Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
Nikola93150
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 02 Jan 2016, 14:08
Lokacija: Pariz

Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Post od Nikola93150 »

Dobar dan svima!

Evo hteo bih da se obratim majstorima jer sam poceo harmoniku da sviram pa bih zeleo da prodam sadasnju moju da bih uzeo 4-glasnu koja se priblizava vise nasoj muzici.

Rec je o harmonici PAOLO SOPRANI SUPER PAOLO III, 83-e godine, 5 glasa, dupla kabina. Da li bi mogli da mi kazete, odprilike, za koliko bih mogao da je prodam i za koju bih mogao da je zamenim (neku Guerrini ili Dallape... sa 4-glasna)?

Neznam kako da postavim slike, pa evo bas ovako izgleda (sa 15 crnih registara na desnoj ruci) :
http://www.forum.akordeon-portal.pl/vie ... hp?p=43220

Promenio sam kozice i filceve nedavno. Izgleda kao nova.

Hvala na pomoc!!

PS : Izvinjavam se ako lose govorim i gresim kad pisem, rodjen sam i zivim u Francuskoj... :oops:
Korisnikov avatar
Nikola93150
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 02 Jan 2016, 14:08
Lokacija: Pariz

Re: Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Post od Nikola93150 »

I naravno, srecna nova godina SVIMA!! ;)
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Post od cupavac »

Nikola93150 napisao:Dobar dan svima!

Evo hteo bih da se obratim majstorima jer sam poceo harmoniku da sviram pa bih zeleo da prodam sadasnju moju da bih uzeo 4-glasnu koja se priblizava vise nasoj muzici.

Rec je o harmonici PAOLO SOPRANI SUPER PAOLO III, 83-e godine, 5 glasa, dupla kabina. Da li bi mogli da mi kazete, odprilike, za koliko bih mogao da je prodam i za koju bih mogao da je zamenim (neku Guerrini ili Dallape... sa 4-glasna)?

Neznam kako da postavim slike, pa evo bas ovako izgleda (sa 15 crnih registara na desnoj ruci) :
http://www.forum.akordeon-portal.pl/vie ... hp?p=43220

Promenio sam kozice i filceve nedavno. Izgleda kao nova.

Hvala na pomoc!!

PS : Izvinjavam se ako lose govorim i gresim kad pisem, rodjen sam i zivim u Francuskoj... :oops:
Pozdrav, imao sam takvu harmoniku, odličan instrument koji nema neku cijenu, cca 2000-2500€. Za četveroglasnu Guerrini ili Dallapu u odličnom stanju ćeš morati dodati još skoro toliko, a vjerojatnost da ćeš pronaći instrument koji nije "potrošen" i u koji ne treba uložiti dosta para je jako mala. Osobno bi prednost dao Dallapi, po mom skromnom mišljenju, za manje novaca ćeš kupiti bolji instrument. E sad je pitanje šta ko više voli. Sretno u prodaji i kupovini druge :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Post od dugmetarac78 »

Istina je da je dallape odlican izbor. Ja sam uvek za dallapu jer je vrh uprkos pomodarstvu i trendovima. E sad jedino nebih se slozio oko cene jer moze dobra supermaestri da se nadje i za 3200-300€ ja znam konkretno za jednu odlicnu. Al da ne reklamisem, ukoliko te zanima javi se na privatnu poruku. Srecna nova godina svima kolegama i ljubiteljima harmonike i dobre muzike.
Korisnikov avatar
Nikola93150
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 02 Jan 2016, 14:08
Lokacija: Pariz

Re: Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Post od Nikola93150 »

Hvala na odgovor!

Znaci preporucujete vise Dallapu. Ok. Ovde u Parizu mi je problem sto su te harmonike (Dallape i Guerrini) jako retke...

Evo jedan primer sto sam nasao u okolini Pariza (to jest jedina koja se prodaje ovde) : http://www.leboncoin.fr/instruments_de_ ... tm?ca=12_s

Kaze da harmonika je u odlicnom stanju ali nije bas svirana i servisirana 9 godina... Nisam mogao jos da je probam, ali da li mislite da Superior 2 je ok? Ako nista, cena mu se cini ok.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Post od Koca »

Superior 2 jeste OK, ali ta harmonika nije ni prosla u blizini superior 2. :pozdrav:
Korisnikov avatar
Nikola93150
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 02 Jan 2016, 14:08
Lokacija: Pariz

Re: Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Post od Nikola93150 »

Haha mislis da je za***b? Da to nije Superior 2?
Korisnikov avatar
Nikola93150
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 02 Jan 2016, 14:08
Lokacija: Pariz

Re: Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Post od Nikola93150 »

dugmetarac78 napisao:Istina je da je dallape odlican izbor. Ja sam uvek za dallapu jer je vrh uprkos pomodarstvu i trendovima. E sad jedino nebih se slozio oko cene jer moze dobra supermaestri da se nadje i za 3200-300€ ja znam konkretno za jednu odlicnu. Al da ne reklamisem, ukoliko te zanima javi se na privatnu poruku. Srecna nova godina svima kolegama i ljubiteljima harmonike i dobre muzike.
Dugmetarac, zanima me ali ne mogu slati privatne poruke... :zbunjen: Pise mi da mi nije dozvoljeno jer moram vise ucestvovati...

Tako da mozda mozes ti meni da posaljes pa cu ti ja odgovoriti.

------

Znaci ova Guerrini je sigurno neka kopija?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Post od Koca »

Nije kopija to je cinimi se original Guerrini Student sa dodatom kabinom. Naziv superior 2 je naknadno umetnut.
Korisnikov avatar
Nikola93150
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 02 Jan 2016, 14:08
Lokacija: Pariz

Re: Savet za prodaju harmonike Super Paolo III

Post od Nikola93150 »

Mislim i ja da si u pravu Koca. A ako je to to, da li vredi te pare?
Odgovori