HARMONIKA SA KABINOM

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
toti
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 18 Nov 2011, 13:01

HARMONIKA SA KABINOM

Post od toti »

Pozdrav svima na forumu :)
Naletio sam na jednu DELICIA CHORAL V 2+2 za neke smijesne pare a to je 200 eura :)
ne mogu da vjerujem da harmonika ima malu i veliku kabinu,organ itd...a kosta toliko.
Da li je neko od vas imao takvu harmoniku i interesuju me vasa iskustva,jer stvarno za te pare se ne moze uzeti nista da valja
unaprijed hvala
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: HARMONIKA SA KABINOM

Post od Koca »

Za te pare ne moze biti konacna. Moze se od nje napraviti mnogo bolja uz doradu klavijature i sredjivanje tonova, nego prvo stavi link da vidim o cemu pricas da nije samo naziv Choral 5 a da se radi o 4 koja nema kabinu.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: HARMONIKA SA KABINOM

Post od dugmetarac78 »

Koca slazem se sa tobom, jer baš za 200evradi da je sve ok.???????? Treba videti o čemu se radi, nabaci makar neku sliku te harmonike ili neki link da vidimo jbg. Može i na tarabi svašta da piše. :svirac: :depkvk:
toti
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 18 Nov 2011, 13:01

Re: HARMONIKA SA KABINOM

Post od toti »

Slazem se sa vama.Nemam slike od nje ali je ista ovakva...
evo linka...
https://www.kupujemprodajem.com/Harmoni ... -oglas.htm
i hvala na brzom odgovoru
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: HARMONIKA SA KABINOM

Post od dugmetarac78 »

Ako uspeš staviti neku baš njenu sliku,da vidimo u kakvom je stanju i o čemu se radi, inače ovaj link što si postavio je Ok.al znam ja koji je to model u suštini,nego me zanima ta što jespominješ da vidimo šta je u pitanju. pozz :depkvk: :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: HARMONIKA SA KABINOM

Post od Koca »

Ova jeste CHoral V sa 2 glasa u kabini.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: HARMONIKA SA KABINOM

Post od ssokac »

Ako je ista ko ta garant je Choral V,imao sam takvu.
Pazi samo da nije slicna.
Ukoliko nije pripasivano od neke duge Delicije a ne vjerujem da je prepoznat ces ju sto na basovima ima 6 registara.
Znam odlicno razlike na njima,nije neka harmonika ali ima bolji zvuk od nekabinki,coskasta je i makar izgleda velika ima samo11 kila.
Vjerovatno ima Hohner tonove ali je ipak gluva i na basovima nema ostrinu.
Korisnikov avatar
greedyf00x
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Sep 2013, 15:12

Re: HARMONIKA SA KABINOM

Post od greedyf00x »

Proslo je dosta vremena, ali da se nadovezem na temu, sigurno ce nekome znaciti. I ja sam tako naisao na Deliciu Choral, sredio je I prilicno sam zadovoljan. Nije italijanska, ali verujem da moze da se meri sa svakom weltmeister-icom. Konkretan primerak ima honerove tonove. Bas je poprilicno glasan.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: HARMONIKA SA KABINOM

Post od DzoksySp »

Delicia je tonski solidna harmonika, jedino je mehanički slaba, materijali izrade su katastrofa. Tonovi su im uglavnom dobri, većinom hohnerovi ili neka italijanska druga klasa. Jedini problem kod modela choral V je njena dekla koja je prilično guši jer je mnogo zatvorena, ja sam svirao choral v sa dallapinom deklom i harmonika tonski uopste nije losa, jedino sto ima tvrdju klavijaturu. Imao sam deliciu od 96 basova 4glasnu bez kabine, svirala je kao luda ali mehanički slaba. Pozz :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: HARMONIKA SA KABINOM

Post od dugmetarac78 »

Dzoksy, bio sam nedavno u Pazovi kod majstor Mileta, dali te je pozdravio.???
Odgovori