PETROMAESTRO harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od cupavac »

tvrtko28 napisao:E sada da se neki ne bi naljutili mojim postom reći ću iskreno!
Harmonike Petromaestro po mom skromnom mišljenju ne spadaju u sami vrh harmonika!
To se može vidjeti i po prodajnoj cijeni polovnih!
Sigurno ako ste iz Hrvatske ili osobno poznajete gospodina Petrovića je plus jer će
vam uvijek izaći u susret sa servisom! Velika prednost Petromaestra što su dosta ušminkane iako
su mi određeni poklopci prejednostavni ali to je osobni subjektivni osjećaj.
Tonski su ispod prvorazrednih harmonika (probao dvije)!
Doduše jedna je bila ganc nova pa vjerujem da se je tokom sviranja ton mogao i popraviti i dosta mi je
žuljala lijevu ruku na pregibu basova (neudobna) a
druga je bila stara 2 godine (ne znam koliko je bila svirana)!
Ipak smatram da nisu loš izbor u svom cijenovnom rangu!
Misliš na osnovni, najjeftiniji model kabinskog Petromaestra?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od petar3petar »

Svako ima pravo na svoje mišljenje i nikome to ne bi trebalo smetati ako se ne radi o tendencioznom blačenju i omalovažavanju.

Postoje one Petromaestro harmonika koje su izašle iz moje butige i one koje nisu izašle iz nje. Ne treba ih mješati.
Iz moje su izašle i one sa 13+4 reg. i one sa 11+7, 13+7 i 15+7 reg.
Jednu takvu sa 11+7 reg ima i čupavac. Stara je 6-7 godina.
Mislim da njome može na "utrke" sa bilo kojom harmonikom kako stasom, tako i glasom.
Naravno skuplja roba ima i svoje prednosti a nedostatak joj je via cijena.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od cupavac »

Mislim da ne treba mješati kruške i jabuke, a upravo to se često događa kad su u pitanju Petromaestro harmonike.
Naime, često ljudi sve Petromaestro harmonike svode pod isti
nazivnik, odnosno najjeftiniji kabinski model, kakvih sam probao barem 7-8 primjeraka, i po mom mišljenju su apsolutni best buy kad su u pitanju nove harmonike. Sve su bile izrazito glasne i prodorne. E sad, naravno da se svi detalji neće svakome svidjeti, pa to je normalno. Ne znam što je kolega Tvrtko mislio kad je spominjao cijene rabljenih modela, jer njih u oglasima ima vrlo rijetko i vrlo malo, a prodavale su se otprilike 20-30% jeftinije nego nove, što smatram realnom cijenom za očuvani rabljeni instrument.
Što se tiče skupljih modela, kakvog i sam posjedujem, mogu kazati da te harmonike po ničemu nimalo ne zaostaju za vrhunskim modelima renomiranih proizvođača, čak štoviše, od mnogih su i bolje po svim kriterijima. I takvih sam harmonika imao prilike probati nekoliko modela, rabljenih a i potpuno novih.
Bit svega je da čovjek nađe sebi instrument kakav voli, i da u njemu uživa, a što manje predrasuda ima, lakše će ga naći ;)
Pozdrav svim ljubiteljima najboljeg instrumenta na svijetu :ijuju: :svirac:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od ssokac »

petar3petar napisao:Svako ima pravo na svoje mišljenje i nikome to ne bi trebalo smetati ako se ne radi o tendencioznom blačenju i omalovažavanju.

Postoje one Petromaestro harmonika koje su izašle iz moje butige i one koje nisu izašle iz nje. Ne treba ih mješati.
Ja bi prvo ovo razgranicio da se zna koje je cije.
Moze kao i svaka druga i bilo koja Petromaestro ispasti losija i jedan od njih ce uvijek morat objasnjavat da nije njegova.
Iskustva s njima su opcenito dosta dobra a nekom nesta je dobro ili manje dobro.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od ssokac »

Zaboravio sam,nebi ju radio pod potpuno istim imenom kao jos neko.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od petar3petar »

Ja sam to počeo raditi znatno prije nego neki drugi.
Korisnikov avatar
mogerpeti
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 11 Jan 2013, 08:44
Lokacija: Mađarska-Balaton-Keszthely
Kontakt:

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od mogerpeti »

