Fleke od parfema na celuloidu

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Fleke od parfema na celuloidu

Post od petar3petar »

Ja poliram na polir mašini sa dvije vrste krpa odnosno sapuna što uzimam kod proizvođača u italiji.
Metoda je njihova.
Oni ne koriste šmirgl finiji od 400 zrna/cm-kvadratnom jer veću finoču nemaju niti zrnca u sastavu paste za poliranje.
Metodu sam "pokupio" od talijana no često koristim i nešto finije granulacije zrna.
Korisnikov avatar
dane servis
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 09 Avg 2013, 12:03
Lokacija: Loznica
Kontakt:

Re: Fleke od parfema na celuloidu

Post od dane servis »

Slazem se,ali ako nema dubljih riseva,ako je samo matirana nekoristi se smirgla vec standardne paste u 2 granulata pa na opet dve pamucne sajbne jednu jacu koristim za grublju pastu obicno braon boje,a drugu meksu za fini granulat bele boje,naravno i ja ih kupujem kod karinija u Kastelfidardu,mada dugo sluze,nema poliranja svaki dan.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Fleke od parfema na celuloidu

Post od petar3petar »

Da, tako mislim i ja.
Ako nema večih riseva dovoljno je samo polirati harmoniku grubim pa finim sapunom.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Fleke od parfema na celuloidu

Post od Harmonikašica Ivana »

Dosta je prošlo od komentiranja ove teme, a ja imam jedno pitanje koje ovaj puta nema veze sa harmonikom. Dugi niz godina se bavim stolarstvom ( izrada namještaja itd. ) za neke stvari, pogotovo za određene vrste drveta, je kod finalne obrade potreban brusni papir gradacija iznad 400. U Hrvatskoj ( Slavonija, tu živim ) nisam viđala da ima brusnog papira gradacija iznad 400 ( u zadnje vrijeme se rijetko može naći gradacija 420, ali je to zaista jako rijetko ) pa me zanima gdje vi nabavljate brusni papir gradacija iznad 400, nekakve trgovine, radionice ili slično.... Lijep pozdrav, a ako Administratori smatraju da je mome postu nije mjesto ovdje neka ga slobodno uklone. Nema ljutnje, nema zamjerke! :pozdrav:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Fleke od parfema na celuloidu

Post od Koca »

Pa jesi li trazila pod nazivom vodena smirgla koja mislim da nema efekta za drvo jer se kvasi da ne bi se zagusila od opiljaka i postoji u granulaciji sto ja koristim do 2000. U Srbiji imas po farbarama plave su boje i A4 format za oko 0,3 eura komad. Kako deluje na drvo ne znam!
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Fleke od parfema na celuloidu

Post od Harmonikašica Ivana »

Ma tražila i nisam našla... možda se sada nešto promjenilo, nemam pojma. Ali opet vrijedi pogledati i u Srbiji ili Bosni ( zbog cijena, jer je ovdje šmirgl jako skup što je finiji ). To što se mora kvasiti nije pravilo i na drvetu. Kada se vodobrusnim šmirglom brusi drvo samo se šmirgl brzo zapuni od prašine, malo ga lupiti o dlan i to je to može se opet upotrijebiti, ne mora se uopće kvasiti. Takvi šmirglovi se najviše koriste kod finalne obrade namještaja poslije prvog i drugog laka, da se uklone tzv. "dlačice" na drvetu.. da ne duljim sada, forum nije o izradi namještaja nego o harmonici.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Fleke od parfema na celuloidu

Post od Koca »

Jeste lak ide sa 2000 i njega mozes kvasiti. Za pocetak pogledaj kod Kineza imas interesantne stvarcice koje koriste za turpijanje noktiju, oblika kvadra od nekog materijala nalik stiroduru presvucen smirglom koja je nesto oko 400 pa se upotrebom jos omeksa i bude fin kao 1000 a ide preko krivina jer nije krut. U raznim bojama je i lepo legne u saku kao daljinac od klime samo je u osnovi kvadrat. Cena je manje od 1 e. :cool:
Odgovori