Utrnuce desne noge kod vjezbanja

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Korisnikov avatar
darkec551
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 04 Maj 2013, 13:40

Utrnuce desne noge kod vjezbanja

Post od darkec551 »

:) Svjestan sam kako je tema mozda blesava... ali je istina... cesto kad vjezbam sviranje harmonike, utrne mi desna noga, pa kad sila potjera na WC, jjedva nekako dosepam do WC skoljke...

Da li se i vama to dogodi?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Utrnuce desne noge kod vjezbanja

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju onda ti je najbolje rešenje da vežbaš u kupatilu na WC školjci, tako nemoraš ustajati. :lol: Šalim se malo, ne zameri. jednostavnone zauzmeš pravilan položaj pri vežbanju, i verovatno vežbaš sedeći, pa ti grif klavijature "leži" na desnoj nozi, i teret se prebacuje na nogu, samim tim usporava cirkulaciju, i dolazi do toga da ti utrne noga. verovatno bi ti pomoglo da mlo stegneš kaiše, i da je teret harmonike više prebačen na ramena, i naravno pravilan položaj kičme. :pozdrav:
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Utrnuce desne noge kod vjezbanja

Post od Harmonikašica Ivana »

Kolega dugmetarac je sve lijepo objasnio :) .. A dobro podešeni kajiševi uvelike olakšavaju sviranje!
birtija
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 22 Feb 2012, 00:19

Re: Utrnuce desne noge kod vjezbanja

Post od birtija »

:svirac: Kod nas kažu ...ebeš ovcu kojoj njeno runo smeta ;) sala mala
Korisnikov avatar
darkec551
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 04 Maj 2013, 13:40

Re: Utrnuce desne noge kod vjezbanja

Post od darkec551 »

Hehehe i ocekivao sam da ce bit malo sprdnje na ovu temu (ili moj problemcic)... da vjezbam na WC skoljci? Mogao bi, ali samo kad je poklopljena, a i tada je moguce da poklopac pukne pkad stavim harmoniku na sebe, pa bi od straha sigurno sve tonove odjednom odsvirao...

E a sto je najbolje, podesio sam kaiseve dobro, lijevi 5-10cm kraci od desnog da dobijem uporiste u lijevom ramenu, a da desna ruka bude slobodnija za pokrete po klavijaturi. Tezina harmonike mi je na lijevom bedru, a oslonac je donji dio mijeha tako da mi lijeva noga ne smeta dok je razvlacim. A desna prepona ne da da mi klavijatura bjezi dok tlacim mijeh. Ma kazem vam, totalno se pridrzavam uputa iz literature... jedino mozda lijevu nogu ne ispruzim malo, a desnu savinem u koljenu unazad, jer mi je to nekako neprirodno, nisu mi guzovi onda jednako optereceni :D bit ce da mi mozda visina stolice ne odgovara...
Odgovori