Srks69

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Srks69

Post od srks69 »

Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Srks69

Post od alibaba40 »

Dobro, :jdishddf: dobro Srks svaka cast
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Srks69

Post od srks69 »

Hvala alibaba40 :depkvk:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Srks69

Post od skylionM »

Dobro je Srks! U odnosu na neke tvoje ranije snimke koje sam poslušao, ovo je napredak, trileri su čistiji, manje slepljeni! Verovatno iz Vladinih nota, eto šta znače note i dobar prstored, i ja imam te note i znače mi itekako. Ono što ti fali je, ne znam kako bih drugačije rekao, "skočnost" u desnoj ruci koja se dobija vežbom, potrebno je malo više da dižeš prste i malo rad zgloba desne ruke (ja ne vežbam često i ponekad mi je potreban malo i trzaj iz zgloba da bih odsečnije odsvirao triler), ja nisam nikakav pedagog i ne znam da li to što ja radim tako treba, ali ti pričam iz svog iskustva...i na kraju, to o čemu govorim se 50% dobija dobrom harmonikom, a ne plastičnom klavijaturom weltmeisterke, potrebno je da dirke imaju jači "feedback" (to je valjda snaga kojom se vraćaju nazad posle udarca), jer je onda potrebno manje snage u prstima da bi se dobio precizniji i oštriji triler. Za majstore kojima je harmonika profesija i koji stalno vežbaju to nema nikakav značaj, ali za nas amatere to itekako znači, bolja harmonika - bolje odsvirano. Pozdrav
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Srks69

Post od srks69 »

Hvala na komentaru skylionM, ovo je tako dobro opisano kako bi rekli "kao da si mi u šoljicu gledao" :D kao da si pored mene sedeo dok sam svirao, što ja kod tebe cenim jer samo dobri harmonikaši mogu na onakvom snimku sve primetiti. Što se tiče kvaliteta harmonike 100% si u pravu i meni je ako ne 50% a onda bar 30% svirke čini dobra harmonika.
Svi snimci koje sam okačio su dosta ne uvežbani, ne bi da se krijem iza toga, ne stižem jednostavno, a povezani su sa mojim facebook prijateljima pa tako se sećamo nekih vremena, njima to ne smeta :D ha ha.
Klavijatura ove harmonike je dosta tvrda i duboka.
Nećeš verovati da većina trilera koji se na snimku ne čuju, kao da su izostavljeni, su zaista i svirani pa tako to izgleda prilično, kako kažeš , slepljeno.
Na žalost nemam note Vladinog kola, skinuo sam ga sluhom. Planiram nabaviti tu knjigu, čini mi se da je dosta dobro napisana.
To bi zaista izgledalo daleko bolje na Guerrini 4 na kojoj sam svirao, da se ne ponavljam.
Lolino kolo (Slobodana Vidovića) koje sam svirao je bio pokušaj da se vratim u formu u kojoj sam nekad bio ali nije išlo, zamolio sam malo bolje harmonikaše da ga pokušaju odsvirati, postavio sam i note ali su skinute, jer nigde nema snimka ovog kola te sam ga onako po sećanju i odsvirao (zbrljao) a potrebna je i klavijatura sa 41 tipkom koju ja još uvek ne stižem da nabavim. :hmmm:
Nažalost niko nije pokušao da ga odsvira a meni je kolo sasvim OK . :svirac:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Srks69

Post od srks69 »

Što ti je umetnost , valjda to tako krene, evo i od mene Wallpaper-a za Androide a slikanje sam odavno napustio. ;)
http://www.zedge.net/my-account/my-stuff/
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Srks69

Post od chemist »

Srks, evo snimka Lolinog kola, ako je to to
http://www.4shared.com/mp3/VS9gxuSk/Slo ... _kolo.html
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Srks69

Post od chemist »

Sto se tice tvog snimka Vladinog kola, mislim da je lep komentar dao SkylionM, mada ja bih dodao na osnovu nekom mog, skomnog iskustva, da sviras u onoj brzini u kojoj moze da ti se cuje svaki ukras, pa neka je i znatno sporije od originala...vremenom ces povecati brzinu, ali ne na ustrb kvaliteta ;) Naravno, najveca kocnica je los instrument, ali treba i dosta vezbe...ti si ga skidao bez nota, po sluhu...sasvim dobro, jer kolo nije jednostavno. Ako vec skidas po sluhu, preporucio bih ti i neki program za usporavanje mp3 (ima ih dosta na netu...Riffmaster, transcribe). Inace i ja ih koristim, jer ne mozes svaki detalj jasno da cujes, pogotovu kod zahtevnijih deonica. Toliko od mene i pozdrav :)
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Srks69

Post od srks69 »

Jeste, to je to kolo. Kako si ga uspeo pronaći? Ovo nije originalni snimak, mislim da je Vidović ponovo izvođač(poznaje se njegov dosta tvrd i staccato triler) ali nekako studijski a i aranžmanski dosta slabije od originala. Mislim da bi ovo mnogo bolje ti odsvirao , skylionM i Webmaestro čak i u kućnoj varijanti. Hvala ti što si se potrudio da pronađeš ovo kolo.
Komentarom koji je vezan za moju svirku se u potpunosti slažem. Ja se trenutno napalim na kolo, skinem ga , odsviram i dovedem ga do nekog nivoa a onda prelazim na drugo. Da bi se okačio kvalitetan snimak bez grešaka zaista zahteva dosta rada ponavljanja i truda(bar u mom slučaju). Moraću se malo potruditi za sledeći snimak. :ijuju: Svako dobro :depkvk:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Srks69

Post od skylionM »

Srks, nije ti dobar link za Zedge, a zanimaju me tvoji wallpaperi...proveri molim te. kako ti se sviđaju skylion symbian teme? :-) Vidim da će ovaj deo foruma da preraste u umetničko-multimedijalni :ijuju:
Pa i naš Webmaestro zbog koga imamo gde da se družimo je "multimedijalni" jer je potrebno određeno web znanje da bi se sajt administrirao..

I ja tako skidam kolca kao ti, naložim se, skinem na uvo, malo provežbam, prstored kako legne - legne, i to je to...kad sam bio mlađi i imao vremena, jedno kolo sam svirao i po 3-4 sata dnevno kada ga skinem, menjao prstored i tražio idealni....a sada mnogo kraće, i ne bavim se prstoredom, baš negde gde "zapne".

Ajd u zdravlje
Odgovori