Lelo Nika

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Lelo Nika

Post od micha56 »

@flayfinger
Ja upravo o tome i pricam.
Fakti su jedno, a ukusi nesto sasvim drugo. Znate kako se kaze "artium in indiscussum" (o ukusima se ne raspravlja), ili po naski - svaka budala ima svoje veselje.
Svakako da i ja u svojih 54 godina, poznajem mnogo skromnih, pa i preskromnih ljudi u razlicitim sferama zivota, koji nikad ne isticu sebe i svoje vrednosti, a izuzetni su u svom fahu. Znajuci takve ljude - takodje znam da se, uglavnom nisu nigde ni istakli i, prakticno, zive u necijoj senci celog zivota, bez obzira na njihove vrednosti.
E sad - Lelo Nika moze da bude sve drugo, ali ovoliko skroman i preskroman - tesko. Nije on taj tip. Zbog toga sam i izneo to svoje misljenje o njemu, na koje svakako imam Bozije pravo i niko ne moze da mi ga oduzme.
Uostalom i o bilo kom drugom harmonikasu ili muzicaru - ja sam samo izneo svoje misljenje i nista vise.
E sad - ako neko u svojih 17 ili 20 godina prihvati to moje misljenje, iza kojeg, ako nista drugo, a ono stoji neko dugogodisnje zivotno i muzicko iskustvo - OK, a ako ne - pa opet je dobro, bar je cuo to moje misljenje i moze sam, svojm glavom da razmisli o tome.

Pa jos jednom ponavljam -
LJUDI NE NAMECITE SVOJE MISLJENJE DRUGIMA, to najblaze receno NIJE LEPO i time samo pokazujete da ste nevaspitani. Pustite ljude da sami razmisle o tome i donesu svoj konacan sud.

Pozzz.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Lelo Nika

Post od boki80 »

Ja celu tu pricu oko ovog prijateljskog skupa kod Caslava nisam shvatio kao bilo kakvo nadmetanje. Ljudi se skupili, zamezili i popili koju (pretpostavljam) i malo zasvirali, vidi se da je bila potpuno opustena atmosfera. Ne bih pri tom ulazio u bilo kakva poredjenja ko je bolji muzicar, to nije ni bitno. A to sto Lelo nije hteo da se eksponira samo dodatno povecava njegovu pojavu i kao muzicara i kao coveka. Setimo se pokojnog Tomice Miljica koji takodje nije voleo da se namece a itekako je i bez toga ostao primecen i upamcen od strane mnogih muzicara pa i onih koji to nisu a jednostavno vole takvu vrstu muzike. Ne kazem da je Lelo bio skroman vec je bio uctiv prema domacinima jer je bio u gostima. A da ne budem shvacen pogresno, da ne ispadne da sam Lelov fan iako ga izuzetno cenim kao umetnika, meni je stil sviranja Caslava Ljubenovica na prvom mestu od harmonikasa srednje generacije kod nas. Odlicno je uklopio tehnicku stranu od prof. Dragana Vasovica i mekocu i slatkocu naseg velikog maestra Ljubise Pavkovica. Idealna kombinacija stilova. To je naravno samo moje misljenje. ;)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Lelo Nika

Post od Bata Kanda 73 »

Nemogu a da se neumesam u ..aj da kazem diskusiju.flyfinger je (lepo) reko za L.Niku :"...jedan od...".I nadalje netreba diskutovati a posebno o, pomalo ,iskljucivom komentaru EVOMENE.Pomalo smo mi (ljudi sa ovog prostora) skloni da preuvelicavamo mnogo toga pa tako i ljude i njihova dela.Tako su kruzile price za Kemisa ,zavrio onaj,ovaj knzervatorijum-a nije nijedan; pa tako i za Lelu Niku i za jos mnoge druge.Da neduzim vise,Lelo Nika je odlican harmonikas i muzicar u to sumnje nema ali,on je samo jedan od puno drugih takodje fenomalnih (da ne nabrajam).Ali samo odabrani su ostavili neizbrisiv trag na ovim prostorima ( a i sire) i u muzici,i u nasoj kulturi (pri tome mislim na Srbiju i Balkan) i u nasoj tradiciji i bili I ostali ucitelji svim harmonikasima (pismenim i sluhistima) KAKO STA TREBA! I tu se dragi moji tura (citaj:stavlja) TAACKA!
flayfinger
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

postovi

Post od flayfinger »

Slika Pozz..malo se diskusija "zahuktala",a i poneki post je i na "volšeban" i "čudesan" način-iščezao i "odlutao"(da "protegne" noge,valjda) :D !!
Između ostalih i jedan moj post,koga,evo vidim,da nema,iako je bio,po meni-"društveno" i ljudski-prihvatljiv,što bi reklo-na "partijskoj linji"!!!
Šta se dogodilo,neznam,možda neki tehnički problemi-ala valjda zna šef-micha!!!!
P.S Meni se čini,čim ja nešto napišem i postiram-belaj!!!
E jesam neki baksuz,ali nije mi namjera,zaista,da "zamećem kavgu" i trošim svoje i tuđe vrijeme uzalud!Pozdrav svima!!! :lol: :lol: :D
ellar
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 18 Nov 2013, 15:55

Re: Lelo Nika

Post od ellar »

Potpisujem gore napisano od gosp. flayfinger!
Porediti Lelo Niku sa, recimo, Latinkicem je neukusno i degutantno i meni licno neukusno!
Bez uvrede, al to je stav neznalice!!!
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Lelo Nika

Post od Worgosiwa »

Izvinjavam seali kasno sam video ovu temu :)
Dakle ,LELO je pre svega VELIKI GOSPODIN.Mogu to da kažem jer se dovoljno često viđamo i družimo.
Drugo,čovek već 15 godina samo radi KONCERTE što je san svakog harmonikaša(dakle,ne "tezgari")
Treće,Lelo je DRUGARČINA i nije iskompleksiran da bi on nekoga,ili neko njega "vezao u čvor".
Zaključak,ovo je bilo samo jedno druženje između njega,Tome i Časlava i ne treba tome pridavati značaj i gledati kroz prizmu bilo kakvog "dokazivanja"
Šta je trebalo,Lelo je to DAVNO DOKAZAO. :svirac:
Pozdrav.
Odgovori