Kupovina harmonike za pocetnika

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 22 Jan 2015, 07:43
Lokacija: Ogulin

Kupovina harmonike za pocetnika

Post od Milke »

imam 16 godina i htio bi kupiti neku narmoniku pretezito za narodnu muziku. mislio sam do 1500 kn jer vise stvarno nemam. dal ima tko kakav predlog na sta da pazim kod kupnje i kolko bi mi basova trebalo otprilike?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kupovina harmonike za pocetnika

Post od Koca »

Moj ti je predlog da ne kupujes sam, a basova ne manje od 120. :svirac:
Korisnikov avatar
Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 22 Jan 2015, 07:43
Lokacija: Ogulin

Re: Kupovina harmonike za pocetnika

Post od Milke »

a sta kad bi birao između WELTMEISTER STELLA 5+3 60 BASOVA ili Weltmeister 80 BASOVA(komplet bass kabina nova od hohner harmonike 80 basova) dal vrede sta te harmonike ipak sam pocetnik. stvarno nemam vise za bolju od 120 basova.

Slika
Slika
Korisnikov avatar
Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 22 Jan 2015, 07:43
Lokacija: Ogulin

Re: Kupovina harmonike za pocetnika

Post od Milke »

dal ima ko da pomogne?
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Kupovina harmonike za pocetnika

Post od Lepi Cane »

Ako si pocetnik pogledaj Weltmeister Meteor i Weltmeister Serino.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Kupovina harmonike za pocetnika

Post od Harmonikašica Ivana »

Ako si početnik i ako se tek učiš svirati, Weltmeister 60 ili 80 basova ti može dobro poslužiti da naučiš nekakve osnove. Ako te i dalje bude držala želja za sviranjem onda gledaj da kupiš veću harmoniku ( 120 ili 140 basova ). Isto tako, da znaš, lakše ćeš naučiti svirati na harmonici koja ima manje basova ( barem su mene tako učili, neka me starije i iskusnije kolege isprave ako griješim :) ). Ali u kupovinu harmonike definitivno nemoj ići sam nego povedi sa sobom harmonikaša koji će znati prepoznati sve "boljke" koje harmonika ima ( rade li svi tonovi ispravno, kakva je dihtacija mijeha, kakva je harmonika što se tiče mehanike klavijature i basova..... ) Nadam se da sam ti barem malo pomogla, i dobro došao na forum! Ako imaš još kakvih pitanja slobodno se obrati, netko će sigurno odgovoriti! :pozdrav:
Korisnikov avatar
Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 22 Jan 2015, 07:43
Lokacija: Ogulin

Re: Kupovina harmonike za pocetnika

Post od Milke »

Hvala vam na pomoci, ako budem imo jos sta pitat cu :)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kupovina harmonike za pocetnika

Post od Koca »

Milke ja da imam 16 godina uzeo bi neku Deliciu CHoral V ili VI (obe su sa 2 kabine) i ako stimuju imaju lep zvuk i kad ih prerastes tehnicki opet mozes klavijaturu omeksati i poplicati i miran si 10-ak godina. :svirac:
Odgovori