Vlada Panović

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Vlada Panović

Post od dugmetarac78 »

OK. Slazem se da je panović izuzetan muzičar, al šta je onda Kemiš, jer svi porede Borka sa Panovićem, a Kemiš je TATA na harmonici za obojicu. Al verovatno nekome, i iz nekih drugih razloga ne odgovara. PS. Ljubiša Pavković je muzičar o kome je suvišno komentarisati, (mislim u pozitivnom smislu naravno) al ipak nemislim da je on jedinica mere za harmonikaše. :svirac:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Vlada Panović

Post od srks69 »

Ma dajte ljudi šta ste se obrušili na čoveka, svi mi klavirci počinjemo da učimo od Pavkovića a najbezbolniji prelaz po narodni orkestar je bio Vlada Panović koji nastavlja taj ton i ornamentiku Pavkovića.
Imate Baneta Đokića koji potpuno drugačije zvuči, što on nikome ne smeta. Vlada je svirao godinama kao druga harmonika Pavkoviću pa tako ima i smisla da bude šef orkestra. ;)
Niko ne spori ni ostale harmonikaše ali se gledaju valjda i drugi kvaliteti, karakter, stil, održivost tradicije tog toplog srpskog tona, radni staž, opšte obrazovanje-recimo, itd.. a nije svačije ni voditi jedan takav orkestar.
Jedno je svirka po tezgama drugo je svirka sa kompletnim orkestrom i upravljanje istim. Virtuoznost, po meni, nije jednako i kompletan muzičar, to mi dođe kao svirati na harmonici sa kabinom i bez nje. Sve isto odsviraš ali nije to to. Koliko se sećam jednog intervjua sa Bata Kandom i on je trebao biti šef orkestra, čini mi se umesto Pavkovića (možda se varam) ali ga je neko prešao i nije to postao. Kako bi tada izgledao narodni orkestar i u kom pracu bi to išlo, naravno ništa protiv Bata Kande, odličan muzičar. Ja toliko a vi kako hoćete. :svirac:
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: Vlada Panović

Post od Goran-prcin »

Vlada panovic je naj jaci za Srpske narodna Kola nekada je i sviro Ciganska muzika ali za sva sreca covek je danas Sef orkestar :svirac:
harmonikasbgd
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 25 Avg 2013, 12:42

Re: Vlada Panović

Post od harmonikasbgd »

Jednom prilikom je Pavke naredio Panovicu da proda svoj skupoceni auto koji mu je tata kupio jer nije mogao da podnese da Vlada ima bolji auto od njega.
Od straha je vec posle dan-dva auto prodat.
Sta je sve Vladin tata radio da bi ga dogurao "na silu" na mesto gde je sad.
Mozda ispadam izuzetak sad od svih ali moram da kazem ono sto mislim.
Ja Vladu i ne poznajem, jednom sam ga video uzivo ali slusam i pratim a imam i sluha.
Pa da ja sad ne palamudim ali eto npr pitajte profesora Dragana Vasovica za misljenje.
Znate li uopste ko je Dragan Vasovic ?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vlada Panović

Post od Bata Kanda 73 »

Kad pomislim da sam čuo sve moguće gluposti u životu uvek me neko razuveri,poput člana koji je postavio predhodni komentar!
Vi ste harmonikasbgd živ primer da ljudska zloba,zavist i glupost nemna granice!Ali dobro ima nas svakojakih! Uzgred,nije loše preslušati snimke V.Panovića na youtub-u u studiju;solo svirku raznih žanrova.Pozdrav!
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Vlada Panović

Post od srks69 »

harmonikasbgd napisao:Jednom prilikom je Pavke naredio Panovicu da proda svoj skupoceni auto koji mu je tata kupio jer nije mogao da podnese da Vlada ima bolji auto od njega.
Od straha je vec posle dan-dva auto prodat.
Sta je sve Vladin tata radio da bi ga dogurao "na silu" na mesto gde je sad.
Mozda ispadam izuzetak sad od svih ali moram da kazem ono sto mislim.
Ja Vladu i ne poznajem, jednom sam ga video uzivo ali slusam i pratim a imam i sluha.
Pa da ja sad ne palamudim ali eto npr pitajte profesora Dragana Vasovica za misljenje.
Znate li uopste ko je Dragan Vasovic ?
Poslušaj malo pa pročitaj svoj komentar :hmmm:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=glYLBlNVWfg[/youtube]
Misa
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 19 Sep 2013, 10:31
Lokacija: Beograd

Re: Vlada Panović

Post od Misa »

