Hora Bucuresti

O tehnici sviranja.
Odgovori
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Hora Bucuresti

Post od chemist »

Našao sam lep video tutorial čuvene rumuske kompozicije Hora bucuresti, pa rekoh da ga podelim sa forumašima :cool: ...nadam se da će biti od velike koristi pre svega početnicima, ali i iskusnijim harmonikšima. Inače, kompozicija je na repertoaru mnogih harmonikaša, viđena na mnogim ranijim takmičenjima, a pravi pečat u izvođenju je dao, a ko drugi nekogo Pavke :svirac:
https://www.youtube.com/watch?v=yrjIFrGr5Gc
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Hora Bucuresti

Post od mamula »

Drugar, iskreno sam se ponadao da je to objavio Pavke. Al i sam znas da kod Pavketa nema nista besplatno!
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Hora Bucuresti

Post od chemist »

Tutorial nije Pavketov, ali je lepo urađen, kako leva, tako i desna ruka...po meni, potrebna je minimalna korekcija prstoreda...par mesta...mada je i to stvar navike, šta kome više odgovara :D
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Hora Bucuresti

Post od skylionM »

Tutorial je uradio čovek iz Amerike, Youtube nickname mu je Grigpit. Mislim da je amerikanac, ali sam u nekom njegovom komentaru video da ide da poseti Balkan, tako da je moguće da je nekim poreklom sa ovih prostora. Ja sam njegov subscriber odavno, i ima odlične snimke, veoma teške za sviranje, virtouz je za svetske stvari, ali za Balkan je "tanji", što je sasvim normalno, jel :-)
Konkretno, ovaj video tutorial je više nego odličan za početnike, ima i note, ali traži i slušanje originalnog Pavketovog izvođenja, jer rumunski triler koji svira nije dobar i drugačije se izvodi. I notni zapis bi trebao da bude malo drugačiji, drugi takt pa nadalje nije u osminama, nego moraju da budu triole, kod kojih je ukras (predudar) na drugoj osmini u trioli. Leva ruka je odlična!

U svakom slučaju, za one koji uče sami na uvo, uz muzičku školu i note, bez učitelja, tutorial je dosta dobar, veoma lepo i nesebično od strane gospodina koji ga je uradio!
Hvala Chemist što si ga podelio, pozdavljam te!
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Hora Bucuresti

Post od chemist »

Nema na cemu Miki.....veliki pozdrav tebi :cool:
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Hora Bucuresti

Post od Lepi Cane »

Chemist prvu verziju Hora Bucuresti ,a ujedno i najlepsu je snimio Bata Kanda,samo sto ta verzija nikad nije bila na yt :D Evo pa pogledaj https://www.youtube.com/watch?v=5nF1N26eAc0
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: Hora Bucuresti

Post od prestovivo »

Hvala Lepi Cane.
Taman kad sam pomislio da imam manje vise sve sto mi treba u vezi video i audio snimaka, kad je harmonika na Balkanu u pitanju, evo iznenadjenja,
Iskreno sam se obradovao.
Odgovori