dallape supermaestro nova

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

dallape supermaestro nova

Post od Motif »

koliko ovo vrijedi,i tko to slaže u Srbiji,dali ima tko kakvih saznanja.Piše da su talijanski dijelovi,i korpus,pa molim poznavaoce da nešt napišu o ovoj harmonici.Ako je tako kako je prodavatelj naveo mogla bi biti dobra.

Link ka oglasu uklonjen
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: dallape supermaestro nova

Post od The Accordeon Player »

Cena je znači 3400 evra. Što u današnje vreme i nije baš malo. Do 2500 evra može da se nađe i Superior 2 i to u super stanju. Sa ovih slika se ne može baš odrediti da li su delovi italijanski ili nisu. Nemam baš neko iskustvo što se tiče klavirnih harmonika. Ali ako si planirao da kupiš treba ti neki bolji savet jer kao što rekoh nemam nekog iskustva sa takvim harmonikama.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: dallape supermaestro nova

Post od dugmetarac78 »

The Accordeon Player napisao:Cena je znači 3400 evra. Što u današnje vreme i nije baš malo. Do 2500 evra može da se nađe i Superior 2 i to u super stanju. Sa ovih slika se ne može baš odrediti da li su delovi italijanski ili nisu. Nemam baš neko iskustvo što se tiče klavirnih harmonika. Ali ako si planirao da kupiš treba ti neki bolji savet jer kao što rekoh nemam nekog iskustva sa takvim harmonikama.

Slažem se u potpunosti, a još bih dodao pošto ja više preferiram dallape, da za nekih 2500eura možeš naći i supermaestro, koja je po meni bolja od superior2 i to da si siguran da je original iz nekog vremena kad su se radile vrhunski kvalitetne harmonike.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: dallape supermaestro nova

Post od Motif »

Neznam baš...dosta pratim razne forume,i oglase,ali nisam naišao na orginal dallape,ili superior ispod 3500eur,nigdje.Za 2500eu se nemože ni dobra kopija kupiti,već samo prerađevne iz weltmeistera,ili delicije.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: dallape supermaestro nova

Post od Koca »

Ne bih se slozio sa konstatacijom da se do 2500e moze naci Superior 2 u super stanju. Jedino rucni rad u super stanju koji se dosta razlikuje od originala. Ne racunam primere da je nekom hitno potreban novac pa ga muka natera da je proda za 2500e. Vrednost original Dvojke od 2500e uglavnom nagovestava pozamasno ulaganje od 500-800e da bi se dovela u super stanje.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: dallape supermaestro nova

Post od dugmetarac78 »

Superior2 ne, ali super-maestro sezasigurno može naći za2500 i ti dostadobra, istina jeda je puno jeftinija od superior2 ali 100% NEOPRAVDANO, JER TO JE VRH HARMONIKA.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: dallape supermaestro nova

Post od Motif »

Opet smo skrenuli sa teme.DALLAPE je vrh ljudima koji je sviraju,isto tako guerrini,ti sviraš dallape,i odlična ti je,da imaš guerrini,isto bi tako bilo.Ja i dalje tvrdim da se orginal neda naći za te novce,evo i primjera sa raznih oglasnika:

NJUŠKALO:

Linkovi ka oglasima uklonjeni

PIK BA:

http://www.pik.ba/artikal/1736687/harmonika-dallape/

http://www.pik.ba/artikal/5205463/dalla ... jubilarka/

http://www.pik.ba/artikal/4367706/dalla ... maestro-v/

KUPUJEM PRODAJEM oglasnik pun kopija,ili domačih radova,a ovo šta je orginal piše pozvati,i sigurno je preko 3000eur
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: dallape supermaestro nova

Post od dugmetarac78 »

Izvini prijatelju al nisi u pravu, ja nisam tip ljudi koji tvrde da je ono što imaju najbolje, ako baš hoćeš, imao sam i šampionku, a i guerrini RR. Dallapu sam prodao, i sad imam opet guerrini, al i dalje volim Dallape.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: dallape supermaestro nova

Post od Motif »

Dobro,nebitno,mozda sam pogrijesio.Ispricavam se!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: dallape supermaestro nova

Post od Bata Kanda 73 »

Za dve i po iljadarke moze da se kupi Guerrini 2 ili 3 (da nema ulaganja) samo onko kako je koca naveo.
Hiljadu puta je receno da bez 2500 evrica MINIMUM nema kupovine bolje italijanske harmonike.
Odgovori