Bože mili, svako li se danas predstavlja harmonikašem. Pratim ovu temu i muka mi je. Ne mogu više da ćutim. Da li je sramota ovog nabedjenog harmonikašabg šta sve napisa čovek, ako se čovekom može nazvati??? Ispunjen je zlobom i lažima da je to strašno. Voleo bih znati ko se krije iza tog pseudonima. Čovek je napisao toliko nebuloza da ni on nije svestan. Prvo reče da gospodina Panovića ne poznaje lično a toliko bljuvotina ispriča. Harmonikasbg uopste nije u ovoj materiji i te laži koje je on izrekao ne stoje.
- Kao prvo laže da je za Vladu urgirao i sredjivao njegov otac da po političkoj liniji dodje na televiziju. Koliko znam Vladin otac je demokratski opredeljen, a Vlada je dosao u RTS za vreme Kemiša (on ga je lično zvao). U to vreme SPS i Jul (bake Mira i Zorica) su bili na vlasti tako da nema ni govora da je neko iz DS redova mogao doći na televiziju. Panović je tada zamenio Mijatovića, mislim da je tada bio aktuelan "Karavan".
- To što kaže da je Bane Vasić na svim poljima pobedio Vladu na takmičenju u Arandjelovcu takodje nije istina. Nameštena pobeda. Harmonika koja se delila kao prva nagrada je bila uručena Vasiću još pre takmičenja u Beogradu.
- Stanje u narodnom orkrstru se sredilo sa Vladinim dolaskom na njegovo čelo. Raspitajte se o medjuljudskim odnosima u njemu za vreme Pavkovića a kakvo je danas.
- Sve aranžmane je radio Vlada i u vreme Pavkovića. To što kaže za automobil ne verujem da je istina, ali i da jeste, ipak nešto govori o Pavkoviću kao čoveku. Znate li zašto su Pavković i Djokić pocepali NO na dva dela?
I još nešto. Sofronijević je Vladin učenik. A Vlada nije Pavkovićev.
Vasovićeva škola gde prvo demonstriraju silu na dasci, a potom lome dirke i bave se silovanjem instrumenta, i stilovima Pavkovića, Panovića, Sofronijevića i još ponekih umetnika mislim da je isuvišno pričati. I zašto pitati Vasovića kakav je Panović, pa nije on merodavan za takve ocene.
Nego harmonikašbg, moj ti je savet da ostaviš na miru ovog dobrog čoveka i vrsnog umetnika, to što ti nećeš nikada biti na njegovom mestu nije on kriv. On je tu, i to mesto zaslužuje kao jedan od najpismenijih i najboljih harmonikaša, a i kao čovek je prva liga. Pogledaj bar neke fragmente njegovog jednočasovnog koncerta u Kastelfidardu (ovog leta) gde nije odsvirao ni jednu numeru narodne muzike. A šta misliš ko ga je pozvao tamo? Verovatno opet zasluge njegovog oca po politićkoj liniji.... Eeee.. harmonikaš stidi se svojih reči, izvini se maestru Panoviću i ne javljaj se više.
Toliko od mene.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Vlada Panović

Post od srks69 »

Misa, ajde okači taj link Vladov u Kastelfidardu , ne mogu da ga nađem. Pozdrav :svirac:
harmonikasbgd
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 25 Avg 2013, 12:42

Re: Vlada Panović

Post od harmonikasbgd »

Bože mili, svako li se danas predstavlja harmonikašem
Harmonikasem se predstavlja onaj ko je ziveo profesionalno od muzike 11 godi, koji je obisao celu Evropu zahvaljujuci harmonici, onaj koa je ceo grad poznavao dok nisam ostavio muziku i presao u neki drugi bolji biznis
Ispunjen je zlobom i lažima da je to strašno
Nema zlobe, ja tog Panovica ni ne poznajem dobro, samo jednom sam ga uzivo video
To što kaže da je Bane Vasić na svim poljima pobedio Vladu na takmičenju u Arandjelovcu takodje nije istina. Nameštena pobeda. Harmonika koja se delila kao prva nagrada je bila uručena Vasiću još pre takmičenja u Beogradu
nemas pojma, kakvo namestanje, kakva harmonika pre takmicenja.........pa vracali su ih na bis na Panovicevu intervenciju ali dzabe
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Vlada Panović

Post od MladenIsakovic »

Misa napisao:To što kaže da je Bane Vasić na svim poljima pobedio Vladu na takmičenju u Arandjelovcu takodje nije istina. Nameštena pobeda. Harmonika koja se delila kao prva nagrada je bila uručena Vasiću još pre takmičenja u Beogradu.
Ne želim da ulazim u raspravu, ali ovo navedeno nije tačno. Bio sam na tom takmičenju, gledao svojim očima. Vasić je, po meni, po većini nas harmonikaša i stručnije javnosti koji smo bili prisutnii gledali, a i stručnog žirija, za 2 koplja ako ne i više, bolje odsvirao to što je svirao, pa je proglašen pobednikom; onda se Panović žalio, pa su ponovo izveli samo njih dvojicu, i opet ga je Vasić nadmašio u svemu. Čovek jednostavno mnogo bolje svira, i to je bilo očigledno i tad, a po mom skormnom mišljenju, i sad. I ponovo je proglašen pobednikom, i proglašenje je bilo ispraćeno aplauzom od strane publike, a Panović je odmah napustio manifestaciju. Toliko o tome, samo da kažem da je ono što sam citirao, neistina.

Što se rasprave tiče, ljudi, bezrazložna je, i niko neće izaći kao pobednik. Jednostavno, ima svakakvih harmonikaša, i svakakvih stilova. A najviše je nas slušalaca, i svako ima svoj ukus. Ja recimo, ne volim Panovića, to ne znači da kažem da je loš harmonikaš, to svakako nije, i daleko od toga, ali njegovo sviranje mi je mlako, bez temperamenta, previše "ravno" i legato, ja tako ne volim, ja volim oštro, temperamentno, volim stakato, nežno kad treba, oštar jasan triler, itd, što krasi neke druge harmonikaše, ali ne i Panovića. Legato mi se sviđa manje-više samo kad ga Pavković svira, on to radi maestralno, i ne može da mi se ne svidi, šta god da svira. Panović, Batakanda, i slični, nisu nimalo po mom ukusu. Ali opet, to je samo moj ukus, ima mnogo ljudi koji baš vole taj fazon, da tako kažem, i zato su rasprave ovog tipa bespredmetne, svako brani ono što voli, i svako ima pravo da voli to što voli. Panović je tu gde je, možda bi neko drugi tu bio bolji, možda ne bi, ne odlučujemo mi, nek mu je sa srećom, a izbor je velik, svako može da sluša to što voli, pa bio to Panović, ili Čergar, ili Paunović, Kodić, Borko Radivojević,... bitno da izbor postoji.
Odgovori