Excelsior harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Excelsior harmonike

Post od cupavac »

bpodnar napisao:Sordina je svojevrsni mehanizam koji se ugrađuje u harmonike bez kabine.
...kao i u neke kabinske.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Excelsior harmonike

Post od Koca »

Molio bi nekog da malo opise Excelsior model 940 2+2 sa sordinom??? Kako zvuci naravno kad se skine sordina i kakva je klavijatura?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Excelsior harmonike

Post od petar3petar »

Koca napisao:Molio bi nekog da malo opise Excelsior model 940 2+2 sa sordinom??? Kako zvuci naravno kad se skine sordina i kakva je klavijatura?
Sa sordinom i li bez sa 120 ili 140 basova harmonika je sa TIPO A MANO tonovima tonski je kako koja ali u odnosu na cijenu za kojuse može dobiti harmonika je ok. Sordina joj praktički ne znaći ništa. Uglavnom je svi skidaju jer je bez nje glasnija.
Mehanički poput Hohner Morino modela.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Excelsior harmonike

Post od Koca »

Hvala Ivane, pozdrav.
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: Excelsior harmonike

Post od prestovivo »

http://www.olx.ba/artikal/11893770/harmonika-excelsior/

http://www.olx.ba/artikal/12916101/harm ... elsior-ac/

Cijene su kao sto vidite 7700e i 3400e.
Ova cijena od 7700e je obrazlozena pod detaljno i kroz usporedbu sa legendarnom super 6.
Nisam nikada imao prilike isprobati ovakvu harmoniku.
Zanima me koja je realna vrijednost modela AC, pretpostavimo da su obje u servisiranom stanju.
Alex018
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Avg 2016, 14:35

Re: Excelsior harmonike

Post od Alex018 »

https://www.kupujemprodajem.com/EXCELSI ... =110419535

molim za misljenje, ili ako neko od postovanih kolega zna-video je, cuo, konkretan primerak. Ne mogu da provalim da li je prepravljana dugmetara, mada ne verujem da jeste.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Excelsior harmonike

Post od petar3petar »

Pozdrav.
Harmonika nije kabinska. Ima samo sordinu.
Cijena je vrlo OK ako nema puno ulaganja.
Alex018
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Avg 2016, 14:35

Re: Excelsior harmonike

Post od Alex018 »

Probao sam proslog leta 940 model i ostao sam odusevljen. To je "my coup of tea". Potraga je mnogo laksa kad covek zna sta hoce. E sad samo ta mala pojedinost oko finansija (zato je nisam kupio odmah na licu mesta). Ova cifrom odgovara, naravno svestan sam da to nije 940, ali je ipak Excelsior. Ne znam, mozda umisljam, kratko sam se druzio sa pomenutim modelom, ali meni je legla, sto se ono kaze "ko budali samar".
mlikov
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 18 Dec 2021, 23:30

Re: Excelsior harmonike

Post od mlikov »

kakva je model 1304 ? u opisu 96 baseva ,super dural ridovi ,picolo
dimnjacar
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 23 Dec 2023, 23:45

Re: Excelsior harmonike

Post od dimnjacar »

Pozdrav svima na forumu i na pocetku posto je ovo moj prvi post da se zahvalim na ovako sadrzajnim odgovorima po svim temama. Koliko sam ja dilema ljudi ovdje razjasnio sebi..ne mozete zamisliti..Hvala. a sad i pitanje..Pocetnik sam, moram se tako okarakterisati, ali ponovni, nakon 25 god pauze😀. Da ne ulazim sad u detalje kako, zasto..al povuklo me pa cu opet ispocetka..jer slabo sta ostalo..u glavi nest, ali u prstima nista 😀. Ono sto me interesuje je harmonika Excelsior model 320 koliko sam usipo saznati 4-glasna..je li to OK i eventualno ako neko moze sta je realno za tu harmoniku.
I model 914. Mislim da je sa sordinom.
Hvala puno unaprijed..Sretna Nova godina svima..
Nadam se da sam.pitanje postavi u pravoj temi😀
Odgovori