pomozite oko kupovine

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: pomozite oko kupovine

Post od Tomina »

dugmetarac78 napisao:Ako hoćeš za svirku na suvaka, da neguši, da je jasna i glasna u svim uslovima svirke, onda definitivno Dallape Organtone, ona je cca 13 kg, ali nemoraš da se mučiš i razvlačiš ko sivonja da bi bila gromoglasna, ja opet imam organtonku, i to je stvarno paklena mašina, ako te šta zanima, jave se na PP. :depkvk:
vidiš, mene ti to najviše muči na mojoj sopranki, ona je 14,5 kg, a da bi bila glasna treba ju razvlačiti - a ja baš nisam neki grdosija da bi to mogao raditi 2-3h, pa me to muči :ijuju:

Dok sve ostalo na sopranki obožavam, pogotovo ton koji daje. Za mikrofon stvorena, jer u zadnje vrijeme gdje god da sam vidio ovakve sopranke u bendovima (ali klavirke), odlično se čuju na mikrofon i imaju specifičan ton u organu.

Znam da prodaješ organtonku, samo mene hebe što sopranku ne mogu prodati, jer me stalno nekakvi kreteni zovu. A u rvackoj je dugmetara pojam. :x
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: pomozite oko kupovine

Post od Tomina »

Tomina napisao:
dugmetarac78 napisao:Ako hoćeš za svirku na suvaka, da neguši, da je jasna i glasna u svim uslovima svirke, onda definitivno Dallape Organtone, ona je cca 13 kg, ali nemoraš da se mučiš i razvlačiš ko sivonja da bi bila gromoglasna, ja opet imam organtonku, i to je stvarno paklena mašina, ako te šta zanima, jave se na PP. :depkvk:
vidiš, mene ti to najviše muči na mojoj sopranki, ona je 14,5 kg, a da bi bila glasna treba ju razvlačiti - a ja baš nisam neki grdosija da bi to mogao raditi 2-3h, pa me to muči :ijuju:

Dok sve ostalo na sopranki obožavam, pogotovo ton koji daje. Za mikrofon stvorena, jer u zadnje vrijeme gdje god da sam vidio ovakve sopranke u bendovima (ali klavirke), odlično se čuju na mikrofon i imaju specifičan ton u organu.

Znam da prodaješ organtonku, samo mene hebe što sopranku ne mogu prodati, jer me stalno nekakvi kreteni zovu. A u rvackoj je dugmetara pojam. :x
I da, mehanika na sopraniju je ono - perfekcija. Istina, treba ju dati malo na servis pogotovo bas stranu da se kožice promjene i eventualno spuste bas dugmad jer tvornički ima više izdignute basove. Ako ju ne prodam za neke pristojne novce (a nemogu samo zato jer piše paolo soprani), mislim da će najbolje biti uložiti još neke sitne pare, servisirati ju i svirati.
Remenje je novo gore.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Ma danas je umetnost nešto prodati za keš, ljudi nemaju novaca to je naj veći problem. Da, imam opet organtonku kao i ona što sam imao pre nekoliko meseci, isto je odličan instrument, al svima je frka za lovu jbg. :cry:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: pomozite oko kupovine

Post od Koca »

Svaka roba ima svoga kupca, siguran sam da si je sredio kako umes najbolje, ti si perfekcionista a i sviras bas bih voleo da je cujem kako zvuci !
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: pomozite oko kupovine

Post od Tomina »

dugmetarac78 napisao:Ma danas je umetnost nešto prodati za keš, ljudi nemaju novaca to je naj veći problem. Da, imam opet organtonku kao i ona što sam imao pre nekoliko meseci, isto je odličan instrument, al svima je frka za lovu jbg. :cry:
i daj reci, sad kad si probao dve organtonke, jel ima velike razlike između te dvije ili su slične?

