Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od chemist »

Ja sam u slicnoj bio dilemi i na kraju sam kupio Superior 4 (vise zbog meraka, a ne zbog preke potrebe, jer ne sviram aktivno), mada je malo nedostajalo da uzmem Supitu. Ukoliko planiras ozbiljnije da se bavis mozda je bolje da sakupis jos para i kupis neku trojku ili dvojku :)
Civera
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 09 Apr 2012, 18:56

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Civera »

dugmetarac78 napisao:Zavisi koliko se možeš isprsiti, mislim novčano, i od toga šta ti više odgovara, sad je Guerrini u trendu mada ja obožavam dobru Dallapu uffffff, nemogu ti reći,. Kao što je neko napisao u jednom postu: Kupi onu harmoniku od koje će ti srce zaigrati kad je staviš na sebe i zasviraš, e to je onda pun pogodak, šta god ko da ti kaže.
Pa da, to ste u pravu, ali problem je sto ja nisam probao nikako te bolje harmonike, jesam samo Dallape Organtone i dobra mi je, ali ko zan sta se krije iza neke druge, trece. Znaci ja nisam od tih boljih harmonika probavao nijednu, pa tako da probam neku anjlosiju guerrini meni ce srce zaigrati, to mi je problem, kako, sta? :roll: :hmmm: :pudc8:
Civera
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 09 Apr 2012, 18:56

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Civera »

chemist napisao:Ja sam u slicnoj bio dilemi i na kraju sam kupio Superior 4 (vise zbog meraka, a ne zbog preke potrebe, jer ne sviram aktivno), mada je malo nedostajalo da uzmem Supitu. Ukoliko planiras ozbiljnije da se bavis mozda je bolje da sakupis jos para i kupis neku trojku ili dvojku :)
E mozes li mi reci kakva je superior 4? Svi je hvale, al' da li se sa njom mogu raditi vece svirke, a i tezgariti? I jel' ona ima kabinu samo na bassonu? :svirac:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od chemist »

Superior 4 ima veci korpus, nesto vecu tezinu 13kg i bason u kabini (3+1)...spada u red tezih harmonika...po meni, nije za dugo sviranje u stojecem stavu...otpasce ti ledja...ali za kucnu varijantu, gde uglavnom sedis, odlicna je...ja sam prezadovoljan....sviram sedeci, za svoju dusu, ustanem samo na kratko i to je to. Zbog svega toga ona spada u red jeftinijih Guerrini harmonika i moze se naci i ispod 2000 eura, u dobrom stanju. Ako planiras ozbiljne svirke moras je zaobici i naci nesto drugo, lakse...mada to drugo ce verovatno biti skuplje ako je u pitanju neka 2+2 italijanska harmonika
Civera
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 09 Apr 2012, 18:56

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Civera »

chemist napisao:Superior 4 ima veci korpus, nesto vecu tezinu 13kg i bason u kabini (3+1)...spada u red tezih harmonika...po meni, nije za dugo sviranje u stojecem stavu...otpasce ti ledja...ali za kucnu varijantu, gde uglavnom sedis, odlicna je...ja sam prezadovoljan....sviram sedeci, za svoju dusu, ustanem samo na kratko i to je to. Zbog svega toga ona spada u red jeftinijih Guerrini harmonika i moze se naci i ispod 2000 eura, u dobrom stanju. Ako planiras ozbiljne svirke moras je zaobici i naci nesto drugo, lakse...mada to drugo ce verovatno biti skuplje ako je u pitanju neka 2+2 italijanska harmonika
Kakav joj je zvuk na ostalim registrima? :) Razlikuje li se puno od superior 3 (ova je 2+2), ali slicnog su izgleda, fakticki identicnog, registri, sve, jel se puno razlikuje? :svirac: :svirac: :svirac:
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od brunoMARGETA »

