chemist

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od Tomina »

šteta chemist, bolje se ti primi čreva i kafana, bit će i para, hahah...
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od chemist »

Ma tesko ce se na jugu Srbije ( Nis) nesto zaraditi...poznajem par harmonikasa, cak i jednog koji je visoka klasa (bio nekada prva harmonika Srbije)...krpi se samo kraj sa krajem...mada i sve zavisi ko se kako snadje i ko koga progura...meni ce ipak harmonika ostati samo hobi :svirac:
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od steela »

ako si ovako sve skinuo po sluhu svaka cast...samo nastavi,a nisu teske,note,samo su dosadne one djecije pjesice..
cim uradis pola I knjige,odmah ynas da sam citas pomalo.. i nebi ti bilo lose,da naucis..
veliki poydrav
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od zvoneto »

Kolega chemist čestitke za svirku, iza svakog rada mora biti rezultat! Kolega stela, koliko sam ja shvatio chemist već poznaje note, nego ima namjeru notalno zapisati nešto, a ne učiti note od početka, ako sam dobro shvatio. Pozdrav svima!
ps, dobro zvuči consona posebno me organ iznenadio reže kao na vrhunskim harmonikama!
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od steela »

aha,evo opet sam procitao,njegovv,post,da,da zavrsio je nizu muzicku dakle zna cititi,
hvala zvoneto!
jbg bilo kasno,pa sam malo ocorio.. :D
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od chemist »

Milanovo kolo sam skinuo preko nota...jako dobar zapis, mada ima nekih sitnica koje on malo drugacije izvodi uzivo, tako da treba kombinovati note+sluh... ljubavno kolo sam skinuo po sluhu..a sto se tice Consone...po meni nema bolje bezkabinske harmonike, a da je do 500 eura
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od steela »

niko nemoze da odsvira kao pavkovic,to moras da znas ;)
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od chemist »

Ma niko i ne spori da je on broj 1, ali sam hteo da kazem da i note, koje je on izdavao, nisu uvek 100% precizno napisane kako on u stvarnosti svira...on nesto mora i da sakrije..a mozda su i njegovi ucenici pisali note :D
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od steela »

da..
ali opet kazem,onima svoje cake,koje sigurno nece otkriti,a i oni koji su zapisivali,ne mogu da odgonetnu :)
a on to nije izdavao.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od srks69 »

Na snimku se oseti da ima malo eha, je li to do prostorije ili do uređaja koji snima, ili je bilo malo dorade software-om, jer ta consona ima predobar zvuk. Ovi što se ubijaju guerrinkama i dallapama :svirac: ima da ti samo zavide na boji tona. Ovo kolo si vrhunski skinuo, ja sam pokušao, ali neke dionice jednostavno ne idu, mada se i ja kao i ti bavim drugim stvarima a sviram za sebe.
Odgovori