Pomoc oko tonova!

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Matija33
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 03 Sep 2014, 04:01

Re: Pomoc oko tonova!

Post od Matija33 »

Dobro ljudi jel meni moze netko reci kako da poredam tonove po redu barem ako nista drugo?
I da li ima tog voska u hrvatskoj (Zagrebu) za nabaviti jer nemam paypal racun....
Napiso covjek gore u postu da je on samo zaljepio bez pranja i brusenja posto nezna....
Neznam ni ja,a voskom ce vec nekako otac zaljepit...
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Pomoc oko tonova!

Post od ssokac »

Najlaksi nacin je da to vidis na bilo kojoj weltmeisterki od 60-120 b jer su im ta oba fasena /nosaca tonova/ ista.
Bilo da su drveni ili plasticni raspored tonova na njima je isti.
Povadi klince i odvoji mjeh,ne moras ih ni vaditi van.
Jednostavno zatitraj pero necim prirucnim i tankim na svakom tonu pa usporedi sa tonovima koji su ti otpali i naci ces gdje koji ide.
Dalje se snalazi kad to zelis sam rjesiti.
Matija33
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 03 Sep 2014, 04:01

Re: Pomoc oko tonova!

Post od Matija33 »

Evo ljudi problem je riješen!
Dugmetarac78 mi se javio i objasnio mi sve lijepo u nekoliko riječi!
Bez ikakvog kompliciranja i lekcijama kako su mnogi pokušavali biti sam svoj majstor pa nisu uspjeli...
Unatoč mojoj zamolbi da takvih komentara ne bude..
Ne treba biti nikakav doktor nauka,samo malo strpljenja,biti oprezan i mirne ruke....
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Pomoc oko tonova!

Post od ssokac »

Djelis lekcije starim clanovima ovdje koji ce vjerovatno ubuduce ignorirati tvoja pitanja kad joj nesta opet rikne.
Kad je to tako lagano i u par rjeci SVE objasnjeno bas bi htio vidjet kak je to odradjeno..
Dugmetarac78 je uvjek spreman pomoci i njemu svaka cast, a tebi savjetujem da se malo prizemljis!
Ako se to DONEKLE i sredilo da bude svirljivo super ali ovakav tvoj nastup clanovi ne vole,uvjerit ces se ako jos tko odgovori.
Ne trebas se trudit kojekakvim replikama opet ponavljat isto,znamo tvoj stav,rjesio si to kak si uspio i niko nije radi toga ljubomoran.
Matija33
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 03 Sep 2014, 04:01

Re: Pomoc oko tonova!

Post od Matija33 »

Ako mi možete molim vas pojasniti kako ja nekome dijelim lekcije????
Ako sam odlučio nešto sam napraviti to je moja stvar tako da sam odmah na početku napisao ako netko misli pametovati neka ništa ne piše i u čemu je problem?
Očigledno vi imate nešto protiv toga,takve komentare nisam trebao,a pogotovo ne nečije predrasude tipa ovo....

"E moj Matija,ti bi vozio a neznas ni otvorit vrata od auta.
Totalno se ne razumijes bas u nista oko toga i tesko je odgovoriti.
Cudi me da tolko stiskas 100 kn pa je sve na mjestu al tvoja stvar."

"Izvoli,tvoja je pa isprobavaj..
Bilo je jos takih koji su pokusavali pa je otisla kasnije u losem stanju za sitne pare kad su skuzili da nije to bas tako jednostavno.
Treba to znat kako kazes polit,odredit sta je sta,namjestit ventil,stimat,igraj se,sve se nauci ali kako?
Tolko od mene,sretno!"

Pošto ste vi tvrdili to što jeste,odlučio sam vas obavijestiti da sam uspješno napravio popravak,to nije nikakvo "pametovanje" starim članovima, nego vama zbog vaših tvrdnji i podcjenjivanja drugi ljudi uspoređujući ih sa drugim neuspjesima....
Kao i u prethodnom komentaru "Ako se to DONEKLE i sredilo da bude svirljivo super"
Ako ste se našli u nekom trenutku uvrijeđeni to je isključivo zbog vašeg stava,a ne moga...

Rekao sam na početku!
Ako netko želi pomoći uredu,ako ne ne trebam tuđa pametovanja....
I nakon lijepo rečenog posta prvi komentar je bio vaš i nije bio apsolutno od nikakve pomoći osim pametovanja kojeg nisam trebao...
Ne vidim zašto ste imali potrebu pisati komentare slične ovima... :zbunjen: ?
Lijepo sam rekao da sam svjestan da se može lako nešto uništiti tako da nisam trebao da mi to netko kaže....
Ako želite mogu stavit slike vjerujem da za prvi puta je i više nego dobro...(pošto mnogi po vašim riječima unište harmoniku i prodaju je za sitne pare nazvao bih onda i odlično jer moja i dalje svira)
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Pomoc oko tonova!

Post od Administrator »

Ovo je FORUM MEDJUSOBNOG POMAGANJA. Ako neko pita "Kako da napravim spejs-shatl?", ukoliko neko zna i zeli da podeli znanje neka mu odgovori, ako ne - onda nista :pozdrav:
(Kosmos nema nikakve veze sa harmonikom, barem ne direktne, ali sam svemirski brod dao kao primer).
:pozdrav:
Matija33
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 03 Sep 2014, 04:01

Re: Pomoc oko tonova!

Post od Matija33 »

:pozdrav: :D :svirac:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Pomoc oko tonova!

Post od ssokac »

Ocito si sve krivo shvatio Matija,nakon tvog prvog posta bilo je jasno da ti je sve nepoznanica i u dobroj namjeri sam napiso kako sam napiso da ne napravis jos vecu stetu.
Nepotrebno su dignute tenzije iako to ja tako nisam shvatio ali administrator ocito jest pa je reagirao.
Zao mi je ako su i drugi tako shvatili,mislim da nisu jer nisam bio usamljen u takvom misljenju.
Bitno je da ona sad radi,ako si zadovoljan jos bolje.
Naravno da je ovo od mene kraj ovoj temi,isprika admonistratoru ako smatra da je potrebna.
Sretno!
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Pomoc oko tonova!

Post od Administrator »

@ssokac, to sto si ti napisao na mestu je i u pravu si, za neke poduhvate na harmonici treba iskustva. A ako je neko resio da eksperimentise na svojoj harmonici, to je njegov izbor, svaki majstor je poceo tako sto je na samom pocetku nesto pokvario, dok nije naucio :D Ipak dobro je to sto si upozorio na komplikovanost operacije.
U svakom slucaju, Matija33 je resio problem tako da nema potrebe vise da se nastavlja diskusija na ovoj temi, pa cu je zakljucati. :pozdrav:
Zaključana tema