Po meni superior 4 i organotnke,su iste.male su razlike..
kad ces vec kupovati 3+ 1,mislim da je bolje da uzmes organotnku,jos s onim visljim tremolom,uf to na suvaka kako udara..imao je dugmetarac..I teze ce ti puci ton,neg u guerrinke,toplo hladno,i obratno organtonka,ne osjeca,ali s guerrinkom,mozzes ju popisati,ako je tako OKALIS..
Sto ti se tice weltmesitera,tonski nisu lose,ali su sto se tice korpusa,NAJGLJUPLJE harmonike.nekako su takoreci kockaste,grube,i ruzna izgledom..Cantora je po meni fino uradjena,ima fabricki master s strane (sto nema ni jedna W) finog izlgeda,itd..
Bolje ti je strpi se jos malo,das jos koji dinar,i imas organtonku.i kad zaradis,das organtonku i jos para za neku supermaestro,ili dvojku,ili neku drugu.i miran si,do sledece,a to je president,ili neki artist.hehhe
odo ja daleko u bucnost
Civera
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 09 Apr 2012, 18:56

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Civera »

brunoMARGETA napisao:Po meni superior 4 i organotnke,su iste.male su razlike..
kad ces vec kupovati 3+ 1,mislim da je bolje da uzmes organotnku,jos s onim visljim tremolom,uf to na suvaka kako udara..imao je dugmetarac..I teze ce ti puci ton,neg u guerrinke,toplo hladno,i obratno organtonka,ne osjeca,ali s guerrinkom,mozzes ju popisati,ako je tako OKALIS..
Sto ti se tice weltmesitera,tonski nisu lose,ali su sto se tice korpusa,NAJGLJUPLJE harmonike.nekako su takoreci kockaste,grube,i ruzna izgledom..Cantora je po meni fino uradjena,ima fabricki master s strane (sto nema ni jedna W) finog izlgeda,itd..
Bolje ti je strpi se jos malo,das jos koji dinar,i imas organtonku.i kad zaradis,das organtonku i jos para za neku supermaestro,ili dvojku,ili neku drugu.i miran si,do sledece,a to je president,ili neki artist.hehhe
odo ja daleko u bucnost
E napokon neko fino da razbistri moje misli :)
A sta ti znaci ovo sa visljim tremolom, jel moze neka slika kako to izgleda? :svirac: :hmmm: ;)
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od brunoMARGETA »

Nema tu slika druze..Ja ti to nebih znao objasniti,cekaj dugmetarca,on ce ti to fino razloziti..ja znam,ali neznam prenijeti znanje hheh
ajd laku noc,i uzdravlje
Civera
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 09 Apr 2012, 18:56

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Civera »

brunoMARGETA napisao:Nema tu slika druze..Ja ti to nebih znao objasniti,cekaj dugmetarca,on ce ti to fino razloziti..ja znam,ali neznam prenijeti znanje hheh
ajd laku noc,i uzdravlje
Oke, hvala. A DUGMETARAC neka pojasni, ako mu nije tesko. :P
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od dugmetarac78 »

Evo Dugmetarca kao Aladin iz čarobne lampe. Protrljaš kompijuter 3puta i eto me. :jdishddf: Supitu smo već rezimirali, samo da znaš i ona nije lagana, čak šta više baš je teška. Dalje, ja sam između ostalih imao baš nedavno jedno Dallape Organtone, nemam razloga da je hvalim, više nije u mom vlasništvu, ali to je TOPČINA od harmonike, Taj teemolo je u stvari povišeni sopran, pa se tako dobija tremolo efekat. Ovako. Imaš basson iliti veliku kabinu, i klarinet, sopran i pikolo, Yato se i kaže 3+1. Klarinet i sopran su isti po visini (označavaju se 8 ) al se razlikuju po tome što se sopran namerno malo "podigne" ili laički rečeno raštimuje u odnosu na ostale, i tako se dobija taj tremolo efekat, ili nazovimo ga vibrato. To najbolje možeš primetiti na violin registru. Ako te nešto zanima slobodno pitaj, samo mi pare nemoj tražiti ŠVORC sam :lol: :lol: :lol: :depkvk:
Odgovori