Koju harmoniku imate?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Korisnikov avatar
milanplavi
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 21 Mar 2011, 01:42

Re: Koju harmoniku imate?

Post od milanplavi »

Slika
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Tomina »

Paolo Soprani Super Organ, 3+1, 13+1+7.

Plus: glasni basovi, glasan i mastan prim, kad sviraš i jednoglasno, nekako punije zvuči nego na bivšoj Cantusici, registri mi se sviđaju iako je 1-kabinka, tipka odlična.

Nedostatci: niti jedan vezan uz sami instrument, nego najveći nedostataj je što nije dugo svirala, a još veći što je harmoniku održavao netko tko se učio ili nema pojma o održavanju, u nedjelju sam dosta sitnih stvari sam popravio, nije mi jasno kako tako jednostavne stvari ne može netko otkloniti. To nisam primjetio dok sam kupovao, inače bi još cijenu skinuo.

Recimo, one tipke koje ne sviraju na primu, znači "ukrasne tipke", na višijoj oktavi su bile nižije 3 mm od ostalih, jer je netko postavio veći filc na onaj lim, promjenio sam filc i sad je super.
Klarinet se nije do kraja otvarao na prozorima, samo sam otpustio vijak i namjestio lim gdje se regulira prijenos, sad je super. Pa recimo fasen od bassona, na višijim tonovima nije dobro na filc legao, samo sam ga otpusio, pomaknuo i sad sve super radi. Nekad imam osjećaj kao da je netko gadno radio po njoj, ali kad ju zasviram zvuči jako dobro.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Koju harmoniku imate?

Post od dugmetarac78 »

Dallape Organtone dugmetara (3+1). donedavno sam imao Guerrini champion, al Dalapača mi nekako bar za moj ukus bolje leži, ima tončinu kao top, možda je malo teža (neznatno) od šampionke, ne kako mnogi tvrde da je teška ko tuč, al tu razliku u težini svakako opravdava svojom kombinacijom lepote i snage tona koji izlazi iz nje.
tmjexpress
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 27 Apr 2011, 23:27

Re: Koju harmoniku imate?

Post od tmjexpress »

Scandalli Super VI (N serija 60ih)
Guerrini Superior 2 (1973 g.)
Roland FR3X

Slika
kocko
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 19 Maj 2012, 20:56
Lokacija: Prikomora

Re: Koju harmoniku imate?

Post od kocko »

Jo kad vidim kako dobre i lijepe ramunike imate dode mi da idem starog nagovorit da idemo kupit jednu :oops:
Al reko je kad jos malo naucis cemo kupit nesto od 2-3 tisuce eura hehe bilo bi lijepo

ugl idalje imam deliciju :)
branko
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 19 Jun 2011, 23:25

Re: Koju harmoniku imate?

Post od branko »

Siva kobra stara godinu dana
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od harmonikaš_ivan »

ELKA super cassotto
Royal Standard, 120basova


:svirac:
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: Koju harmoniku imate?

Post od zvoneto »

Guerrini superior 2; Weltmeister cantus 4 zasad :roll:
Korisnikov avatar
riodetriodzipband
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 01 Feb 2013, 15:00
Lokacija: Beograd

Re: Koju harmoniku imate?

Post od riodetriodzipband »

Posedujem dve harmonike:1. Delicia od 80 basova, iz 1973.god., i Weiltmeister od 96 basova 11+5 registra,iz 1974.god., obe ocuvane, sa koferima, prva je harmonika moje supruge ( zato sam je i oženio pre 25.god., hahaha).
Korisnikov avatar
nedjanedeljko
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 09 Feb 2013, 20:45
Lokacija: Okolina Novog Sada

Re: Koju harmoniku imate?

Post od nedjanedeljko »

Ja sam ovde novi, imam Hohner atlantik iv 120 b. odlicna harmonika iako je mnogi bas i ne cene. :svirac:
Odgovori