Pitanje u vezi kabine

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Kabina

Post od šokac »

Pa sam si odgovorio kad si ju isprobo i kupio bolju!
Nije jasno šta te zanima jer sam izgled unutra nije ni važan al sva u kabini nije za našu muziku,narodnu pogotovo!
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kabina

Post od Tomina »

šokac napisao:Pa sam si odgovorio kad si ju isprobo i kupio bolju!
Nije jasno šta te zanima jer sam izgled unutra nije ni važan al sva u kabini nije za našu muziku,narodnu pogotovo!
Jasno, mislim da je ta sopranka imala više zvuk za francusku i švapsku muziku, ali bila jako rijedak model. :svirac:
edo harmonikas
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 04 Okt 2011, 02:24
Lokacija: St. Louis, MO USA

Re: Kabina

Post od edo harmonikas »

Ta harmonika sa sve 4 glasa u kabini tj sa dvije kabine a ponekad moze biti i samo jedna kabina a ipak da budu svi glasovi u kabini i nije tako rijetka. Tj. zavisi u kojem dijelu svijeta se nalazite. Ja zivim u Americi i kad sam prvi put vidio tako nesto iznenadio sam se i morao sam da pronadjem takvu harmoniku i da je isprobam. Probao sam ima dobar ton ali zato sto je sopran i piccolo u cabini samim tim je prigusen ton pa ostali registri koji se dosta coriste u nasoj muzici kao n primjer ORGAN, uopste ne zvuce po naski.
Te su harmonike prvenstveno namijenjene za Jaz.
Neke od tih harmonika su Stradavox Eldorado model, Noble sa 2 kabine itd.
Ako zelite mogu staviti par fotografija sa takvim harmonikama tj sa 2 kabine i sa 1 kabinom ali sva cetiri glasa u kabini (????)
I ja sam se pitao kako ali je moguce.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kabina

Post od Tomina »

edo harmonikas napisao:Ta harmonika sa sve 4 glasa u kabini tj sa dvije kabine a ponekad moze biti i samo jedna kabina a ipak da budu svi glasovi u kabini i nije tako rijetka. Tj. zavisi u kojem dijelu svijeta se nalazite. Ja zivim u Americi i kad sam prvi put vidio tako nesto iznenadio sam se i morao sam da pronadjem takvu harmoniku i da je isprobam. Probao sam ima dobar ton ali zato sto je sopran i piccolo u cabini samim tim je prigusen ton pa ostali registri koji se dosta coriste u nasoj muzici kao n primjer ORGAN, uopste ne zvuce po naski.
Te su harmonike prvenstveno namijenjene za Jaz.
Neke od tih harmonika su Stradavox Eldorado model, Noble sa 2 kabine itd.
Ako zelite mogu staviti par fotografija sa takvim harmonikama tj sa 2 kabine i sa 1 kabinom ali sva cetiri glasa u kabini (????)
I ja sam se pitao kako ali je moguce.
u pravu si, svi tonovi su prigušeni i zvuče dosta "tmurno", i stvarno takav zvuk prolazi u jazz muzici.

Ako imaš koju sliku, slobodno stavi, budemo bogatiji za još jednu informaciju!
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Kabina

Post od Ukika »

probao jednu excelsior koja ima sorbinu (kao klapne na scandaliju), znači može da se otvori i zatvori... kabina zvuči dobro, bandoneon, mala kabina... i mali bandoneon je stos kad je zatvoren :D a kad se otvori mnogo je glasnija i mocnija..
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: Kabina

Post od mahe »

Interesuje me kako mogu napraviti imitaciju kabine. Stavio sam temu ali niko neodgovara. Molim za pomoc. :hmmm: :svirac:
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Kabina

Post od šokac »

Kako niko nije odgovorio?
Napiso sam ja kako je to jedino moguće izvesti.
Sva ta natkrivanja iznad klapni ovim i onim su bezvezarije jer se natkriju i susjedni tonovi koji inaće nisu u kabini pa se ne dobije željena boja tonova koji bi donekle ličili kabinskim.
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: Koliko kosta ugradnja kabine?

Post od mahe »

Pozzz forumasi. Nasao sam jednu harmoniku ali mi je nesto cudno kod nje. Ima vec uradjenu kabinu ali joj trebaju klapne i fasen. Evo linka od harmonike.
http://www.njuskalo.hr/harmonike/crucia ... as-4350486
Pogledajte slike iznutra.
Unaprijed hvala. :svirac:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kabina

Post od Bata Kanda 73 »

Mahe,nema ona nikakvu kabinu.3 glasna je u primu i 5glasna u basu.
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: Kabina

Post od mahe »

Al kakvi su ovo nastavci na 6. i 7. slici? To mi nije jasno.
Odgovori