Guerini superior 1?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Guerini superior 1?

Post od petarbg77 »

slabe napisao:
petarbg77 napisao:
guerini napisao:hvala mnogo na objasnjenju. znaci troglasne su sve guerini jedinice? meni bi znacilo ako mozes da stavis neku sliku jer video sam jednu koja je navodno jedinica pa me bas interesuje jer stvarno to to. hvala mnogo.
Da.... sve koje sam video , bile su troglasne. Postoji još jedna harmonika, koji neki zovu superior 1, ali ona to zapravo nije, niti piše na njoj . Radi se o Guerrini specijal, iz 60-tih godina, a poznaćeš je tako što joj je bas automat od 9 registara crnih, srednji redistar - peti po redu, je metalni, svi su u redu jedan do drugoga, a maska joj je ista kao na Guerrini Berkly ili Student, ili 202 (sve su iste), Ona je 2+2. šareni faseni, bela podloga na basovima (120).
Mislim da je najbolje da mi pošalješ sliku, ili je postaviš ovde, od te harmonike koju si gledao, pa ću ti reći, je li original ili nije, samo da budu jasne i po mogućnosti unutrašnjost. Pozzzz.
Naravno, govorimo o klavirkama....

Kod tih harmonika u 90% slučaja nema fulanja.Vrlo stari modeli.Troglasne sa kabinom, 2+1.Izuzetne su tonski, a kabina na basonu treba da ubija.Težina između 12 i 13 kg.

http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... ragan.jpg/

Evo.....hvala članu "slabe".....to su te harmonike.....a predpostavljam da znaš koji je ovo harmonikaš svira....jesu tonski odlične, posebno kombinacija sa jednim fasenom u kabini (bason) i dva vani....za težinu se ne bih složio, ne znam u gram, ali znam da ne prelazi 11 - 11,5 kg
slabe
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 13 Sep 2012, 13:23

Re: Guerini superior 1?

Post od slabe »

Dragan Aleksandrić ;) Kombinacija 1+2, tonski perfektna.Bolje su sa kabinom na basonu od mnogih Superior 2 koje sam probao...Tako skromne, a u suštini vrlo bogate za dobre i skromne :svirac:
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerini superior 1?

Post od guerini »

Hvala mnogo na odgovorima. iz ovog sto ste rekli i po slikama izgleda da ono sto sam ja video nije to to
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Guerini superior 1?

Post od petarbg77 »

guerini napisao:Hvala mnogo na odgovorima. iz ovog sto ste rekli i po slikama izgleda da ono sto sam ja video nije to to
....postavi slike, pa cemo možda moci da pomognemo....
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerini superior 1?

Post od guerini »

Nazalost nisam uslikao harmoniku ali videcu sledecom prilikom ako budem mogao.Uglavnom hvala vam na svim ovim komentarima
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Guerini superior 1?

Post od steela »

kako se krecu cene?
slabe
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 13 Sep 2012, 13:23

Re: Guerini superior 1?

Post od slabe »

steela napisao:kako se krecu cene?
2250 eura pa na gore...
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Guerini superior 1?

Post od sampionce »

Да освежимо ову тему новим сазнањима...

Guerrini Superior 11
3-гласна кабинска хармоника са ”великом и малом кабином” (тј. тачније, са кабином) и пиколо тоновима ван кабине.

Slika

Slika

Slika

Guerrini Superior 1
3-гласна кабинска хармоника са ”великом и малом кабином” и сопраном ван кабине.

Slika

Slika

Slika

По начину израде (с обзиром на фотографије), био бих склон да поверујем да је Супериор 1 модел новији, са клавијатуром ”на месингане ушице”.
Док је Супериор 11 ”дрво-у-дрво” клавијатура (проверено!).

Могуће је да су постојале и друге варијације у форми 3-гласне кабинске хармонике код Гверинија. :svirac:

П.С.
Приметно је одсуство брадног регистра (логично и природно) код оба модела.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerini superior 1?

Post od Koca »

Ko bi vise voleo na poklon model sa sopranom a ko model sa pikolom? :D
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerini superior 1?

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 06 Maj 2022, 21:42 Ko bi vise voleo na poklon model sa sopranom a ko model sa pikolom? :D
meni svejedno.... heheh ako je sa sopranom odradim još jedan fasen sa pikolom, ili obratno, i samo menjam u skladu sa trenutnoim raspoloženjem ... :svirac: Ali nilo ne poklanja ni češalj, a ne armuniku.
Odgovori