prof. Dragan Vasovic

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od Webmaestro »

Rodjače, baš si ti neki smešan lik :lol: Prvo uzimaš primer Cdur lestvice da dokažeš kako je lakše da se svira dugmetara nego klavirna harmonika i hvališ se kako si je na dugmetari provalio za 10 minuta. A šta to znači, koliko bi ti vremena trebalo da na klavirnoj od note C skužiš da jednostavno naredjaš 8 tonova jedan ispod drugog? :D :D U suštini, loš ti je primer, ajde da si uzeo razlaganje nekog dim akorda onda bi prošlo. Ali o razlikama izmedju dugmetare i klavirne je već dosta pisano na forumu, pa nećemo sad.
A drugo i još važnije: obraćaš se Shopu na takav način a nisi ni poslušao kako svira (mada možda i jesi negde čuo ali ne znaš da je to on). Čovek je odavno rešio Cdur lestvicu i siguran sam da je bar X miliona stepenika iznad tebe, tako da o glupostima što si napisao ne vredi ni komentarisati ;)

A sada je stvarno dosta ovde. Dobro kaže srks, sa ovakvim nekonstruktivnim diskusijama možemo na Kakofoniju :lol:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od dugmetarac78 »

Moram ovo napisati pa kud puklo da puklo. Shop je momak sa kojim sam imao određeni vid saradnje, o čemu naravno neću ovde na forumu, i znam momka. Dečko PROFESIONALNO svira harmoniku i time se bavi, dalje što se tiče klavirka VS dugmetara, mogu i o tome jer sam završio muzičku na klavirnoj i prešao na dugmetaru. I dugmetaru i klavirnu da bi savladao kako treba ima krv da prop..aš, Svi viču kako je dugmetaru lakše svirati, pa zašto onda ne pređu na nju.????
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od zvrk555 »

rodjak napisao:
zvrk555 napisao:eto kad se spominje Horvat meni on također kao što je netko rekao svira bez duše i nije me se njegova svirka baš dojmila, naravno čovjek zna svirati i ima znanje da nebi ispalo da nema pojma o svirci, ali nije mi to to, sve je to nekako mehanički, Navračić je puno osjećajniji u svirci od njega.
zvrki kad ti budes znao ono sta on zna u muzici onda dolazimo masovno kod tebe da nas ucis,jel to ok?Covjeku uopce ni snimanje ni foliranje po y.tube apsloutno ne znaci nista,ima toliko svirke da mu reklama nista ne znaci.I jos nesto Horvat može odsvirati sta god hoces znaci apsolutno svaki kutaK muzike pozna
rođo moj uspoređivati mene i njega je bespredmetno jer je čovjek muzičar po profesiji a ja sam amater, ali zato imam sluh i čujem, a to što on svira je čisti prosjek i ništa posebno i u odnosu na njega je Ljubenović doktor muzike.

Jedino radi čega se uzdigo među nadriharmonikašima je to što je pobacao te snimke po youtube pa se ovi selski štemeri koji postaju virtozi na harmonici nakon ispijene litre direktora bacaju u delirij dok čuju takvu svirku, a vjeruj mi na riječ da među anonimnim dečkima ima takovih majstora kojima on može doći samo očistiti kofer od harmonike.

To što ti ideš kod njega na instrukcije je tvoje pravo i eto meni će biti drago da đođem kod tebe da me nešto naučiš kad završiš sa kurom kod dotičnog. Jedino što sam zapazio kod njega da ima par zanimljivih prelaza koje bi bilo zanimljivo naučiti, ali to se skine po sluhu uz malo truda bar je meni to uspjelo. Kažeš da ti se sviđa radojkin stil, pa Pavkovićev a tvrdiš da je Horvatovo sviranje vrh onda se tu stvarno nema što za dodati.


@Shopu i @dugmetarac potpisujem ono što ste rekli pogotovo za mladog Brajića.
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od zvoneto »

Ma govorio sam vam da se ovdje radi o pacijentu, najvjerojatnije jedan bivši član :jdishddf: . Dovoljno je jednu rečenicu pročitati da se prepozna ko je. Ima nekoliko tih slučajeva na internetu samo treba na vrijeme tumor uočiti i odstraniti.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od alibaba40 »

zvoneto napisao:Ma govorio sam vam da se ovdje radi o pacijentu, najvjerojatnije jedan bivši član :jdishddf: . Dovoljno je jednu rečenicu pročitati da se prepozna ko je. Ima nekoliko tih slučajeva na internetu samo treba na vrijeme tumor uočiti i odstraniti.
Bravo Zvoneto! Ali moramo naci kirurga da ga odstrani :jdishddf:
CROharmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 37
Pridružio se: 04 Apr 2012, 17:26

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od CROharmonika »

Ljudi ja stvarno ovom temom nisam htio izazvati svadu, samo me zanimalo tko je dobar pedagog i od kog se moze najvise nauciti i mislim da sam nasao jednog mozda ne tako poznatog vasketovog ucenika koji mi se stvarno cini u redu, a i nije toliko skup. Sto se tice ovog rodjaka mogu samo reci da je idiot.
Lijep pozdrav svima ;)
nikola banja luka
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od nikola banja luka »

