SCANDALLI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SCANDALLI

Post od Bata Kanda 73 »

iz tog perioda su veoma kavlitetne harmonike /oko 50,60g./ ali ova harmonika nije u potpunosti originalna,dekla,registar mehanizam u primu tako da trebaq biti vr.obazriv.
josipguerrini
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 24 Jan 2013, 14:39

Re: SCANDALLI

Post od josipguerrini »

mislim da je najbolje provjeriti prije nego se iznose podatci vezani uz bilo sto. Zajednicki projekt Scadnalli i Settimio Soprani je dao i zajednicki rezultat a to je najbolja harmonika ikad napravljena(ARTIST 6 I SUPER 6)legendarni modeli s kraja 50 i pocetka 60 tih godina. Razlike između njih ne znam dali postoje :zbunjen: , cak su jedno vrijeme stavljali oba tipa maski na obe harm, a poslje su se dogovorili da odvoje maske. stoga koja harmonika je bolja ne treba niti spominjati, a znamo da niti jedna harmonika bilo kojeg proizvođaca nije ista i da svaka ima nesto posebno. :svirac:
Vrhunski instrument koji se proizvodio nekad davno i kakvih na zalost sviraca a radost preprodavaca vise nema. tehnika napredovala, do svega je lako doci ali do instrumenta s "dusom" tesko, osim za masne pare, kao sto rekoh raj za svercere koji dizu cijene u nebesa. ove danasnje po misljenju velike vecine strucnjaka nisu niti sjena onim legendarnim bilo da se radi o super 6 ili artist 6. Stoga neupitna je vrijedenost legendarnih primjeraka
toliko od mene... :ijuju:
josipguerrini
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 24 Jan 2013, 14:39

Re: SCANDALLI

Post od josipguerrini »

josipguerrini napisao:mislim da je najbolje provjeriti prije nego se iznose podatci vezani uz bilo sto. Zajednicki projekt Scadnalli i Settimio Soprani je dao i zajednicki rezultat a to je najbolja harmonika ikad napravljena(ARTIST 6 I SUPER 6)legendarni modeli s kraja 50 i pocetka 60 tih godina. Razlike između njih ne znam dali postoje :zbunjen: , cak su jedno vrijeme stavljali oba tipa maski na obe harm, a poslje su se dogovorili da odvoje maske. stoga koja harmonika je bolja ne treba niti spominjati, a znamo da niti jedna harmonika bilo kojeg proizvođaca nije ista i da svaka ima nesto posebno. :svirac:
Vrhunski instrument koji se proizvodio nekad davno i kakvih na zalost sviraca a radost preprodavaca vise nema. tehnika napredovala, do svega je lako doci ali do instrumenta s "dusom" tesko, osim za masne pare, kao sto rekoh raj za svercere koji dizu cijene u nebesa. ove danasnje po misljenju velike vecine strucnjaka nisu niti sjena onim legendarnim bilo da se radi o super 6 ili artist 6. Stoga neupitna je vrijedenost legendarnih primjeraka
toliko od mene... :ijuju:
Korisnik petar3petar je sve ranijo objasnio tako da je moj post beskoristan :)
Korisnikov avatar
srx
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SCANDALLI

Post od srx »

Pozdrav društvo!

Zanima me da li neko zna koji je ovo model Scandallija? Guglao sam, ali bezuspješno. Nema ni slične nigdje.

Slika
Slika
Slika
Unaprijed zahvalan ;)
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: SCANDALLI

Post od srks69 »

Korisnikov avatar
srx
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SCANDALLI

Post od srx »

Nešto sumnjam da je ovo Serenelli... Mislim da je deklo sa neke Serenelli harmonike, ali mene muči izgled bas registara i izgled same harmonike. Google-am tri dana i ništa ne nalazim :v
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: SCANDALLI

Post od petar3petar »

Ovo je Serenelli harmonika.
Netko je na nju napisao Scandalli radi "težine" i brže prodaje.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: SCANDALLI

Post od srks69 »

Ako si pažljivo pogledao drugi video, a nisi, i bas strana ti je potpuno ista, izuzev bas registara koji su u tvom slučaju metalni ako se ne varam.

Što se tiče polovnih Scandalli harmonika, one su najproblematičnije za kupovinu, po meni.
Tu se trpa sve i svašta, od kineskog parota pa do raznoraznih sklapotina.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: SCANDALLI

Post od alek »

Da li neko zna koji je ovo model Scandalli harmonike? :svirac:

Slika
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: SCANDALLI

Post od mali harmonikas »

Jučer sam slusao Scandali super 6 i tada sam shvati zasto vredi 10 000 eura ..stvarno nepravizedno cudo..
Odgovori