Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
Dallapce
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 17 Jul 2013, 00:51

Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Post od Dallapce »

Postovane kolege,

Nedavno sam kupio Guerrinini "dvojku" iz 1973, sa zutim basovima i sa natpison "superior" na bas registru ... veoma lepo ocuvana. Tonski fantasticna, meka, nezna i istovremeno glasna, basovi su "mrak" clarinet i bassoon siju i Dallape Supermaestro iz 50 tih koju ne dam ni za kakve pare i koja mi je izuzetno draga. Interesuje me sta mislite o ovoj seriji iz 73 god.

Puno hvala i pozdrav svima

Dallapce
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Post od petar3petar »

I 1973. su rađene dobre i bolje harmonike a i one lošije od njih.
Isto tako, u smislu kvalitete, su harmonike ispadale i prije 1973. a i kasnije.
I dansa iz proizvodnje izlaze i dobre i loše i odlične harmonike.
Koliko je kada proizvedeno boljih a koliko dobrih, lošijih i najboljih harmonika upitno je.

Cijeniti harmoniku po godini proizvodnje je apsurdno.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Post od Koca »

Da nisi napravio lapsus pa da si mislio da kazes superorgantone a ne superior, jer superior + broj je oznakakoja ide ispod bas registara? Ako je tako dobra kao sto pricas postavi i slike i obavezno rasklopljenu, jer to godiste nagovestava da bi trebalo biti dobra harmonika naravno ako nije zapustena. Uslikaj i sam ton u krupnom da vidimo koji su tonovi ako je moguce. Sigurno je zadovoljstvo svirati na njoj! :svirac:
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Post od petarbg77 »

Koca napisao:Da nisi napravio lapsus pa da si mislio da kazes superorgantone a ne superior, jer superior + broj je oznakakoja ide ispod bas registara? Ako je tako dobra kao sto pricas postavi i slike i obavezno rasklopljenu, jer to godiste nagovestava da bi trebalo biti dobra harmonika naravno ako nije zapustena. Uslikaj i sam ton u krupnom da vidimo koji su tonovi ako je moguce. Sigurno je zadovoljstvo svirati na njoj! :svirac:

Nije u pitanju lapsus...ove harmonike su se proizvodile do 73, godine, imale su natpis "superior", na srednjem velikom bas registru, gde se posle 73 godine, nalazi natpis "master". Super-organtone se nalazi na "trojkama" i "četvorkama"...na dvojkama je natpis "master", ali tek posle 73 godine.

Ove harmonike imaju "binci" tonove i drvenu kabinu, šarene fasene, prepoznatljive žute basove, a širina korpusa je 2o.5 cm, težina nešto preko 13, kg. Dimenzije, znači, kao i vecina "dvojki" Klavijatura je jedna od najboljih koje je stavljao "guerrini". Probao sam 3 ovakve harmonike i bez imalo preterivanja tvrdim da sviraju u rangu "presidenta". Tad se nije radio "president" i ovo je bio vrh ponude "Guerrini"-ja. Izrada na najvišem nivou.
Inače , ovom serijom " Guerrini " je na našim prostorima preuzeo primat "Dallape" harmonikama. Ne zovu ih bez razloga " Dalape - atentator". Ko ima ovakvu harmoniku, treba da zna, da ima vrhunski instrument, još ako je očuvana...nemam šta da dodam. Imam i slike unutrašnjosti ovakve harmonike i snimak kako izgleda svirka u živo, na dve ovakve potpuno iste harmonike....to je nešto izuzetno...postavicu , kad budem imao više vremena.
Inače ovu harmoniku svira Mikica Gačić, Perica Jaćimovic i Ljubo Kešelj i još nekolko vrhunskih muzičara, s tim što je kod Ljube i Mikice stavljena maska kao na "presidentu" . Eto toliko...nadam se da sam pomogao.
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Post od petarbg77 »

http://imageshack.us/a/img845/1402/1ta6.jpg
http://imageshack.us/a/img22/932/b5ah.jpg

evo i link gde se vide pojedinosti o kojima sam pisao....i ko što reče Koča, siguran sam da je uživanje svirati na njoj. Sretno.
Korisnikov avatar
Dallapce
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 17 Jul 2013, 00:51

Re: Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Post od Dallapce »

Hvala vam najlepse ... sad znam sta sam kupio. Kad sam je prvi put isprobao, zapanjio sam se ... nisam vise mogao da je ostavim a kao sto rekoh, imam i Supermaestro iz 50-ih i to je cudo od harmonike ali ova "dvojka" je zaista nesto posebno, izuzetno. Uopste me ne cudi sto je potisnula Dallape. Momci sa Dallapma, bez uvrede jer i ja je imam i obozavam.
Na avataru je slike moje "dvojke" a uskoro cu staviti i linkove sa vecim slikama da vidite koga zanima.

Srdacan pozdrav i hvala jos jednom :ijuju: :svirac:
Korisnikov avatar
Dallapce
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 17 Jul 2013, 00:51

Re: Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Post od Dallapce »

Korisnikov avatar
Dallapce
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 17 Jul 2013, 00:51

Re: Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Post od Dallapce »

Evo direktnog linka, izvinjavam se zbog prethodnog, jos ucim da radim sa ovim sajtom za slike :

http://imageshack.us/a/img545/6687/ryhw.jpg
Korisnikov avatar
Ivica 1972
16 basova
16 basova
Postovi: 26
Pridružio se: 23 Jun 2013, 16:02
Lokacija: Oslo, Norway

Re: Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Post od Ivica 1972 »

Pozdrav! Cestitam na ponovi ;) . Bilo bi fino kad bismo mogli i cut taj divni ton :svirac:
Korisnikov avatar
Dallapce
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 17 Jul 2013, 00:51

Re: Guerrini Superior 2 1973 - sta mislite ?

Post od Dallapce »

Hvala Ivica ... uskoro cu nesto snimiti i postaviti ... puno pozdrava :svirac:
Odgovori