pomozite oko kupovine

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Harmonika koliko vidim sa slika nije original,al nigde ni nepiše da je origginal, a za 1900 eura, teško je, to jest nemoguće je naći da je supermaestro original, što uopšte nemora značiti da je harmonika loša, čak šta više, može biti i odlična, al to kupac mora sam proceniti. Treba probati instrument, moguće je da radi bolje nego neki modeli koji su napravljeni pred zatvaranje Dallapea, jer to se fušerilo, samo da se izvuče što se izvuć može dok brod ne potone.
mbkrhr
16 basova
16 basova
Postovi: 40
Pridružio se: 14 Okt 2012, 14:17

Re: pomozite oko kupovine

Post od mbkrhr »

Idući tjedan sa svojim prijateljem cu posetiti coveka koji se razume u harmonike i otići pogledati harmoniku.
kocko
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 19 Maj 2012, 20:56
Lokacija: Prikomora

Re: pomozite oko kupovine

Post od kocko »

Pozdrav, zanima me dali se ova harmonika isplati za te pare?
http://www.njuskalo.hr/harmonike/harmon ... as-9634865

ili da trazim dalje?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Poslao sam ti poruku na PP. :depkvk:
Korisnikov avatar
ika999ika
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 05 Jun 2013, 19:56

Re: pomozite oko kupovine

Post od ika999ika »

dugmetarac78 napisao:Ako hoćeš za svirku na suvaka, da neguši, da je jasna i glasna u svim uslovima svirke, onda definitivno Dallape Organtone, ona je cca 13 kg, ali nemoraš da se mučiš i razvlačiš ko sivonja da bi bila gromoglasna, ja opet imam organtonku, i to je stvarno paklena mašina, ako te šta zanima, jave se na PP. :depkvk:
Za oko 1500 e, da li je bolje kupiti neku Dallape ili Guerrini Professional 1? Treba mi savet, sta mislite o tome? Pozdrav! :)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Ako nađete dobru organtonku, onda tu po meni nema razmšljanja, nekažem da prof 1 nisu dobre, ali su teške, a tonski su slabije od organtonke definitivno.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: pomozite oko kupovine

Post od Koca »

Svaka je harmonika prica za sebe i zavisi u kakvom je stanju, mozes naci dobru Guerrini i Dalape i isto tako u losijem stanju obe sve zavisi od mnogo faktora jer rekli smo vec ranije da i u radnji nove 2 nisu bile iste. Provlaci se prica da su Dallape izdrzivljije od Guerrini, pa je to verovatno odgovor na tvoje pitanje. Dalje imas situaciju da Guerrini ima dosta visu cenu od Dallape iako je po meni to isti rang nego je neko pomodarstvo, ali isto tako za rad tog pomodarstva imas Guerrini 3+1 po ceni Dallape 2+2 kao na primer Dallape Supermaxima B koja je 2+2 a jaka kao grom a za slicnu cenu mozes kupiti Professional 1 (3+1), zavisi volis li malu kabinu ili ne. Sustina je da moras nekoliko probati i odluciti pa makar to trajalo i par meseci. :pozdrav:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Pa sad kad si već spomenuo Dallape supermaximuB 2+2, ja baš upravo imam jednu takvu iz početka 60-ih sa takozvanim "kalajskim" tonovima, i jako dobro znam kako to radi. to je top i grom zajedno u jednom instrumentu.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: pomozite oko kupovine

Post od Koca »

To treba da su dugmetarac tegovi kalajski i imaju bese mali pomak u odnosu na sirinu vrha perca i nemogu zapadati u bezvazdusni prostor, jeli tako?
Korisnikov avatar
ika999ika
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 05 Jun 2013, 19:56

Re: pomozite oko kupovine

Post od ika999ika »

Da li ima da se nadje takva Dallape za 1500 e? :)
Odgovori