Elka Super Special Cassotto

Pravila foruma
Prilikom postavljanja oglasa nemojte stavljati linkove ka vašem oglasu na nekom drugom sajtu! Postarajte se da u postu napišete što više detalja o predmetu oglasa, kao i kontakt podatke.
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Elka Super Special Cassotto

Post od harmonikaš_ivan »

gledam da harmoniku sacuvam sto vise..
cijenu sam u oglasniku stavio 2900e .. iako profesor kaze da sam stavio cjenu i 3000e pa mozda na malo vise nebi bilo puno za takav instrument...
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Elka Super Special Cassotto

Post od harmonikaš_ivan »

harmonika se jos uvijek prodaje
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Elka Super Special Cassotto

Post od MladenIsakovic »

Želim ti da je prodaš što skuplje, al' ako dobiješ 3000 evra za tu harmoniku, ja ću se obesim o ovu trešnju u mom dvorištu istog trenutka :D
Pa za te pare skoro da moš' kupiti Guerrini-a!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Elka Super Special Cassotto

Post od alibaba40 »

Prijatelju punoi je to para za tu harmoniku,bez ljutnje :zbunjen:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Elka Super Special Cassotto

Post od alibaba40 »

Dobijes li 700 - 800 € budi sretan i zadovoljan Pozz...
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Elka Super Special Cassotto

Post od cupavac »

alibaba40 napisao:Dobijes li 700 - 800 € budi sretan i zadovoljan Pozz...
E sad si ga prećero muški, 800 ojra za originalnu talijansku harmoniku sa duplom kabinom, neće da može... :lol:
Zna i on sam da ne može dobiti ni približno 3000 za nju, al brate, za 700-800 jedva da možeš uzeti pristojan Cantus,
koji ovakvoj harmonici ne može parirati ni po čemu (probao tri primjerka takve harmonike).
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Elka Super Special Cassotto

Post od MladenIsakovic »

Imaj u vidu da Dallape super organtone italijanku možeš kupiti za 1800 pa nadalje; znaš šta je Dallapa za ovu harmoniku? Smešno porediti Elku i Dallape, ali bez zezanja, to je prosto neuporedivo. Možda vredi više od 800, to ne znam, ali i ako vredi više od toga, svakako ne puno više.
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Elka Super Special Cassotto

Post od harmonikaš_ivan »

700-800eura? sry, ali iskopaj si oko, kad tak moram reci...
radje bi crko nego ju dao za te pare....
oprostite na onakom izrazu, al' stvarno nemam sta drugo reci....
al mislim da cu harmoniku povuci iz prodaje jer nezelim se natezati sa nekima koji neznaju cijenit i neznaju sta kupuju..radje nek doma stoji....
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Elka Super Special Cassotto

Post od cupavac »

MladenIsakovic napisao:Imaj u vidu da Dallape super organtone italijanku možeš kupiti za 1800 pa nadalje; znaš šta je Dallapa za ovu harmoniku? Smešno porediti Elku i Dallape, ali bez zezanja, to je prosto neuporedivo. Možda vredi više od 800, to ne znam, ali i ako vredi više od toga, svakako ne puno više.
Možda me nisi najbolje razumio, nije mi bila namjera uspoređivati karakteristike harmonike koja se prodaje
sa ostalima na tržištu, pogotovo ne koncepcije 2+2 i 3+1, jer se to i ne može uspoređivati iz više razloga,
a i cijene (koje određuje tržište) im se bitno razlikuju, npr. kod Superior 4 cca 2000 vs Superior 2 cca 4000, slična situacija je i kod Dallape, gotovo duplo skuplja je Supermaestro od Organtonke.
Nemam običaj često komentirati cijene harmonika koje se prodaju, iako već dvadesetak godina pratim oglase sa prostora ex-yu a i šire, i mogu sa sigurnošću reći da se za 700-800 eura ne može kupiti ispravna originalna talijanska harmonika sa duplom kabinom. Šta nekome više ili manje leži ili treba, to je sasvim drugo pitanje, kao što bi se dalo raspravljati vrijedi li objektivno neki instrument onoliko koliko se za njega traži, npr. za jedan President iz 80-tih se može kupiti dvije dvojke ili dva Supermaestra! Za nekoga vrijedi, za nekoga ne.
Eto, ne bi više o ovoj temi, već pomalo spamam forum. Živjeli mi maximalno :ijuju: :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Elka Super Special Cassotto

Post od alibaba40 »

harmonikaš_ivan napisao:700-800eura? sry, ali iskopaj si oko, kad tak moram reci...
radje bi crko nego ju dao za te pare....
oprostite na onakom izrazu, al' stvarno nemam sta drugo reci....
al mislim da cu harmoniku povuci iz prodaje jer nezelim se natezati sa nekima koji neznaju cijenit i neznaju sta kupuju..radje nek doma stoji....
Bez ljutnje Ivane nisam mislio da te uvrijedim niti bilo sto :pozdrav: nego govorim o jednoj realnosti i momentalnoj kupovnoj moci ljudi.Zivim vani i probao sam sa harmonikama gdje ljudi znaci imaju para pa je jako tesko.Necu reci da ta harmonika ne vrijedi , ali dobiti neku cijenu e bas ako neko naleti i kaze e hocu to i gotovo onda mozda a ovako tesko. :ijuju:
Odgovori