Saveti za kupovinu instrumenta

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od surbatovic.a »

Treba da kupim Supitu, pa me interesuje da li nesto posebno treba da se gleda kod nje ili istim ovim redoslijedom koji je Webmaestro detaljno napisao, covjek mi je bukvalno preko Skajpa sve ovo pokazao, i sve je na zadovoljavajucem nivou, naravno da cu ja to sve odraditi prilikom susreta, iako smo vec 99,9% napravili dogovor?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od Koca »

Tonovi su stvarno jaki, u basu ima 4 glasa ali sam na jednom primerku video i 5-ti koji je polozen na patos (pikolo), uglavnom su 2 fasene u basu i sira fasena ima 3 tunela paralelnih a 2 reda tonova znaci najdublji tonovi imaju 2 tunela paralelnih "U" fasen. Ako tonovi nisu jaki bezi od nje , a klavijatura je nesto tvrdja ali se ona moze doterati kako dubina tako i tvrdoca. Ako ces svirati teske stvari onda neces kupiti Supitu. :svirac:
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od surbatovic.a »

Iskreno se nadam da se necu razocarati u nju i u ono sto sam cuo i vidio, ali jedno je ipak Skajp a sasvim drugo je kad je ja svojim prstima uzivo budem ``skenirao``. Obzirom da mi budzet a i sama njena namjena ne dozvoljavaju kupovinu neke skuplje harmonike, vagao sam dosta izmedju nje i neke druge, znam da nije harmonika za profesionalno sviranje iako u sebi ima kvalitetne tonove i kabinu, meni se svirka svodi na kucno vjezbanje, povremena suva svirka po potrebi, (rodjendan, krstenje, vjeridba i slicno) a moze i na razglas u odredjenim situacijama ali naravno povremeno (zasto da ne), ne svakodnevno profesionalno(za toga nije), a i ja to ne radim i ne za teske stvari(muzicke dionice) kao sto vi rekoste. Vama Koca iskreno hvala na opisu i savjetima koje ste napisali i nadam se svemu dobrom, a ako Bog da je i kupim uskoro, iznijecu svjeze utiske o svemu. Poz. :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od alibaba40 »

petar3petar napisao:Ne treba zobići Beltunu!

Jeli ima Beltuna dugmetara? Ja je jos nisam vidio pa me zanima,izgleda da su dobre harmonike ili? :zbunjen:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od Tomina »

Samo nemojte da vas kao mene lik prevesla, preko skype harmonika je super, mislim lik svira užičko na basovima itd, znači nemože biti rashebana ako na basovima lik igra.

No meni busom stigne harmonika koja je valjda stajala 20 godina na tavanu, smrdi, puna vlage, ništa ne radi.

Na kraju jedva riješio za dijelove, izgubio samo 50 eura ali hrpetinu živaca.

Inače pričam za Makedoniju i onog preprodavača ;).

Eto ja bi uzeo nešto do cca 650 eura, neku šumadinku, samo u RH ništa nema, morat ću preko granice.
Dushan
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 31 Jul 2015, 21:38

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od Dushan »

Da li neko moye da mi kaze koliko moze da kosta Delicia Carmen 4 harmonika 96 basova u odlicnom stanju?
mbkrhr
16 basova
16 basova
Postovi: 40
Pridružio se: 14 Okt 2012, 14:17

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od mbkrhr »

Koja bi bila idealna cena prave ("originalne") Dallape Supermaestro (2+2) iz kraja 60-ih i 70.ih po vama?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od Koca »

Idealno bi bilo da ti neko pokloni dzaba! Nisi napisao o kojoj je rec klavirnoj ili dugmetari? :pozdrav:
mbkrhr
16 basova
16 basova
Postovi: 40
Pridružio se: 14 Okt 2012, 14:17

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od mbkrhr »

Klavirna me zanima
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od petar3petar »

Imaš orginala po oglasima od 2500 do 5000 eura.
Malo "prošeći" oglasima u regiji.
Odgovori