skylionM

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Miki Perić, autorska kola

Post od skylionM »

Ko voli evergrin, malo zezanja za Božić 2011, koje je moj brat uhvatio mobilnim...

na snimku moj klinac Ogi, supruga Ivana...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fFLb_alsY7k[/youtube]

i roditelji plešu u kućnoj varijanti...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T3-5Rchxh04[/youtube]
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

zezancije i brljanja

Post od skylionM »

Alo bre !! kolege muzikanti, muzičari, muziĆari, svirci, svirači i ostali ljubiteji harmonike :depkvk: !!!!

Zašto ja dangubim i mećem ovolike snimke, imaL koga da nešto prokomentariše, na YT ili ovde, makar me i ispljuckao :roll:

Ne, stvarno, ajd sobne zazancije nisu bitne, ali me zanima kako vam se sviđaju moja autorska kola snimljena studijskim softverom (na prethodnoj strani ove teme) :hmmm: :pudc8:

evo malo vežbanja od prošle godine, kada sam se posle 10 godina povremenog svirkanja na porodičnim manifestacijama vratio ozbiljnijem vežbanju da spasim od tehnike šta se spasti može :) pozz

samo zamislite da nema klavijature nego ima dugmića....:svirac:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KCLW3Fpa-Ds[/youtube]
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: skylionM

Post od Webmaestro »

Alal vera prijatelju, pasuljara prava :) Dobro je to za nakon 10 godina pauze. Zapravo ne dobro nego odlično! :svirac:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

:jdishddf: :jdishddf: :jdishddf: :ijuju: :D :)

....pasuljara.......haha!

Webmaestro, ovo treba da pročita moja majka!
Ona je veliki razlog što ja sviram harmoniku, jer je kada sam bio mali obožavala Radojku. I kada sam svirao Pavketova kola, vrlo autentično jer sam ih naučio iz nota, ona se nije oduševljavala, uvek je govorila "ma lepo, ali nije slatko kao Radojka" !! :-)

Skidao sam i skidao, trudio se i trudio da na klavirnoj odsviram dugmetarski triler, i eto......
dobih od tebe kompliment!! i to kakav!!! :depkvk:

Ja zaista mnogo volim dugmetaru, ali samo za kola iz Šumadije, Pomoravlja, i kada sviram kola trudim se da liče na dugmetaru.
Za južnu Srbiju, vlašku, bugarsku, makedonsku, rumunsku i ostalu muziku držim se svoje klavirke :-)

Pozdrav prijatelju
burho
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: skylionM

Post od burho »

Bravo Miroslave ! Besprijekorna tehnika i mehkoca muziciranja sa dusom. U tradiciji i duhu Ljubise Pavkovica i Vlade Panovica. Tko bi rekao da amater moze ovako muzicirat ?!
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

burho napisao:Bravo Miroslave ! Besprijekorna tehnika i mehkoca muziciranja sa dusom. U tradiciji i duhu Ljubise Pavkovica i Vlade Panovica. Tko bi rekao da amater moze ovako muzicirat ?!
Hvala puno Burho na veoma lepim rečima, iako ne spadam u skromne ljude od ovakvih komentara pocrvenim :oops: !
Harmonika je sa mnom od moje osme godine, po stažu ne mogu se smatrati amaterom, ali s obzirom da retko sviram i živim od druge profesije, amaterizam mi služi kao "pokriće" za sve eventualne greškice i brljotine u sviranju :-) šalim se, ali na iskren način :-).....

Pozdravljam te puno
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Pre deset dana dobio sam prelep poklon koji nisam očekivao i koji me je obradovao kao što igračka obraduje dete...notnu svesku "Balkanski motivi" maestra Vlade Panovića!
Prijatelj koji mi je poklonio je divna osoba i ogroman ljubitelj harmonike i narodne muzike.

Prvo sam se dohvatio sirbe, jer je to jedna od nekoliko kompozicija koje verovatno nikada ne bih skidao "na uvo", a veoma mi se sviđa.
Nemam mnogo vremena za vežbanje, čak i sopstvenih kompozicija koje spremam za snimanje, ali nisam mogao da odolim..
Zato sam batalio svoje kompozicije i svirao sirbu tokom prošle nedelje, žurilo mi se da je naučim...
Takođe, žurilo mi se i da odsviram dok je žena na poslu, jer Ognjen ume i sam da se čuva 8-) :lol: :-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vLsYSmUksW0[/youtube]

kada sam je prosvirao ušla mi je u uvo, i dopala mi se još više, i kao kompozicija, i aranžmanski...stvarno bi oni koji kritikuju Panovića trebalo da prosviraju njegove kompozicije, pa da shvate i koliko su lepe i koliko su teške, a opet autentične!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: skylionM

Post od Webmaestro »

Bravo kolega :svirac:
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: skylionM

Post od zex »

Svaka cast! Nadam se da ce i Ognjen malo da poprimi tu ljubav prema harmonici, pa da za koju godinu cujemo i duet :)
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Webmaestro napisao:Bravo kolega :svirac:
Maestro sa Weba, ovi iz moje struke se svi oslovljavaju sa "kolega", a meni jedino milo, ali stvarno, kad me harmonikaš oslovi sa kolega :depkvk:
Jbg, patetika, ali istina :D
Pa, hvala kolega!

zex napisao:Svaka cast! Nadam se da ce i Ognjen malo da poprimi tu ljubav prema harmonici, pa da za koju godinu cujemo i duet :)
Hvala Zex!! Nisam primetio da Ogi ima afiniteta, prolazi pored harmonike bez interesovanja, a ja sam od pete, šeste godine voleo da pipkam harmonike dugmetare po šatorima. Mada, kad ga pitam šta najviše voli od onoga što sviram, on kaže Ognjeno oro, zna da je njegovo pa mu se sviđa :)
Hvala za lep komentar, pozdravljam te
Odgovori