remenje za Weltmeister Dianu

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
sLAKY
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

remenje za Weltmeister Dianu

Post od sLAKY »

... evo kad smo vec kod remenja za harmonike molim jedan savjet, kupio sam prije 3 mjeseca Weltmeister Dianu s 80 basova s relativno istrosenim remenjem, kakvo remenje bi bilo najbolje za takvu harmoniku a da se pritom ne osjeca bol u ramenima...?
unaprijed veliko hvala
:D
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: remenje za Weltmeister Dianu

Post od micha56 »

sLAKY napisao:... evo kad smo vec kod remenja za harmonike molim jedan savjet, kupio sam prije 3 mjeseca Weltmeister Dianu s 80 basova s relativno istrosenim remenjem, kakvo remenje bi bilo najbolje za takvu harmoniku a da se pritom ne osjeca bol u ramenima...?
unaprijed veliko hvala
:D
U principu remenje treba da bude sto sire (u delu ramenog pojasa) i sa oblozenim sundjerom (sa platnom). Remenje mozes da kupis u bilo kojoj bolje snabdevenoj radnji za muzicke instrumente ili kod majstora za harmonike, koji moze i da ti da odgovarajuci savet koje remenje da uzmes.
Bol u ramenima se javlja ako slabo vezbas sviranje na harmonici.
Sviraj 8 sati dnevno jedno godinu dana - i boli vise nema u ramenima.

Pozzz.
sLAKY
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: remenje za Weltmeister Dianu

Post od sLAKY »

... a nazalost zbog samog posla i nedostatka slobodnog vremena , prisiljen sam vjezbati maksimalno kolih 4 sata dnevno, hvala ti na savjetu za remenje...
:D
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: remenje za Weltmeister Dianu

Post od micha56 »

Ma i to je dosta.
To sam se ja malko salio.
Hteo sam da kazem da vezba pobedjuje sve - samo vezbanjem se dolazi do razvijanja odredjene grupe misica, koji u pocetku bole (upale se kao kad igrate fudbal posle duge pauze), a kasnije postaju jaci i ne bole.

Pa mene ramena i ledja nekad nisu bolela ni posle 10 sati neprekidne svirke, a sad posto dugo ne sviram stalno (odredjeni misici su za svirku atrofirali) nekad zna da me zabole ledja i ramena i posle 1 sata sviranja.
V e e e e z b a a a a !!!!!!!

Pozzz.
sLAKY
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: remenje za Weltmeister Dianu

Post od sLAKY »

micha56 napisao:Ma i to je dosta.
To sam se ja malko salio.
Hteo sam da kazem da vezba pobedjuje sve - samo vezbanjem se dolazi do razvijanja odredjene grupe misica, koji u pocetku bole (upale se kao kad igrate fudbal posle duge pauze), a kasnije postaju jaci i ne bole.

Pa mene ramena i ledja nekad nisu bolela ni posle 10 sati neprekidne svirke, a sad posto dugo ne sviram stalno (odredjeni misici su za svirku atrofirali) nekad zna da me zabole ledja i ramena i posle 1 sata sviranja.
V e e e e z b a a a a !!!!!!!

Pozzz.

... veliko hvala na savjetu majstore, respect ...
Slika Slika Slika Slika
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: remenje za Weltmeister Dianu

Post od dugi68 »

Eeeeeee, blagoslovljen budi dan kada budem imao vremena i 4 sata dnevno vježbati. Slaky, koliko si platio harmoniku Dianu ako nije tajna? :)
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: remenje za Weltmeister Dianu

Post od dugi68 »

Usput jel ti reče da imaš na Diani problema sa C-basom i neko frfljanje na klavijaturi. Meni se gotovo ista stvar događala dok nisam počeo slušati savjete koje je Webmeštar lijepo napisao u dijelu "čuvanje harmonike". Frfljale su mi neke crne tipke. otkako sam počeo voditi računa o temperaturi na kojoj koristim harmoniku crne više ne frfljaju. C-bas ponekad zašteka ali ne toliko puno. Slažen se i s ovim što veli Micha da to treba pogledati stručna osoba ali sam i s ovim stanjem trenutno zadovoljan (pogotovo zato što sam totalno dekintiran da bih išao majstoru). :D :)
Odgovori