Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Koca »

Tomina! Posto je to r.r. seme (tackice) nekih registra se ne slazu sa nazivom. Sema ostrog harmonijuma (onaj drugi ni nemas jer je 3+1) je sema koja odgovara nazivu Musette kod tvoje harmonike. Sema tvog accordiona odgovara za musette. A ono sto pise harmonijum je prema semi tacaka Accordion, e sad sta je stvarno to ne znam da li su tacni nazivi ili su tacne seme.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Koca »

Nasao sam jedan primer originala Dallape Supermaestro gde se lepo vide seme i nazivi registra, jer ne znam da li sam objasnio dovoljno razumljivo objasnjavajuci seme, nazive i uporedjujuci original i konkretan r.rad. Evo Tomina ovo je ispravno:

http://www.kupujemprodajem.com/Dallape- ... d=20878241

Kod Musette je izbrisana jedna tackica i to picolo. Ostalo je OK.
Sad je pitanje gde je sopran? To je srednji glas van kabine sa oznakom gore Oboa. Dalje Oboa o kojoj sam ja pisao je oznaka za Guerrini i sadrzi klarinet i picolo. Dalje Supermaestro ima 2 Bandona a Guerini sup 2 i 3 ima Bandon (tup) i Saxofon (ostar) a Guerrini superior 4 ima oznaku Bandon koji je ostar. Tako da ima jos Flute kod gornje Dalappe je isto sto i Oboa kod Guerrini a Flute kod Scandalli je sopran kod Guerrini.
Ima jedna izreka koja bi se mogla primeniti ovde a kaze:" Ko ovde ne poludi taj nije normalan". :lol: :zbunjen:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Tomina »

upravo tako, poludiš :ijuju:

Pomogao mi kolega Dugmetarac, naime na mojoj harmonici kao i vidim na večini ručnih radova zamjenjeno je ime accordion i harmonium.
A što se tiče točkica, kod mene su opet sasvim drugačije nego na slici koju sam stavio, no i na jednoj i drugoj su krive. :affraid:

No ne brine me, jučer sam slušao pažljivo i gledao što bi koji registar trebao davati, i stvarno mi je sve u redu osim što treba zamjeniti harmonium i accordion nazive.

Nego, oštar harmonium - to misliš sa srednjim glasom koji je raštiman ili ne? Jer kod mene je harmonium sa običnim clarinetom, dakle koji nije raštiman. I tu mi najbolji zvuk ima harmonika, pošto mi bason dosta tuši na određenim tonovima pa u organu moram dosta razvlačiti da dobijem jači zvuk.

A imam u planu nekako složiti bradni da mi uključuje harmonium, a ne master.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Koca »

Mislim na ravan stim bez sveba tako sam ja moju nastimao, inace eto imamo isti ukus i tebi se harmonijum najvise dopada. Daje zvuk kao na mikrofonu, kod mene ubija od snage za suvaka najbolji. Ja nisam hteo skrnaviti postojece registre a ti ako ga imas vec ne treba ti i pod bradom. :pozdrav: :svirac:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Zamjena Dallape Organtone za Dallapu Supermaestro

Post od Tomina »

da, ravan je, znači uzima clarinet - onaj glas koji nije raštiman.

Ma imam bradni, ali mi je naravno na master složen. U skoro vrijeme planiram to složiti da mi harmonijum uključi.

A ovo mi je u mom vlasništvu baš prva dallape harmonika (iako nije orginal), pa često još promašim registar, recimo sviram u organu i želim harmonijum - i onda stisnem accordion ili flute - i eto ti vrištenja na visokim oktavama. :ijuju:

Treba navike hehe.
Odgovori