METRONOM

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

METRONOM

Post od bpodnar »

Od neki dan je akcija u Lidlu, štimer i metronom u jednom uređaju, cijena je 77kn taman što nije badava. Ja kupio, odlična stvarčica http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-905 ... x_7873.htm
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: METRONOM

Post od micha56 »

Ljudi, a znate li gde ovo cudo moze da se nabavi i u Srbiji, ali ne za 50 eura, nego malko jeftinije ako moze?

Pozzz.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: METRONOM

Post od bpodnar »

Jel vi tamo nemate Lidl dućane? Ako neko od tvojih poznanika ide u HR i prolazi kroz Slatinu ili Viroviticu ja ću ti kupiti taj iz Lidla za tih 11 eura pa nek ti donesu.

Usput da kažem da sam isprobao štimalicu i radi perfektno. Harmonika mi je uštimana na 443 Hz. Sve i jedan ton u oba smjera svira jednako, ko po špagi.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: METRONOM

Post od micha56 »

Ajd, za harmoniku, ali mlađi sin mi svira akustičnu i električnu gitaru i stalno ima problema oko štimovanja.
Doduše, to i nije tako loše za "uvo", ali ovako je lakše i tačnije.

Inače u Srbiji nisam cuo da ima trgovine Lidl, a i da ima - ja sam iz jednog manjeg mesta, tako da toga ovde nema ni za lek.
Možda ima u nekim drugim trgovinama kao što su Metro, Idea, Tempo, DiS, Mercator ili neki drugi, pa da ne idem zbog toga za Hr. Valjda ću naći i ovde nešto.

Hvala na velikodušnoj ponudi.

Pozzz.
Poslednja izmena od micha56 u 20 Dec 2010, 21:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: METRONOM

Post od bpodnar »

Imaš toga jeftino na e-bayu, samo pitanje je da li si išta kupovao preko e-baya?
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: METRONOM

Post od micha56 »

Ma nisam - jel to nešto sa onim plastičnim karticama i plaćanjem preko interneta?
Kakvi - ja sam Balkanac - samo keš, a ovo drugo - NE VOLIM, ali ako baš moram, onda bolje preko poštanske uplatnice ili da mi oni pošalju pouzećem, pa ja platim poštaru.

Pozzz.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: METRONOM

Post od bpodnar »

Da, u principu moraš imati jednu od kreditnih kartica tipa Amex, Visa, MasterCard. Kvaka je u tome da kreiraš PayPal račun gdje registriraš tu svoju karticu i kasnije se više uopće ne spominje kartica niti bilo koji podatak sa nje već samo tvoj PayPal ID. Kad nešto kupuješ PayPal plati za tebe i onda tereti tvoju karticu. Ja već 4-5 godina trgujem s tim i nikad nikakvih problema. Vrlo je sigurno i može se svašta naći za male pare. Vidio sam da prodavači sa ebaya ne šalju baš u Srbiju. I tom slučaju ti možeš kupiti predmet i odrediti da ti se pošalje kupljena roba na adresu negdje u inozemstvu. Npr. imaš nekoga u njemačkoj, kupiš na njemačkom ebayu nešto i napišeš njegovu adresu za dostavu i to stigne njemu uz najmanje troškove dostave, a on ti to onda pošalje busom ili ti donese kad dođe. Ma ima tu 100 šema.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: METRONOM

Post od micha56 »

@bpodnar
Vidio sam da prodavači sa ebaya ne šalju baš u Srbiju. I tom slučaju ti možeš kupiti predmet i odrediti da ti se pošalje kupljena roba na adresu negdje u inozemstvu. Npr. imaš nekoga u njemačkoj, kupiš na njemačkom ebayu nešto i napišeš njegovu adresu za dostavu i to stigne njemu uz najmanje troškove dostave, a on ti to onda pošalje busom ili ti donese kad dođe.
E, pa to je problem.
Kupim nesto sto nisam video, ni pipnuo, odnosno probao, pa jos to stigne kod nekog ko mi to donese posle dva-tri meseca, a ono npr. neispravno (ne radi). Sta cu onda.

Ma ja sam za te stvari staromodan (da ne kazem - glup).
Volim bre brate da "pipnem" (citaj - probam) ono sto kupujem, pa ako sam toliki baksuz i to posle ne radi - sta cu.

Branimire zahvaljujem na ponudjenoj nesebicnoj pomoci, ali mislim da cu to naci i ovde u Srbiji, ali da to mogu da isprobam, pre nego sto kupim i eventualno bez problema iskoristim garanciju, zlu ne trebalo.

Pozzz.
Korisnikov avatar
gitarista
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 02 Maj 2011, 03:23

Re: METRONOM

Post od gitarista »

U potrazi sam za dobrim metronomom pa je tu na prvom mestu najpre dilema da li uzeti mehanicki ili elektronski?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: METRONOM

Post od dugmetarac78 »

Što ne skineš nekiprogramčić sa net-a, sad ih barem ima na kile u free verziji, i za komp i za androide, a rade odlično svoj posao, čak šta više možeš da sam napraviš ritam koji će otkucavati.
Odgovori