Vaše omiljeno kolo

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.

Koje je vaše omiljeno "Lagano kolo" :pudc8:

Glasanje se završava 18 Dec 2013, 20:32

Zaljubljeno srce - Mirko Kodic
2
10%
Kemiševo kolo - Lj. Arandelovic Kemiš
1
5%
Melem kolo - Ljubiša Pavkovic
1
5%
Šumadijsko lagano kolo - Tomica Miljic
1
5%
Šumadijska šetnja - Cale Mitrovic
0
Nema glasova
Bobanova šetnja - Slobodan Boban Spasojevic
0
Nema glasova
Pericino kolo - Novica Negovanovic
3
15%
Šumadijski vez - Tomica Miljic
1
5%
Jagodinka kolo - Dragan Matic Žilic
1
5%
Medeno kolo - Ljubiša Pavkovic
10
50%
 
Ukupno glasova: 20

Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Vaše omiljeno kolo

Post od srks69 »

Da primetio sam, nešto ranije sam otvorio temu , a sećaš se i ti, da pišemo kola za koja mislimo da nemaju notni zapis, kad ono kvrc, mrsko ljudima da pišu ili ne znaju.
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Vaše omiljeno kolo

Post od Shop »

Od 10000 clanova samo 10-15 ucestvuju u radu na forumu i to je to!Pomirite sa se tim!Ostali su tu samo da pokupe sta im treba!Tako je bilo uvek,ja sam dve godine na ovom forumu i oduvek me je to nerviralo!
Postavim neki mp3 ima 30 downloada a samo jedno hvala,mislim....


Ili imas ove koji su aktivni a samo da pljuju nekog ili dizu nekog u nebesa,covek da pomisli da su placeni za to.
Uporedjuju neke danasnje harmonikase sa imenima kao sto je Radojka,Tomica,Pavkovic itd.sa ljudima koji su stvorili ovu muziku koju mi danas sviramo,strasno....

Kada se spomenu ta imena treba da se ustane i pokloni a ne da se uporedjuje neko ko danas svira iskopirao je Pavkovica,nagruvao tehniku,napravio jedno kolo koje je "prosecno" i njega uporediti sa Radojkom,majkom harmonike!!!!Sacuvaj me Boze!


Ali ovo nije tema za to! Izvinjavam se,mnogo sam besan citajuci neke postove iz predhodnih tema!!!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Vaše omiljeno kolo

Post od Webmaestro »

Shop napisao:Od 10000 clanova samo 10-15 ucestvuju u radu na forumu i to je to!Pomirite sa se tim!Ostali su tu samo da pokupe sta im treba!Tako je bilo uvek,ja sam dve godine na ovom forumu i oduvek me je to nerviralo!
Postavim neki mp3 ima 30 downloada a samo jedno hvala,mislim....
Tako ti je na svim forumima, nebitno kojom tematikom da se bave. Ali zato svi imaju vremena da na fejsbuk redovno objavljuju šta su jeli i koliko puta su danas kakili. Šta ćeš kad u današnje vreme što je nešto gluplje i i bizarnije to je popularnije.

Ali da ne skrenemo s teme, evo ja sam glas'o za Medeno, mada i ovo Melem kolo mi dodje isto, kao da je nastavak Medenog kola, kao Roki 1 i Roki 2 :D
Mada je tu i Kemiševo kolo u konkurenciji... ma težak izbor.
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Vaše omiljeno kolo

Post od skylionM »

Gde ste braćo dugmetarci sad kad mi trebate, ajde još 2 glasa za Peričino kolo, da se bar izjednačimo sa Pavketom :ijuju: :D :D
Malo zdrave kompeticije :depkvk: ...kad bi se zezali :roll: , ko da bira kad je izbor da se nezna lepše od lepšeg :P

Je li, oće meni klavircu neko da objasni da li se kod dugmetare isto zove "klavijatura", ili je možda "dugmatura", ili "klavijaturni dugmići" :lol: :lol: :lol: ;) ??????

Ajde momci malo na zezanje, ko svira zlo ne misli, Shope delijo, uploaduj negde snimak tvoje svirke ponovo, bio sam ti u tvojoj temi da te čujem, ali link ne radi...a vidim ishvalili te! I nemoj da se nerviraš, kada sam pre 5 godina pravio teme za symbian mobilne telefone, na jednom forumu sam imao 2000 downloada i nijedno hvala, pa eto.....a vezano za umetnike što hvale sami sebe, shvatiće i oni da u stvari time zezaju sami sebe, i da sami pljuju na kvalitet koji očigledno imaju, a niko ih ne dira...a možda shvate i koliko je ogromna razlika između vrhunskog instrumentaliste i vrhunskog umetnika-kompozitora-stvaraoca...tako...

