GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: GUERRINI

Post od Koca »

Aprila meseca bio sam u Becu i ubedjivao me je jedan poznanik da je u oglasu naisao na Professional 2 sa 2 kabine . Tada sam mu rekao da ne postroji, drugi kontakt je ova gore samo sa interneta gde navodno ipak postoji ili bar tako pise, no ako postoji u cemu bi bila razlika izmedju Prof 1 i nje? Mozda u broju klapni, ali kad smo se vec dotakli ove teme neka neko jos potvrdi ovaj model. Uvek sam se pitao sto su Italijani preskocili broj 2 u nizu od 1 do 4?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: GUERRINI

Post od petar3petar »

Činjenica je da harmonika nije proizvedena u nekom ozbiljnom broju primjeraka, kao ni Profesional 3, u odnosu na ostale modele te da se nije održala na tržištu.
Ako je Šampionka na 43 klapne, Profesional 3 na 46 klapni a Profesional 4 na 49 klapni ne vidim razlog gdje bi se tu našla još neka sa klapnom više ili manje. Vjerojatno je ipak 3+1 sa većim brojem klapni ili je možda kopija Dallape Organtone sa 3+1,5 odnosno sa jednim glasom u kabini razvrstanim na fasenu i pol.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: GUERRINI

Post od Koca »

Da, da i mislio sam 3+1 sa vecim brojem klapni jer sam licno pitao ovog vlasnika iz znatizelje da mi objasni sta je to i koliko se secam mislim da je prvi vlasnik. Znaci informaciju iz Beca sam odbacio kao netacnu jer nisam licno cuo od vlasnika. Za veci broj klapni od Prof.1 samo pretpostavljam.
Valter
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 07 Okt 2014, 22:12

Re: GUERRINI

Post od Valter »

Postovana gospodo forumasi,zeleo bih da se pridruzim u komentarisanju GUERRINI harmonika.Posedujem originalnu Superior 4.Izuzetno sam zadovoljan i osim gabarita i jos nekih sitnica nemam zamerki.Sto se tice kopija,probao sam skoro,harmoniku Djordja Vekica i nije losa. :svirac:
svele68
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Avg 2011, 00:09

Re: Kako postaviti sliku

Post od svele68 »

Da li neko zna tacne dimenzije svih Guerrini dugmetarskih modela?
SLOBODAN MEDICUS
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 09 Mar 2015, 00:40

Re: GUERRINI

Post od SLOBODAN MEDICUS »

Gde mogu kupiti u prodavnici GUERRINI polovnu harmoniku u Srbiji?
Jaric_T_Zivadin

Re: GUERRINI

Post od Jaric_T_Zivadin »

Поздрав свима.

Не бих да отварам посебну тему и извањавам се ако мало одлутам у off.

Имам Гверини Шампион са којом сам презадовољан. Изузетно је гласна (поготову за једну шампионку), тонски јака, на разгласу грми... -Једина замерка ми је што је у неком прошлом периоду добила "пачји кљун" регистре, па Х пута закачим прстом неки... Захваљујући томе не знам ни дал је фабрички имала 13 или 12 регистара. Сад има 12 без 13-ог, доњег мастера.

У последње време ме често то питају, па ме интересује да ли могу некако да сазнам њену годину производње (барем отприлике) на основу њеног серијског броја? Када сам је узео имала је само две излизане плочице под јастучетом које нисам ни загледао. -Није ме то чак ни интересовало колико њена оригиналност и оно што ми као свирачу треба код једне хармонике... Мало пре сам приметио да је она горња отпала и изгубила се у међувремену...
Серијски бр јој је 152 и начуо сам да је то нека серија којој не пуцају дирке(шта год то значило :zbunjen: ). Па ако има некога од упућенијих људи са форума, ко би могао да ми помогне у одређивању њеног годишта био бих му захвалан.
За сваку додатну информацију, ту сам.
Jaric_T_Zivadin

Re: GUERRINI

Post od Jaric_T_Zivadin »

Само да додам да има Бинчијеве тонове и метални аутомат на басу.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: GUERRINI

Post od Koca »

Ako ti je otpala crna plocica nemozes znati tacnu godinu proizvodnje, a s obzirom na metalne bas registre oni su se ugradjivali do 1978g. Ne znam u kom mesecu `79. krecu plasticni, ali sam vidjao `79.g. sa plocicom i crnim registrima. A ako ti je otpala srebrna plocica "Genuine handmade reeds" onda prepisi brojeve sa crne iz polja "serie" pa cemo ti reci.
Jaric_T_Zivadin

Re: GUERRINI

Post od Jaric_T_Zivadin »

Нажалост Кочо, остала ми је она доња. А немам појма која је у питању, јер је до те мере излизана да се једва назире да је било неке штампе... Претпостављам да је то сребрна. А пошто још нисам купио ранац, носам је ко Рајко Буџа. Чуди ме да је и ова плочица остала.
У сваком случају, хвала на доброј вољи!

Захваљујући теби бар знам да је седамдесет и неко годиште.
Реци ми само, да ли знаш од када су почели да производе шампионке са 13 регистара?
Odgovori