Koju harmoniku za suvaka 1400e

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Koju harmoniku za suvaka 1400e

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao:Ne bi s tim trebalo da se opterecujes neka je i jaca ali kabinska ce ti vrlo brzo postati nocna mora cim je negde probas i uporedis. Nece te beskabinska dugo usreciti sigurno - nema toplinu. W.Supita (2+2) je dosta dobro resenje sa veoma jakom desnom stranom no malo losijom bas stranom (ne zvuci profesionalno - 4.glasna u basu) i nesto tezom klavijaturom. Sve usvemu za 1400e ce ti uvek nesto faliti pa kompromis moras napraviti.
Slažem se sa Kocom, i još da dodam, znači ovo je samo moje mišljenje, i to govorim uopšteno znači svako ko kupuje harmoniku, ako je dobar ručni rad ljudi pa kakve to ima veze, ako malo bolje pogledamo pa sve su harmonike ručni rad, i dallape i guerrini i petromaestro, e sad zavisi od kvaliteta izrade i materijala. Ja da sebi kupujem harmoniku, ako mi se dopadne tonski i tehnički, ako mi "legne" na prvu, nebih se opterećivao dali je RR. ili original ili ne, jer ima odličnih ručnih radova, (imao sam ih podosta) kojima neke Hohnerice, i Weltmeisterice, a pogotovo Royal standard nemogi ni prići na 10 kilometara po svemu. Jedino ako je ručni rad a cena ORIGINALNA iliti preterana, onda naravno ništa od trgovine.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Koju harmoniku za suvaka 1400e

Post od dugmetarac78 »

Moram još dodati, da nebude zabune, netreba mešati ručni rad i Plagijate, Znači ako neko na Deliciju nalepi znak Dallape iliti Guerrini, i promeni deklo, e to nije RR. to je Plagijat i smeće, A ono što su radili poznati i vrhunski graditelji harmonika, a u Srbiji ih ima podosta, e to je druga priča,
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Koju harmoniku za suvaka 1400e

Post od mamula »

Ja sam imao prilike da probam tek napravljeni rucni rad kod renomiranog majstora iz Beograda. U tom momentu sam bas kupio Guerrini superior 2 iz 84` original.
Taj rucni rad je po njegovom kazivanju napravljen od neke stare Guerrinke, pokusavao je da me ubijedi da prodam moju harmoniku i da uzmem taj rucni rad :cool:
Razlika izmedju te dvije harmonike je bila nebo-zemlja. Ko svira klavirnu harmoniku, ostace zaprepascen sa klavijaturom kod originala, dok je ova klavijatura bila srednja zalost. Tonski sve original Guerrini harmonike imaju prepoznatljiv ton.
Ovaj uvod sam poceo da bi ti priblizio situaciju, da ne mislis da nisam imao dobru harmoniku. Radi raznih problema koje sam imao u toku svirki, polivanje raznim vrstama alkoholnog i bezalkoholnog pica, drkeljisanje po klavijaturi, ... odlucio sam da prodam tu harmoniku i kupim nesto jeftinije radi cega se necu nervirati, jeb.s svirku ako treba svaki put da budem pod stresom! E, nisam rekao najvaznije i ja sam svirao te suve svirke, pratnje, rodjendane,..., uglavnom kucne varijante.
Imao sam ludu srecu i nasao sam harmoniku koja nije skupa, a relativno mi je sve zavrsavala. Guerrini student sa naknadno ugradjenom kabinom, vrlo lagana i solidna harmonika.
Najbolji savjet ti je dao Gos. Petrovic, uzmes tu Hohnericu za takve svirke, a ako si zaljubljenik u harmoniku ona ce ti vremenom zaraditi pravu harmoniku koju ces imati kod kuce za svoje zadovoljstvo.
Ne svira harmonika nego svirac :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Koju harmoniku za suvaka 1400e

Post od dugmetarac78 »

Nemožemo uopšteno govoriti o harmonikama, svaka, ali bukvalno svaka harmonika je priča za sebe, mislimda ne postoje dve 100% iste, Znači može isto tako da se desi da se naleti na original, i da nebude "baš nešto" ili RR. odlično odrađenu ili pak obrnuto, znači treba probati instrument pa ustanoviti dali nam odgovara ili ne.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Koju harmoniku za suvaka 1400e

Post od alek »

Sećam se jednog oglasa od pre pet godina kada sam tražio da kupim harmoniku. Čovek u oglasu je napisao da je harmonika ručni rad, ali je naglasio da još nije čuo da je neko nogom napravio harmoniku. Valjao sam se od smeha. :lol: :lol:

Znači @dugmetarac78 je u pravu. Svaka harmonika je priča za sebe. :svirac:
MateHarmonikas988
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 12 Okt 2015, 15:52

Re: Koju harmoniku za suvaka 1400e

Post od MateHarmonikas988 »

Evo kupio hohner atlantic 4 sa crnim registrima i mogu rec da sam jako zadovoljan,klavijatura je poplicana a glasna je ko grom. Vjerovatno sam je i u boljem stanju mogao nac ali prodavala se u blizini a slab sam sa vremenom bio za dalja putovanja...uglavnom za sada zadovoljan, a kad se skupe malo ozbiljniji novci kupit cu pravu talijanku sa kabinom...
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Koju harmoniku za suvaka 1400e

Post od alek »

Ajd neka je sa srećom. Pa da je što pre isplatiš :ijuju:

Postavi sliku da vidimo kako izgleda, ako si u mogućnosti. :svirac:
MateHarmonikas988
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 12 Okt 2015, 15:52

Re: Koju harmoniku za suvaka 1400e

Post od MateHarmonikas988 »

Evo nekoliko slika

Slika
Slika
Slika
Slika
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Koju harmoniku za suvaka 1400e

Post od alek »

Sličice su baš male, ali u svakom slučaju zdravo da se služiš :cool:
Odgovori