Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape harmonika

Post od steela »

ako netko bude kupovao nju,neces doiti vise od 2200 evra tj 4400 km..
UltraHarmonika
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Feb 2013, 13:51

Re: Dallape harmonika

Post od UltraHarmonika »

steela napisao:ako netko bude kupovao nju,neces doiti vise od 2200 evra tj 4400 km..
Aha pa ok i sa koferom taman 2250
Iskomentarisi tamo mikrofone koliko za njih mogu dobiti ..
UltraHarmonika
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Feb 2013, 13:51

Re: Dallape harmonika

Post od UltraHarmonika »

Bata Kanda 73,sta ti mislis o njoj kolko vredi kakva je i to.. ? :)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Znaš kako,koliko ćeš dobiti je relativna stvar,dobićeš onoliko koliko je neko spreman da da u datom trenutku za baš tu harmoniku :) .Diplomatski odgovor jel da? ;) Kakva je tonski to nemogu da znam,vizuelno je lepo čuvana ali su prisutni krupni promašaji (natpis supermaestro na basnoj strani),opet reč je o (domaćem) ručnom radu koji može i da bude solidan al opet....skeptičan sam kada su u pitanju rr.(to sam već nekoliko puta naveo).Sve u svemu,moje mišljenje da cifra od 2000 evrića i više,za nju je....veeelika sreća ako dobiješ.Ako ti neko toliko bude izbrojao odmah da je daš i da ga poljubiš u ruku :) .Puno sreće i veliki pozdrav!
UltraHarmonika
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Feb 2013, 13:51

Re: Dallape harmonika

Post od UltraHarmonika »

Bata Kanda 73 napisao:Znaš kako,koliko ćeš dobiti je relativna stvar,dobićeš onoliko koliko je neko spreman da da u datom trenutku za baš tu harmoniku :) .Diplomatski odgovor jel da? ;) Kakva je tonski to nemogu da znam,vizuelno je lepo čuvana ali su prisutni krupni promašaji (natpis supermaestro na basnoj strani),opet reč je o (domaćem) ručnom radu koji može i da bude solidan al opet....skeptičan sam kada su u pitanju rr.(to sam već nekoliko puta naveo).Sve u svemu,moje mišljenje da cifra od 2000 evrića i više,za nju je....veeelika sreća ako dobiješ.Ako ti neko toliko bude izbrojao odmah da je daš i da ga poljubiš u ruku :) .Puno sreće i veliki pozdrav!

Jeste diplomatski :) Msm ja je ne bih prodao ni za zivu glavu jer moze na suvaka da oduva 4 harmonike zajedno :D
a tek na ozvucenje B)
Kako mislis na basnoj strani tamo na basu pise SUPERMAESTRO .. ?
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape harmonika

Post od steela »

ima 5 registara,pa je zato bata kanda napisoa da je providno ;)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Izmedju ostalog i to ,ali vise zbog 12 reg.u primu (sto nikada nijedna supermaestro nije imala vec organtona) i zbog loseg i vr.plitkog graviranja slova u basnoj strani.E,ako ona tebi odgovara i "lezi" ti onda nemoj da se opterecujes koliko vredi i tome slicno.Uzivoj u svirci i to je to.Pozdrav!
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape harmonika

Post od steela »

a joj ja nisam ni vidio ovih 12 reg. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pa dobro sto kaze bara kanda,ako ti je dobra boli te uvo!
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: Dallape harmonika

Post od Guerrini master »

Ta harmonika je vjerovatno radjena za Ameriku ili Skandinavske zemlje. Ja imam istu harmoniku, samo malo drugacije deklo, imam 5 bas registara i pise maestro na njima. 2+2 dupla kabina, izuzetno lijep ton. Radjeno je vise za zapadno trziste, npr. Amerika. I deklo je malo ljepse. Razlika izmedju Supermaestro harmonike kojo isto tako imam i ove Maestro nema ama bas nikakve osim sto Supermaestro ima 15/7 a maestro 12/5 registara.
Jos jedna stvar, i ako je to u biti ista hrmonika samo manje registara, neces dobiti isti novac kao za supermaestro. Mi smo svi navikli da ima 15/7 registara i to je tako.
Sretno i pozdrav.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape harmonika

Post od steela »

salzem se.
Zaključana tema