Potreban savjet za kupovinu

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
nixssss
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 11 Apr 2011, 21:28

Potreban savjet za kupovinu

Post od nixssss »

Pozdrav svima. Potreban mi je savjet za kupovinu harmonike. Harmonika mi je potrebna za profesionalnu svirku(svadbe, zurke,krstenja ) znaci iskljucivo narodnjacki melos. Ne bih uzimao 1 kabinu jer radim preko ozvucenja(daljinac). Znaci 2+2, 120b, ma da ako ima povoljna neka 140b prosla bi , samo da nije preteska jer posao je na nogama duzi vremenski period.Takodje mi treba harmonika sa mekom, plitkom i brzom klavijaturom, jer sam svirao na G. Studentu koja je imala ekstremno brzu klavijturu, tako da mi je ruka navikla na to. Iksljucivo do 2000e. Molim vas nemojte govoriti da se strpim pa da ustedim jos 400-500 e jedva sam i ovo skrpio. :o :( Kriza jbg. Unaprijed hvala na preporukama :P
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Potreban savjet za kupovinu

Post od petar3petar »

P. Soprani 120 2+2, mala lagana močna iz 1957 godine u odličnom stanju.
Javi se u inbox privatnom porukom.
nixssss
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 11 Apr 2011, 21:28

Re: Potreban savjet za kupovinu

Post od nixssss »

petar3petar napisao:P. Soprani 120 2+2, mala lagana močna iz 1957 godine u odličnom stanju.
Javi se u inbox privatnom porukom.

Trazim sto "masniju " harmoniku, a Paolo Soprani po mom ukusu se preostre i tvrdog tona.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Potreban savjet za kupovinu

Post od Koca »

Pogledaj neki slucaj rucnog rada koji moze da ispadne dobar ali ga treba traziti i mozda i takav malo servisirati jer je mix meke, plitke i brze klavijature, masnog tona i cene do 2000e nemoguca misija. Supita sa stelovanom klavijaturom moglo bi biti pun pogodak. P.Soprani mozes prestimovati i tonski srediti. :svirac:
nixssss
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 11 Apr 2011, 21:28

Re: Potreban savjet za kupovinu

Post od nixssss »

I jedna i druga opcija iziskuje jos novca, prva pogotovo. Ne znam da li je ko vidio Dallape Raivu. Rucni rad majstora Raje Ivanovica, evo snimak [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=K05zxsJSXbQ[/youtube] . Na prvi pogled mi se cini kao odlicna harmonika, ma da je zvuk preko snimka i uzivo 2 svjeta razlicita. 2000e
nixssss
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 11 Apr 2011, 21:28

Re: Potreban savjet za kupovinu

Post od nixssss »

petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Potreban savjet za kupovinu

Post od petar3petar »

Svaku harmoniku treba probati a ne ocjene davati napamet.
Harmonike iz 50-60 godina nemaju veze sa ovim danas.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Potreban savjet za kupovinu

Post od Koca »

Prijatelj tvoja volja, ono sto sam ti napisao jesta tako, znaci da se uklopis do 2000e a ti ocigledno nisi lepo pregledao oglase kad tako pricas, jer mogu ti reci da imas dosta i r.radova Guerrini i Dallape i originala P.Soprani i Supita do 2000e, samo sto to treba probati i proceniti mogucnost dovodjenja u odlicno stanje i troskove oko toga. Izdvojis jedan vikend i obidjes malo i to je to, nema puno mudrovanja. Srecno!
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Potreban savjet za kupovinu

Post od srks69 »

Pa vidite da vas zamajava.
mikicucu
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Apr 2011, 07:58

Re: Potreban savjet za kupovinu

Post od mikicucu »

Pozdrav svima. Potreban mi je savjet kod kupovine kofera za harmoniku.
Ne mogu da odlučim, da li da kupim kofer ili torbu?
Šta je bolje po vašem mišljenju?
Odgovori