kupovina harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od bpodnar »

Ako još uvijek niste kupili harmoniku obratite se Ivanu Petroviću iz Zagreba, 098 292 600. On uvijek ima dosta harmonika na prodaju i to po cijeni od nekoliko stotina do par tisuća eura. Ima svakojakih vrsta i modela, a ujedno je i serviser. Molim moderatore da mi ne zamjere, ovo nije reklama samo pokušavam pomoći.
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od dugi68 »

kolega hvala na savjetu, u međuvremenu sam kupio harmoniku :D
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od bpodnar »

Odlično, a kakvu?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od Bata Kanda 73 »

Oopaaa! Veeliki pozdrav dugi.Bas mi je drago da si naso tj.kupio nesto.Sta si pazario?
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od dugi68 »

weltmeister diana 120 basova za 300 eura, s obzirom da sam neznalica, za mene je dobra. :)
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od dugi68 »

neznam dali je Proka svoju prodao ali da sam bliže napravili bismo posao. jedino neznam a već sam postavio upit kako je sa carinom? :?:
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od bpodnar »

Carine nema na muzičke instrumente, plaća se špedicija i PDV prilikom uvoza, ali ako se radi o uvozu iz Srbije to može lako proći bez ičega. S ovim ne potičem šverc-komerc ali kontrole nisutako rigorozne, još pogotovo ako je harmonika polovna i manje vrijednosti. Ako ideš po nju tamo možeš sastaviti kupoprodajni ugovor pa napišeš 100€ da si je platio pa onda mirne duše platiš PDV i ostala davanja. Ja osobno nemam iskustva s tim ali jedan prijatelj je već nekoliko harmonika kupio u Srbiji i prevezao ih prijeko u HR uz pomoć prijatelja koji ima kamion pa često vozi na toj relaciji i nije dao niti kune bilo kakvih davanja osim ovome za uslugu.
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od dugi68 »

dali se ugovor mora ovjeriti kod javnog bilježnika u Srbiji ili u nekoj instituciji?
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od bpodnar »

A slušaj, neznam sad točno, ja sam to rekao u tom smislu što ti privatna osoba ne može izdati nikakav račun, a to bi bio kakav-takav dokaz da si ti kupio harmoniku za određenu svotu novaca. Ako potpišete ti i prodavatelj onda je i to pravno valjan dokument (bar je u HR tako). Opet postoji mogućnost da naletiš na nadobudnog carinika koji ne mora vjerovati tom papiru već ti po svom nahođenju odredi vrijednost na koju ćeš onda platiti PDV. Ali ako je je ta harmonika koju bi kupio stvarne vrijednosti nekoliko stotina eura mislim da nebi trebalo biti problema da ti napišeš tri puta manje jer nema ih baš puno takvih da se time bakću pa sad da tjeraju mak na konac i određuju stvarnu vrijednost instrumenta.
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od dugi68 »

slažem se, imam prijatelje koji bi mi pomogli na svim razinama koje si spomenuo. imati ću to na umu, hvala ti :)
Odgovori