Problem sa tonom

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
dane servis
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 09 Avg 2013, 12:03
Lokacija: Loznica
Kontakt:

Re: Problem sa tonom

Post od dane servis »

Tako je,ovo je delicija 2+2,tehnicki vlo lose uradjena,i njena cena je 400e.Sto se tice menjanja dirke za to treba znanje i iskustvo kao i prateci alat i materijal,jer kada se zameni poluga dirke i nakuje kabinska dirka,onda se pristupa grifovanju primske i kabinske klapne kako bi obadve ravnomerno nalegle na svoje patose,tako da nijedna klapna nepusta vazduh i da dobro diktuje.To je visoka cena koju ste platili,jer za taj novac ste mogli kupiti weltmeister kantus 4 ili 5 i to u extra stanju.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Problem sa tonom

Post od ssokac »

mategrganja napisao:I da jos nesto... dali je cijeli dio desni od delicije i sa tonovima i svime ili samo registri i klapne? bio sam kod majstora reko mi da probam uvalit to nekome za 600€ a ja ju platio 1200€ -.-' nisam vise pametan mislim da cu ju ic vratit tome liku od kog sam kupio mislim da je to najbolje rjesenje ako ima neko bolje molio bih prijedlog
polugice

Steta da nema cjela slika nje,to je sto se kaze budzevina sklepana od ko zna cega.
Prim strana kutije i poluga sa klapnama je DELICIA,registar mehanika nije nego od neke druge.
DELICIA nema zice nego 2 vodoravne i 2 okomite limene polugice koje idu na nekabinske i kabinske tonove.
Ove plocice registara su vjerovatno talijanske jer su zaobljene kao npr. na Soprankama,iste ima MELODIJA ali im je gornja strana ravna.
Aj bas stavi sliku cjele te harmonike da se vidi ali rjesavaj se toga sto prije!
mategrganja
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 29 Sep 2014, 15:28

Re: Problem sa tonom

Post od mategrganja »

Basovi su original ali su jako stari a nez jel bi to moglo bit samo da su klapne od delicije ? jer ovo je rucni rad harmonike pa neznam sta da kazem...
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Problem sa tonom

Post od ssokac »

Neznam zasto jednostavno ne stavis sliku cjele harmonike..
Moglo bi se dat neko misljenje ,ovako se samo nagadja.
Ovo sto se viidi je komentirano,na nevidjeno je bez veze bilo sta naklapat jer se nezna sta je i od cega sklapano.
mategrganja
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 29 Sep 2014, 15:28

Re: Problem sa tonom

Post od mategrganja »

Pardon nisam vidio gore ovaj post vaš... harmonika je kod majstora i popravit ce 1 tipku samo da nepusta zrak i vjerovatno cu ic po nju sutra pa cu stavit slike ali probat cu je vratit ako ce htjet taj covjek za vikend jer neznam sta da radim ako je nece htjet natrag... :// to mi je i majstor rekao da harmonika nevrijedi ni 500€ a ja platio masno... :S ako cu je vratit kupovat cu novu za isti novac mozda cu malo jos vise dat ali me zanimaju prijedlozi oko kupnje nove jer neznam stvarno sta bi kupio a da me neko ne zajebe...
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Problem sa tonom

Post od ssokac »

Napisi odakle si?
Ovamo ima sigurno onih koji ce te uputit na prave adrese gdje neces bit tako bezobrazno prevaren.
Sumnjam da ce ju taj uzet nazad jer je jedva ceko to nekom masno utrapi.
Nema nikake pravne osnove za vracanje jer je vidjeno kupljeno al probaj.
mategrganja
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 29 Sep 2014, 15:28

Re: Problem sa tonom

Post od mategrganja »

Iz Đurđevca iz Hrvatske... a nez probat cu ga nazvat sutra pa cu vidit...
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Problem sa tonom

Post od ssokac »

Ako nije tajna od koga si to kupio?
Dosta nas je ovdje iz HR pa poznamo vecinu koja se time bavi,pogotovo preprodavace.
mategrganja
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 29 Sep 2014, 15:28

Re: Problem sa tonom

Post od mategrganja »

Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Problem sa tonom

Post od bpodnar »

Što nisi poveo sa sobom nekoga tko se razumije u harmonike? Evidentno je da si ti kupovao onaj natpis na njoj, a očito da ti je harmonika u cijelosti jedna velika nepoznanica osim što vjerojatno barataš sa nekoliko poznatijih marki i imena koja su prisutna na našem tržištu. Teško da će ti je taj uzeti nazad i vratiti novac jer kao što netko reče, jedva je dočekao da je se riješi.
Odgovori