Nesto o poreklu Petromaestro harmonika.
Ima dosta godina vec kako sam/smo planirali raditi nesto svoje.
I ja i moj bivsi prijatelj.Kolege nismo jedino u oko servis harmonika do neke limit granice.
Osim toga ja oko harmonika od svojih 9 godina i nisam kemicar itd.
Razmisljali smo kao prvo sta bi,sta nebi trebalo da bude u harmonikama.
Uzimajuci u obzir druge modele i u svakome je nesto dobro a nesto losije bilo.
Pa zbog toga je bio cilj sto vise dobroga pokupiti a felere izbaciti.
Posle je bio pitanje imena harmonike.
Bilo je ideja svakakvih.Trebao je biti po misljenju doticnog i ime modela jednostavno Petrovic.I grb/blazon sahovnice.Ja sam rekao da nebi to.
Nista nisam imao protiv toga ali sam i onda zelio praviti harmoniku svakome a ne samo u Hrvatskoj Hrvatima.
Znaci iternacionalno.
Kad sam odlucio da ce moja harmonika biti PETROMAESTRO a stime i tipovi modeli Clasic i Inteligent onda sam to zadrzao.
Kolegi se nije svidjelo.Npr.12 slova.Uh.Ko ce to poljepiti itd.
Neka.Ja sam odlucio da je to moje poceo to.Kolegi se nije svidjelo ni ime ni dekla.
I eto tako sa planovima oko kutija karoserija,fasena,mehanike itd pa dekle,disajni sta i kako da bude to je posle.
U italiji sam dogovarao za te izrade.
A i u to vreme sam pravio harmonikiade i izlozbe i nikad sam.Uvjek sa nekom firmom iz italije.
Znaju talijani da je to za mene Petromaestro.
Tako sam na izlozbama polako pocevsi malo po malo do danas kad imam oko 10 komada za izlog i pokazati.
Kako vidim danas je ipak dobro to ime Petromaestro i za prof.Petrovica.Nedavno se posrao na to.
Imam kako sam vec i naveo dve familije modela Clasic i Inteligent.
Clasic je jeftiniji modell,jeftinija konstrukcija,i pretezno sa max tipo amano donovima a negde vise odgovara dural.A ne svaki dural.
Tu su sa 72 basa 3/4glasa,96 basa 3/5 glasa,96basa 4/5 glasa,120 basa 4/5 glasa i Casotto duplo kabinski modell 4/5 glasa.
Znaci ti modeli su jeftinija izrada ali nisu lose konstrukcije.
Inteligent modeli su naravno bolja izrada i skuplja sa kvalitnijim djelovima,vise vrsta drva,drugacije drvo itd.
U inteligent modelle pretezno Amano a nekad i Tipo stavljam.Du imam skuplji modell nekabinski 4/5 glasa musette,96 basa casotto kabinska sa 37 dirki 4/5 glasa,
120 basa casotto kabinska sa 41 dirkom 4/5 glasa,120 basa casotto sa 45 dirki 4/5 glasa,120 basa casotto sa 47 dirki 4/5 glasa.
I te su Inteligent IV modeli zato sto su cetveroglasne.
Jednu imam izradu Inteligent V petoglasni modell.
I po zelji sam vec pravio nekome sa 39 dirki casotto pa sa 37 dirki casotto sa 108 basa.
Ovako izgleda serija Petromaestra.
I imam dosta delova koje vec u madjarskoj izradjujem a to su drvo recimooko fasena,kabine i dekla sa violinskim klucem.To se u madjarskoj radi za moju harmoniku.
To bi bilo o Petromaestro harmonikama.
Jos moram navesti a to vec mnogi znaju da i imam i radim sa drvenom mehanikom tastature modelle.
Mnogi su probali.U ovim navedenim modelima ima komada koje se mogu usporediti sa najjacim modelima priznatih imena.
Madjarska nije ni nizi ni jaci standard od Hr.Neznam kako bas Srbija ali tu smo negde.
Za gornje komente oko cena samo toliko da se krece od 1000 eura do oko 4400-4600 eur modelli inteligent sa 41 dirkom.
Modelli sa 45 dirki su nesto skuplji a sa 47 dirki naravno nesto vise.Samo modell sa 47 dirki je 6400 i modell sa drvenom mehanikom isto toliko ili 6600.
Nema tu nikakve tajne.
I godinama radim sa Scandalli i ostalim firmama i zna se za moje sto radim.
Nekome se to sviđa ili ne to je to.
Raspitajte se od onih koji su bili i na harmonikiadama,izlozbama i probali te harmonike.
Dalje nemam oko toga sta komentirati.
Uskoro cu donositi par modela u Srbiju na izlog i probu.
Dugmetare Petromaestro ne radim.Ali smo izradili zato dva udarna modela Scandalli.
Da uzimam bilo koju kutiju i da sastavljam sestorednu pod imenom petromaestro to nije to.
To se treba izraditi sablon kao i za klavirke i testirati pa onda mozda.
Nemozem to iz finansirati.A kopije necu raditi.
Zahvaljujem svima koji su posetili i ovu harmonikiadu u Sümeg.
Pozz.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od petar3petar »

Pozdrav čitateljstvu!

Samo da dopunim diskusiju, ispravim netočne navode i pojasnim neke stvari.
Ne bih ulazio dublje u polemiku.