I ako imaš gdje oglas, možeš mi u pvt poslati?

hvala
tihomir_2
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 15 Apr 2011, 12:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od tihomir_2 »

Pozdrav svima! Zanima me da li ova harmonika vrijedi novaca koliko je stavio prodavač. Ako netko ima takvu harmoniku ili ju je svirao zanima me kakva je tonski i ostalo o takvoj harmonici. hvala unaprijed. evo link: http://www.njuskalo.hr/harmonike/bugari ... as-9143932
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: pomozite oko kupovine

Post od petar3petar »

Pozdrav!

Mogu samo reći da harmonika nije kabinska a koliko vrije.di za Vas i za prodavaoca o tome ne bi
markovs82
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 29 Jun 2011, 14:15

Re: pomozite oko kupovine

Post od markovs82 »

pozdrav svima.
Evo ja vam prvi put pisem, sa nadom da cete mi malo pomoci u odabiru prve ``normalne`` harmonike. Ja sam apsolutni amater sto se tice sviranja, sviram samo za svoju dusu i po sluhu. nisam isao na casove, jednostavno skidam po sluhu pesme i kola...ranije (ima tome i 15 godina) sam malo svirao klavirnu harmoniku Weltmeister i to nekih 3 - 4 godine i onda prestao. pre dve godine sam se prebacio na dugmetaru (posto mi je njihov zvuk, posebno sa kabinom, neverovatan) i kupio jednu Skalu od 80 basova, cisto da imam malo da se izduvam. u medjuvremenu sam je prodao (dugmad su bila kao na onim starim kucacim masinama) i sada trazim nesto malo ozbiljnije, ali imam nedoumicu. Zeleo bih da kupim dugmetaru (pozeljno Dallape Organtone 993a) i da pocnem polako sa privatnim casovima (imam 31 godinu, al ko mari...), ali razmisljam samo o tome da li :
1. da kupim rucni rad do 600 - 700 eura, cisto da imam da krenem, pa da vidim posle da li to ide ili ne pa da se ``manem corava posla``... ili
2. da odmah kupim ``original`` - uz proveru naravno, raspona cene od 1300 do 1600 eura (ukoliko se i krecu ovoliko - kupujemprodajem.com), koja ce mi posle ostati ?
S obzirom da sam ovde video dosta iskusnih harmonikasa, majstora i forumasa, cenio bih bilo kakav predlog i sugestiju.
Svako dobro.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Na tvome mestu bih ukoliko već imaš financijske mogućnosti da si to priuštiš, kupio original Organtonku, jer ćeš nju i lakše prodati ako odustaneš, al zašto bi odustajao od svirke, to je divna razbibriga, a i može se solidno zaraditi. Jedino smatram da ceš teško naći original za 1300eura, ili ako i nađeš, budi spreman na dodatna ulaganja, i onda si opet na istom, s tim što moraš da se cimaš i posećuješ majstore, i ja trenutno imam organtonku koju prodajem, ali je u top stanju, tako da ti preporučujem da kupiš instrument sa kojim ćeš biti srećan i zadovoljan, je znaš kako kažu: Koliko para toliko i muzike. Pozdrav :depkvk:
markovs82
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 29 Jun 2011, 14:15

Re: pomozite oko kupovine

Post od markovs82 »

Pozdrav,

I ja sam vise za drugu opciju, mada ne planiram da sviram harmoniku po svadbama, rodjendanima i tome slicno, nego onako, za svoju dusu...Sto se tice odrzavanja, poseta majstorima i tome slicno, sigurno ste u pravu, ukoliko bih harmoniku koristio redovno, na prethodno navedenim svecanostima, ali s obzirom da toga nece biti, neka harmonika ``osrednjeg`` kvaliteta bi vise nego odgovarala... Ukoliko nije tajna, koliko Vi trazite za Vasu harmoniku (godiste, koliko basova, 3+1 ili 2+2, itd.) ?

Puno pozdrava.

P.S. Hvala na brzom odgovoru!
Odgovori