Webmaestro, ja nemam face shitbook, ali da prijavim, da ne "zaostadam za moderne tehnologije", "šta sam ja gori od druge dece": danas sam dvaput jeo, jednom kakio i sedam puta posetio forum, od toga 3 puta sa mobilnog.. :lol: 8-) :lol: :D

Da se ne zezam više, u konkurenciji bi definitivno trebalo da bude Tinetovo kolo (mada ne spada u kolo laganog tempa), ali samo u izvođenju Radojke, jer ja ljudi čujem koliko je Radojka volela Tineta u tom kolu, možda mi fali daska, ali može da se čuje emocija, poslušajte! E, to je komponovanje!

Pozdravljam vas momci! :ijuju:
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Vaše omiljeno kolo

Post od lalex »

Moj glas ide Medenom kolu. Pravo harmonikaško, meko, lagano kolo. Nije agresivno, ne napada. Tako se i svira, širi spokoj i mir. Novičino kolo je puno struje, energično jako lepo, jako teško pogotovo za klavrne harmonike, gotovo nemoguće ali mislim da malo napada. Ako razujmete šta hoću da kažem. U tu grupu spada i Melem kolo, neko je najvaio kao da je nastavak medenog kola. I ime mu govori sve, melem za dušu.
Bilo je i nekih komentara, ne vezano za ovu temu. Mislim da ne bi trebalo tako komentarisati. Ko hoće nešto da postavi, neka to uradi, hvala mu, ko neće, nema, ne zna, nije bitan razlog, pa zašto treba da takve kritikujemo? Treba biti srećan i zadovoljan jer je neko nekome pomogao. Uvek je bolje davati nego prositi. Ovo je pravo mesto za muzičare i ne samo muzičare nego sve koji vole muziku. Tako treba i postaviti stvari i razmišljati.
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Vaše omiljeno kolo

Post od Shop »

skylionM napisao:Gde ste braćo dugmetarci sad kad mi trebate, ajde još 2 glasa za Peričino kolo, da se bar izjednačimo sa Pavketom :ijuju: :D :D
Malo zdrave kompeticije :depkvk: ...kad bi se zezali :roll: , ko da bira kad je izbor da se nezna lepše od lepšeg :P

Je li, oće meni klavircu neko da objasni da li se kod dugmetare isto zove "klavijatura", ili je možda "dugmatura", ili "klavijaturni dugmići" :lol: :lol: :lol: ;) ??????

Ajde momci malo na zezanje, ko svira zlo ne misli, Shope delijo, uploaduj negde snimak tvoje svirke ponovo, bio sam ti u tvojoj temi da te čujem, ali link ne radi...a vidim ishvalili te! I nemoj da se nerviraš, kada sam pre 5 godina pravio teme za symbian mobilne telefone, na jednom forumu sam imao 2000 downloada i nijedno hvala, pa eto.....a vezano za umetnike što hvale sami sebe, shvatiće i oni da u stvari time zezaju sami sebe, i da sami pljuju na kvalitet koji očigledno imaju, a niko ih ne dira...a možda shvate i koliko je ogromna razlika između vrhunskog instrumentaliste i vrhunskog umetnika-kompozitora-stvaraoca...tako...

Webmaestro, ja nemam face shitbook, ali da prijavim, da ne "zaostadam za moderne tehnologije", "šta sam ja gori od druge dece": danas sam dvaput jeo, jednom kakio i sedam puta posetio forum, od toga 3 puta sa mobilnog.. :lol: 8-) :lol: :D

Da se ne zezam više, u konkurenciji bi definitivno trebalo da bude Tinetovo kolo (mada ne spada u kolo laganog tempa), ali samo u izvođenju Radojke, jer ja ljudi čujem koliko je Radojka volela Tineta u tom kolu, možda mi fali daska, ali može da se čuje emocija, poslušajte! E, to je komponovanje!

Pozdravljam vas momci! :ijuju:

Evo ima ovde nesto malo starije... Pa ishvalili me drugari,zao ih da kritikuju... :D

viewtopic.php?f=26&t=915
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Vaše omiljeno kolo

Post od srks69 »

Ma daj bre, playbek... he he :ijuju:
Gde može ovao mlad momak da svira. :D
mimi.va
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 24 Jul 2011, 02:24

Re: Vaše omiljeno kolo

Post od mimi.va »

Svaka cast svima ali jedan je Tomica Miljic.I ja sviram dugmetaru ali sam svoj glas dao klavirasu Tomici Miljic.Ono sto je Tomica uradio u nasoj narodnoj muzici ne moze da se poredi ni sa cim.Jednostavno neprevazidjena harmonikaska legenda!!!!!
guja
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 28 Dec 2012, 13:44

Re: Vaše omiljeno kolo

Post od guja »

medeno kolo ljubisa pavkovic
Korisnikov avatar
marijanica025
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 18 Mar 2011, 23:16

Re: Vaše omiljeno kolo

Post od marijanica025 »

Definitivno Medeno kolo od maestra Pavkovica,jer je zaista tako medeno :svirac:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oh69pSRMoqM[/youtube]
Odgovori