presvlacenje mjeha

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: presvlacenje mjeha

Post od alibaba40 »

harmonistak napisao:ne bih se bas slozio sa pauzom. na internetu postoji more materijala i traka za presvlacenje mijeha. postoje cak i forumi na engleskom gdje se detaljno objasnjava proces popravke i presvlacenja mijeha. svako ko je i malo sposoban za kucne poslove i mjastorisanje bi bar mogao da barem presvuce mijeh.

na engleskom su trake za mijeh " bellow straps", pogledaj na ebay.com. narucis fino platis kreditnom i dhl ti donese kuci. ja mislim da je jedna rolna oko 35 dolara. s obzirom da je dovoljna za jedan mijeh ja mislim da je to ok cijena. lijepi se obicnim tecnim ljepilom.

e sad, ima ovde i pravih majstora a ne amatera kao sto sam ja pa mozda mogu da daju svoj sud.
Prijatelju oprosti ali ne bih se ja slozio sa tobom oko ove recenice" ko je imalo sposoban za kucne poslove itd." ima dijelova na internetu necu reci ali.; mijeh se mora presovati na specijalnoj presi i da ga jako,jako strpljive ruke rade jer govorim ovo iz iskustva jer sam bio kod majstora koji to radi i vjeruj nije nimalo lagan posao.Necu reci da se mijeh ne moze napraviti kao sto si objasnjavao ali ja ga ne bih koristio jer nakon svirke od recimo 4-5 sati na malo jacoj ili nizoj temperaturi ne da bi produvao nego bi se razletio ostala bi harmonika doslovice receno prepolovljena.Zato pustimo to pravim majstorima vjeruj mi isplatljivije je.Pozdrav.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: presvlacenje mjeha

Post od Dallape 1960 »

alibaba40 napisao:
harmonistak napisao:ne bih se bas slozio sa pauzom. na internetu postoji more materijala i traka za presvlacenje mijeha. postoje cak i forumi na engleskom gdje se detaljno objasnjava proces popravke i presvlacenja mijeha. svako ko je i malo sposoban za kucne poslove i mjastorisanje bi bar mogao da barem presvuce mijeh.

na engleskom su trake za mijeh " bellow straps", pogledaj na ebay.com. narucis fino platis kreditnom i dhl ti donese kuci. ja mislim da je jedna rolna oko 35 dolara. s obzirom da je dovoljna za jedan mijeh ja mislim da je to ok cijena. lijepi se obicnim tecnim ljepilom.

e sad, ima ovde i pravih majstora a ne amatera kao sto sam ja pa mozda mogu da daju svoj sud.
Prijatelju oprosti ali ne bih se ja slozio sa tobom oko ove recenice" ko je imalo sposoban za kucne poslove itd." ima dijelova na internetu necu reci ali.; mijeh se mora presovati na specijalnoj presi i da ga jako,jako strpljive ruke rade jer govorim ovo iz iskustva jer sam bio kod majstora koji to radi i vjeruj nije nimalo lagan posao.Necu reci da se mijeh ne moze napraviti kao sto si objasnjavao ali ja ga ne bih koristio jer nakon svirke od recimo 4-5 sati na malo jacoj ili nizoj temperaturi ne da bi produvao nego bi se razletio ostala bi harmonika doslovice receno prepolovljena.Zato pustimo to pravim majstorima vjeruj mi isplatljivije je.Pozdrav.
Alibaba apsolutno se slazem sa tobom!!!
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: presvlacenje mjeha

Post od eman »

Covjek u Bos. Dubici zove se Zoran vrsi presvlacenje mijeha specijalnim materijalima. Komplet da promijeni platno, uglove i trakice kosta 150 KM cca 75€ sto i nije tako skupo. Manji zahvati su vjerovatno i jeftiniji. Kaze da ima sve boje platna i trakica koje se koriste za harmonike.

Imam Hohner Imperator IV kojoj je bijeli mijeh neko prelakirao lakom u spreju sto uzasno izgleda pa sam imao namjeru poslati mijeh ovom majstoru. Riskiracu pa sta bude. Mislio sam staviti crno platno i zlatne ili crne trakice. Sta mislite o toj kombinaciji? Crni mijeh mi izgleda nekako ozbiljnije i elegantnije od crvenog...

Ovakva je harmonika:

Slika


... i jos mi fali jedno slovo od natpisa HOHNER... Ima li se to igdje nabaviti, inace sam picajzla sto se tice instrumenta :) ?
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: presvlacenje mjeha

Post od restaurator »

Mene interesuje da li taj Zoran radi takodje nove mijehove i ako da koliko kosta?
dominko kapular
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 09 Mar 2013, 21:14

Re: presvlacenje mjeha

Post od dominko kapular »

evo dobroga i jeftini majstor. koji je radijo u italiji hatrmonika SIWA.043235105.živi u bjelovaru brezovac,, majstor za deset,pozdrav čađo-
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: presvlacenje mjeha

Post od petarbg77 »

restaurator napisao:Mene interesuje da li taj Zoran radi takodje nove mijehove i ako da koliko kosta?
za zorana ne znam...ali znam da se u bg rade mehovi i to vrlo dobri...cena je oko200 e... plus - minus koju desetinu, zavisi za koji model :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: presvlacenje mjeha

Post od dugmetarac78 »

Kad smo već kod restauracije mehova, dali neko može da mi kaže sa čime bih mogao da "očistim" jedan meh, radi se o tome da je meh potpuno ispravan ali je dosta zaprljan i zaflekan, inače je u pitanju sjajno crveno platno na njemu, a bojim se probavati sa nekakvim neproverenim sredstvima i metodama, pa molim ako neko ima iskustva sa tim, da mi pomogne.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: presvlacenje mjeha

Post od alibaba40 »

Pozdrav dugmetaracu starom drugu.E ovako prijatelju na yutube imas od ovoga naseg clana restauratora kako on radi mjeh i covjek doslovice sve objasnjava i vjeruj nije lose za pogledati . A pod imenom je njofra2 ja mislim na youtube .Eto ako ti sta znaci.Pozdrav :ijuju:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: presvlacenje mjeha

Post od dugmetarac78 »

Pozdrav pprijatelju, hvala ti za to, al ja bih ako je moguće da samo nekako malo očistim ovaj postojeći, jer je originalan, i potpuno ispravan, jedino me živcira što je na nekoliko mesta uflekan, a to je ono sjajno platno, pa mi se čini da je zbog toga još upadljivije. Neko možda nebi ni obratio pažnju na to, al meni smeta, jbg. :depkvk:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: presvlacenje mjeha

Post od Koca »

petarbg77 napisao:
restaurator napisao:Mene interesuje da li taj Zoran radi takodje nove mijehove i ako da koliko kosta?
za zorana ne znam...ali znam da se u bg rade mehovi i to vrlo dobri...cena je oko200 e... plus - minus koju desetinu, zavisi za koji model :svirac:
Zna li neko telefon od gospodje Ruze iz BG koja pravi mehove? Moze i jos neki drugi telefoni u vezi mehova. Unapred zahvlan.
Odgovori