kupovina harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: kupovina harmonike

Post od micha56 »

Proka trenutno nije u Srbiji - nalazi se u Beču kod familije i tamo je negde do 20-tog januara 2011.
Harmoniku NIJE prodao i neće sigurno do povratka u Srbiju.
A posle toga - napravićete vi posao sigurno, a i granica nije problem.

Uostalom - javiće se on i iz Beča (pa i tamo ima internet), samo malo da se organizuje i odmori od puta.

Pozzz.
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od dugi68 »

Ok, hvala :)
Korisnikov avatar
Proka
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od Proka »

Pozdrav Dugi68 ja sam sad trenutno u Becu kao sto kaze micha56...Harmoniku nisam prodao... Sve sto te interesuje u vezi harmonike pitaj...ja sam tu...pozdrav.
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od dugi68 »

ok, čujemo se :)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: kupovina harmonike

Post od alibaba40 »

Dragi moji forumasi pozdrav svima od alibabe,nego evo ja pomisli da bi to najbolje ovdje bilo postaviti.
O cemu se radi? Surfajuci po netu i gledajuci oglase kakvih harmonika ima naletih na jednu a to je ROLAND
i na tipa koji je promovise.U tom dijelu ima i pismo za kupca ja cu vam sada da ispisem adresu jer ne znam da postavim link jbg.www.rolandharmonikamiki.com tip je negdje dole iz Srbije i ima svoju stranicu sa slikom.Ok.sve je to u redu ali sto covjek ocrni Delllapu,Guerrini i sviranje ja bih vas zamolio da pogledate pa da cujem i vase misljenje. A posebno procitajte temu PISMO KUPCU Pozzzzzzzz.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od boki80 »

@alibaba40
Pogledao sam taj sajt, procitao kompletan tekst i deluje mi iskreno kao da sam bio na nekoj klasicnoj kucnoj prezentaciji, s'tim sto vec imam neko izgradjeno misljenje o toj harmonici. Nisam se "upecao" na reklamu. :) Salu na stranu, imao sam prilike da cujem na jednoj svadbi tu harmoniku, covek koji je svirao je verovatno skolovan muzicar i prilicno dobro koristi sve mogucnosti koju ta harmonika moze da pruzi. Zvuci sasvim dobro, medjutim ja ne bih dao svoju Guerrini dvojku za 2 te Roland harmonike. Ipak je to instrument tipa klavijatura, a time se bar u mom slucaju gubi ona draz koju klasicna harmonika ima. Mozda ce vreme uciniti da promenim misljenje, ali cisto sumnjam. U svakom slucaju ako bi u daljoj buducnosti i pomislio na tu harmoniku, svakako da bi ona bila druga u odnosu na Guerrinku koja je tu sto se kaze "za ceo zivot".
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: kupovina harmonike

Post od Webmaestro »

Jedan citat sa gore pomenute stranice:
Sasvim solidno svirate, ali garantujem da se svima desilo sledeće: Počnemo pesmu FIJAKER STARI i krenemo pravim tempom. Već u drugoj strofi sviramo tempo kao da je u pitanju UŽIČKO KOLO, a u trećoj i četvrtoj strofi gotovo da je ČAČAK. Ne sviđa vam se, ali imate živce, pa neka ide kako ide jer neki „dinar“ je kapnuo. Ne želim da podcenjujem ritam sekciju, ali hoću da kažem da uglavnom imaju tendenciju ubrzavanja i to često stvara smetnje u svirci jer ne možemo dati onu lepotu pesmi koju želimo.
Kakav lik! :asdfnjo: :D A ritam masina mu daje lepotu pesmi???!!! :pudc8: :D :D :D :D
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: kupovina harmonike

Post od micha56 »

Osim toga - lepo se okrenes toj ritam sekciji koja ubrzava i kroz stisnute zube sa "lepim" osmehom kazes - "uspori bre" ili "polako" (ili na neki drugi nacin telom) i oni smanje brzinu. Pa ni to nije toliki problem, a osim toga - postoje i drugi muzicari, a postoje i probe pa se to sve dogovori.
A sta uraditi sa onima koji sviraju harmoniku ili neki drugi instrument (frulasi npr.) ili pevacima koji imaju stalnu teznju da ubrzavaju i jedino da ih vezes kanapom, pa da odrze odredjenu brzinu.

Ja sam se vise puta licno uverio u to ubrzavanje kod Mirka Kodica (vise puta sam se i zakacio sa njim oko toga, ali ne samo ja - sa mnogim muzicarima je imao taj problem), pa Kemis (vise puta sam na snimcima video kako trazi ubrzavanje, a onda ne moze da stigne, pa usporava ritam sekciju) ili onaj pevac Boban Zdravkovic - pa taj od jedne brzine sa kojom pocne pesmu - da ga niko ne usporava, imao bi da dodje na 3 puta vecu brzinu do kraja pesme.

A frulasi - kako oni ubrzavaju svirku, pa to je katastrofa.

Pa nista ...
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od harmonistak »

a da ne pocinjemo diskusiju o jacini ritam sekcije. ja sam par godina svirao sa jednim vranjancem u kombinaciji. G800 i yamaha DX100. brate pokidao sam se razvlaceci harmoniku. na jednoj svirci u belgiji sam mu nakon par desetina opomena da se manji prisao i pocupao kablove i sa harmonikom prisao za sto gdje je bio pjevac i nastavio na suvaka. katastrofa!

malo gdje sam vidio harmonikasa koji stoji blago raskoracen sa smijeskom i veze bez grimasa kao da dize tegove za olimpijadu.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od boki80 »

Evo sad sam pogledao neke snimke na Youtube za pomenutu harmoniku, nekako mi neprirodno, covek razvlaci i svira harmoniku a izlaze zvuci kompletnog orkestra. Stvarno mi malo bezveze taj smek.
Odgovori