2003. godine sam sa vlasnikom brenda Settimio Soprani koji je tada radio nešto drugo oko harmonike, dogovorio da mi izdradi kutiju sa duplom kabinom i 13+ 7 registara.
Prvu kutiju mi je isporučio kada je dolazio na godišnji odmor na Pelješac i prvu sam harmoniku kompletirao u rujnu(septembru) 2003. Dakle uskoro će biti 13 godina.
Napisao sam na nju svoje ime "Ivan Petrovic". Slovo "ć" nisam mogao nabaviti jer ga talijani ne koriste a kod njih sam ih kupovao.
U međuvremenu sam napravio još jednu identičnu tako da sam imao jednu "ORO" i jednu"ARGENTO".
Kada je g. Moger došao kod mene, a dolazio je vrlo često, i vidio harmonike tražio me je da mu ih dam da je pokaže na izložbi. U to vrijeme je bilo neko "svijetsko prvenstvo" u harmonikama u Bratislavi i Budimpešti.
Ime mu se nije svidlo i s tim sam se i ja složio. Nakon kračeg vremena dao mi je sliedeći prijedlog. Kaže:"Ja sam Peter a ti Petrović pa idemo dati harmonici naziv PETROMAESTRO, ti ćeš ih raditi a ja ću ih prodavati".
Ja sam se s time složio i prijedlog prihvatio. Nikako ne stoji da ima previše slova((12) jer moje ime i prezime imaju jednak broj slova.
Nije prošla ni jedna, nije ih prodao, te mi ih je vratio.
Ja sam to riješio i kako je posao krenuo, nastavio sam posao i radim ga i danas.
Spomenuti je to počeo raditi znatno kasnije. U genezu njegovog posla ne bih ulazio. To je njegov problem.

Toliko o tome kako je i tko je planirao raditi tu harmoniku.
Molim demanti ako sam nešto krivo napisao.
Zašto sam ime zadržao?!
Iz napisanog se može zaključiti da sam ih ja prvi počeo raditi a on nekoliko godina nakon toga.
Prijedlog imena je njegov i to stoji. Ako ga želi zaštititi neka to napravi imam rezervno ime.
mogerpeti napisao:Kako vidim danas je ipak dobro to ime Petromaestro i za prof.Petrovica.Nedavno se posrao na to.
Vokabular vam je bogat i na vrlo visokoj razini gospodine.
Iz istih ste razloga i dobili "ostav"!
Korisnikov avatar
mogerpeti
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 11 Jan 2013, 08:44
Lokacija: Mađarska-Balaton-Keszthely
Kontakt:

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od mogerpeti »

Jeste.
Skoro.
Zaboravio si ime Gisto.
I planirao sam svoje kutije.
Naravno i ti znas koliko sam se raspravljao sta i kako cu.
A settimios.me nije zanimalo ni njihove kutije.Boljereceno ranco kutije.
Zastitit necu.Zasto bi.
Dallape i guerrini su zastitili navodno pa ih cjela Yu kopira,falcifira itd.
Mozemo to malo i prije 2003 godine.
I bilo je rijeco o tome.
(Uh jbt,12 slova,ko ce to poljepiti)
Nisam ja rekao.
A prodao sam prof.Petrovicu dosta tvojih svakakvih harm.
Nisam mogao imati devedesetih jer sam dosta puta bio ispod nule.
Nazalost.
I nisam ti rekao da ti pravis a ja cu prodavati.
I ja sam pravio samo malo na drugi nacin.Ko i danas.
Ali egal.
Meni se sviđa tako.I ime i modeli.
I kvaliteta harm.mislim da nisu lose.
Pozdrav citateljima i svima koji su bili na harmonikiadi izlozbi i ove godine.
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od skylionM »

E ovo jeste eksluzivitet, molim vas ne zamerite što ću prokomentarisati u malo šaljivom tonu (ali nikako uvredljivom ili sarkastičnom): jedino bolje što je moglo da nam se desi je da se gosp. Dallape i gosp. Guerrini nađu lično na forumu da ukrste mišljenja :) :)

Poštovana gospodo Ivane Petroviću i Peter Moger,
prvo se zahvaljujem što smo dobili "pikantne" informacije iz prve ruke o nastanku brenda Petromaestro!
Dalje, opet molim obojicu da mi ne zamerite, ni slučajno mi nije želja da se mešam ni u čije privatne odnose, ali mi je zaista drago što ste obojica tu i što takve majstore imamo na forumu. U skladu sa tim bih voleo da se razgovor završi u drugarskom tonu, a "ko peva zlo ne misli", siguran sam da to važi i za "ko voli harmoniku i ume da je napravi zlo ne misli" :)

Čitajući postove gospodina Ivana, stekao sam utisak da je veoma dobar majstor voljan da pomogne drugima. Takođe, slušajući snimke mog prijatelja Vlade Veselinovića, čuo sam da Petromaestro koju je proizveo Peter Moger ima veoma lep ton (o kvalitetu izrade ne znam ništa jer je nisam svirao niti držao na ramenima).

Deluje mi da je gospodin Moger malo "slobodniji" u izražavanju što mi, ruku na srce, ne smeta jer je odlika umetničkog temperamenta i blizine Srbije ;) (šala), a i veoma cenim kulturan i odmeren način komunikacije koji je svojstven Ivanu. Dakle, opet nerešeno :D

Zaključak se sam nameće, a to bih najviše voleo: gospodo, udružite se opet, samo će ljubitelji harmonike biti na dobitku ;)

Od mene veliki pozdrav za obojicu majstora! :pozdrav:
Odgovori