Pozdrav.Slucajno sam sad naisao na ovu temu.Sto se tice prof. Vasovica,ja koliko znam on i dalje radi i ziv je i zdrav hvala bogu.Sto se tice Caslava,mislim da neko ko je bio dva puta prva harmonika Jugoslavije u vremenu kad se harmonika cijenila i kad je u svakom selu u Srbiji a i sire bilo na desetine harmonikasa,sigurno nije antitalenat za harmoniku,i smatram da je on jedan medju 20 najboljih klaviraca na prostoru bivse Jugoslavije.Ne zastupam ga cak ga licno i ne poznajem.Sto se tice pedagogije to je druga prica,pedagogija je nauka.Sto se tice cijene casa kako je neko rekao 100 evra,u to ne vjerujem mada sve je moguce,to mi je stvarno previse.Uostalom svako ima pravo da trazi za svoj rad koliko hoce,ako ima musterije,svaka cast.
kruki
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od kruki »

CROharmonika napisao:Ljudi ja stvarno ovom temom nisam htio izazvati svadu, samo me zanimalo tko je dobar pedagog i od kog se moze najvise nauciti i mislim da sam nasao jednog mozda ne tako poznatog vasketovog ucenika koji mi se stvarno cini u redu, a i nije toliko skup. Sto se tice ovog rodjaka mogu samo reci da je idiot.
Lijep pozdrav svima ;)
Pozdrav !
Drago mi je da si uspio pronaći dobrog pedagoga još time i bivšeg Vasketovog učenika, pa me zanima da li je taj profesor negdje u okolici Zagreba i kolika je cijena instrukcija ?
Djuradj Plavsic
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 21 Avg 2014, 00:35

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od Djuradj Plavsic »

Slučajno sam naisao na ovu temu i nisam mogao da ne komentarišem!
Ja sam jedan od njegovih ucenika, dosta davno sam počeo kao jako mlad da idem na casove kod njega u Nu Braca Stamenkovic....Verujte da je kapacitet tog čoveka vanserijski, njegovo poznavanje muzike je ogromno, sam je fenomenalan harmonikaš. Slusao sam njegove snimke za ambijentalnu muziku, to nemozete da verujete......uvek sam se pitao sto ne svira javno, ali on se opredelio za mesijansku ulogu PREDAGOGA !? Jednom prilikom mi je svirao ,,francuze, hteo sam da bacim harmoniku da vise nerviram, to je nedostižno......
Ubedljivo njegovi ucenici vode na listi prvih harmonika Jugoslavije, i nema skoro nikog znacajnijeg na estradi , a da nije kod njega ucio, ili bar isao na ,,doradu,,
Juče sam se čuo sa njim, posle dvadeset godina, kad vam kažem da me je prepoznao po glasu, a rekao sam samo ,, dobar dan,, odmah je rekao Djuro ti si......Još uvek radi zdrav je i veoma sam srecan, jer je on od nekolicine ljudi koji su trasirali moj život PUNO MU HVALA !!!!!
Ima puno poznatih instrumentalista koji iza sebe nisu ostavili nijednog djaka, ili poput nekih koji ne prenose sve jer su baksuzi......Dragan Vasovic Vaske jeJEDINI PRAVI KOGA ZNAM, čovek iz senke, a toliko lnstrumentalista naucio da im se broja nezna.....
Ako neko u svetu pedagogije zasluzuje istorijsku poziciju to je DRAGAN VASOVIC !!!!!!!!!!!!!
Djuradj Plavsic
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 21 Avg 2014, 00:35

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od Djuradj Plavsic »

Slučajno sam naisao na ovu temu i nisam mogao da ne komentarišem!
Ja sam jedan od njegovih ucenika, dosta davno sam počeo kao jako mlad da idem na casove kod njega u Nu Braca Stamenkovic....Verujte da je kapacitet tog čoveka vanserijski, njegovo poznavanje muzike je ogromno, sam je fenomenalan harmonikaš. Slusao sam njegove snimke za ambijentalnu muziku, to nemozete da verujete......uvek sam se pitao sto ne svira javno, ali on se opredelio za mesijansku ulogu PREDAGOGA !? Jednom prilikom mi je svirao ,,francuze, hteo sam da bacim harmoniku da vise nerviram, to je nedostižno......
Ubedljivo njegovi ucenici vode na listi prvih harmonika Jugoslavije, i nema skoro nikog znacajnijeg na estradi , a da nije kod njega ucio, ili bar isao na ,,doradu,,
Juče sam se čuo sa njim, posle dvadeset godina, kad vam kažem da me je prepoznao po glasu, a rekao sam samo ,, dobar dan,, odmah je rekao Djuro ti si......Još uvek radi zdrav je i veoma sam srecan, jer je on od nekolicine ljudi koji su trasirali moj život PUNO MU HVALA !!!!!
Ima puno poznatih instrumentalista koji iza sebe nisu ostavili nijednog djaka, ili poput nekih koji ne prenose sve jer su baksuzi......Dragan Vasovic Vaske jeJEDINI PRAVI KOGA ZNAM, čovek iz senke, a toliko lnstrumentalista naucio da im se broja nezna.....
Ako neko u svetu pedagogije zasluzuje istorijsku poziciju to je DRAGAN VASOVIC !!!!!!!!!!!!!
Odgovori