Trebam pomoć oko 1. harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
NincheST
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 08 Sep 2013, 00:39

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od NincheST »

meni ne smeta zelena boja.... mislim svejedno mi je koje je boje za klinku od 9 godina
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od ssokac »

A nista,onda joj ju kupite mada po njihovim cijenama to je poduplano,bez obzira sto je kao nova!
Na vasem mjestu potrazio bih ju po HR,na kraju ce vas doci kao odlicna 120 basna 4-glasna ukoliko budete jos isli po nju.
Javite se ovdje na nick petar3petar,on vas sigurno nece zaribati i uvaliti neki srot a znam da ima izvrsnih i servisiranih skolskih harmonika.
NincheST
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 08 Sep 2013, 00:39

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od NincheST »

našla sam Hohner 80, 1.ruka, korištena 1,5god glazbene škole, savjetovali su mi da je to bolje (manja) za dijete ili eventualno Melodija 60 basova. curica je 130cm i 30kg, ja bi uzela ovu Hohner 80 crvenu, što mislite?
NincheST
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 08 Sep 2013, 00:39

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od NincheST »

tek sad vidim da je jednoglasna http://www.njuskalo.hr/harmonike/harmon ... as-8010534 ..... a od Weltm. odustajem jer je navodno tvrda i preteška za dijete.... imam vremena do 18.09. samo i buđet od 1500kn :)
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od ssokac »

Ma ta Hohnerica je prastara kanta s ravnim tipkama,nije to da dijete,i nije 1-glasna nego dvoglasna ali nebitno.
Ako cete dobar savjet trazite Melodiju,to je zakon za te stvari a nije preskupa i sve sto joj treba-ima!
Ali ne s 3 registra jer je i ta 2-glasna,iako zadovoljava za ucenje trazite s 5,7 ili najbolje 9 registara jer su 3-glasne i ova zadnja je noviji model a i glazbene skole preferiraju upravo te mada im se registri ponavljaju.
Da budem jasniji,najidalnija je Melodija Violeta s 80 basova.
Sretno u potrazi!
NincheST
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 08 Sep 2013, 00:39

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od NincheST »

ssokac napisao: Da budem jasniji,najidalnija je Melodija Violeta s 80 basova.
Sretno u potrazi!
evo tražim, od silnih harmonika mi se vrti u glavi :)) nisam ni znala da je to tako težak izbor.
Hvala
Srcky
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Jun 2013, 17:19

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od Srcky »

Pozdrav svima,
Necu da otvaram novu temu jer i meni treba prva harmonika za sina.Te sam kao potpuni laik hteo da priupitam sledece:
1.Koja je harmonika (marka) najbolja za pocetnika odnosno decu ili kako volite?
2.Koja je cena od prilike,polovna ali i nova,kako se krece na trzistu?
3.Koliko godina ce sluziti u daljem skolovanju dok ne bude trebala druga da se kupi?

Ako imate jos neku informaciju za nas pocetnike kao roditelje,jer i sami znate da su prevaranti na svakom cosku,jos kada se nista ne razumete da vam ne pricam i sami znate.
Gledao sam oglase al sta vredi kad nisam u tom svetu,ali naravno trazim najbolje za svoje dete. ;)
Pozdrav jos jednom i sto vise informacija bi dobro doslo. Srdjan :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od Koca »

Najpre reci koliko decko ima godina kako bi ti preporucili velicinu? Nema neke velike filozofije bitno je da ne pusta vazduh da svi registri i tonovi rade da dirke i basovi vracaju, a sto se tice nekih prevara takve harmonike se ne falsifikuju jer su nize cene eto samo to, a uzeti nesto sto jeftinije to ne znaci i da ces najjeftinije proci kad trebas da mozda skidas ceo bas mehanizam zbog samo jednog basa koji se zaglavljuje prilikom svirke. Velicinu odredis prema visini deteta da mu lepo sedne u krilo. Ja bih te samo posavetovao da bolje pocne sa dugmetarom jer se ja kajem sto nisam nju ucio nego klavirnu. Harmoniku ce menjati u zavisnosti kako napreduje.
Srcky
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Jun 2013, 17:19

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od Srcky »

Hvala na odg.
Ima 9godina. ;)
E sad sam u rebusu,pitao me peofesor da li hocu dugmetaru i klavirnu da pocne.Ja rekoh ne znam sta vi mislite,te on rece bolje je klavirna.Sad ni ja ne znam :pudc8: ,poceo je da svira tek do,re,mi i da vezba da koristi dugme za meh. pozdrav :asdfnjo:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od dugmetarac78 »

Ajd da se i ja uključim u temu :svirac: Što se tiče odabira dugmetara ili klavirka, ja bih iskreno preporučio dugmetaru, jer sam i ja prvo učio u muzičkoj školi na klavirci, pa sam prešao na dugmetaru, a to je mnogo komplikovanije nego kada se od starta počne učiti na dugmetari, ali posle mi više nikad nije palo na pamet da se vratim na klavirku, i po mom saznanju mnogo je više harmonikaša prešlo sa klavirke na dugmetaru nego obratno. Malo je komplikovano dok se ne navikne, al kasnije je mnogo lakše, na dugmetari, nego da planinari :svirac: po crnim tipkama.
Odgovori