Dallape supermaestro IV

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Dallape supermaestro IV

Post od paponja »

Postovanje za sve ucesnike ovog foruma.
U potraznji harmonike nadjo ovaj instrument,u oglasu.Prodavac tvrdi da je orginal 100%.Interesuje me misljenje o ovom instrumentu i dali je ova cjena od 4500€ realna.
Hvala u naprjed
http://www.olx.ba/artikal/22234261/dall ... alijanska/
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Dallape supermaestro IV

Post od paponja »

Dali je moguce da niko nema odgovor na moje pitanje i zamolbu???
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Dallape supermaestro IV

Post od mladen-marija1 »

postovanje,harmonika potpuno identicna ovoj mi je nudjena pre nekih godinu i pol do dve godine dana,covjek koji mi je nudio zivi u mjestu vrdnik pored novog sada,kupio ju je 2009 god. u firenci,u italiji,maltene godinu dana pre prestanka rada firme dallape,ne znam zasto je nazivaju dallape supermaestro IV kad je to dallape supermaestro futura IV,posto sam veliki postovalac dallape i intezivno sam tragao da kupim tako nesto,otisao sam sav sretan da je vidim,cijena koja mi je trazena bila je vrlo korektna,2100 eur,covjek je doduse bio i u nekoj financijskoj stisci,trebali su mu hitno novci,a u rezervi je imao neku paolo soprani(ima svoje tamburase s kojima svira u kafani),moje impresije su sledece,kao prvo,cim sam dosao na lice mesta,odmah sam je otvorio,ne treba biti veliki mudrac pa da se odgonetne da je to originalni instrument,vidi se to odmah,tonovi su bili od neke talijanske firme,sad ne mogu da se setim od koje,zatim sam je rastegao da cujem kako zvuci,desna bas sekcija bila je fenomenalna,kako tonski,tako i mehanicki,znaci ton bas sekcije vrhunski,rezak,dubok,melodican,jednom recju fantazija,i s takvom lakocom basovi su ulazili i izlazili pri sviranju,da uzivas prosto pri sviranju,medjutim desna prim strana bila mi je veliko razocarenje,imao sam prilike probati vrhunske dallape kod jednog kolekcionara,koji bi se pre rastavio od zivota nego sto bi prodao svoje harmonike,znaci znam sta je zvuk tih instrumenata i tezio sam ka tom zvuku,medjutim zvuk koji je davala ta harmonika nije po meni ni blizu bio tim dallapama,jednom recju plitak zvuk,npr.registar basoon tih,gusio se na nizim tonovima,promenio sam 12 registara pri sviranju,covek ima utisak da je vrlo mala promena zvuka pri promeni registara,sto mi je odma upalo u oci,ja volim da svaki registar ima nesto svoje,svoj karakter,a ta harmonika maltene imala 5-6 registara s vrlo slicnim zvukom,tako da mi je ta harmonika bila jedno veliko razocarenje,nisam ga odmah odbio,rekao sam da cu razmisliti,posle me je u narednih mesec dana zvao jos 5-6 puta i pitao da li cu je kupiti,ja sam izbegavao,meni kad se harmonika ne svidi "na prvu",dzaba bilo,nakon nekih mesec i pol dana,javio mi se da je prodao,da je dosao neki covek iz beograda i bez reci je kupio,medjutim,ne zalim za tom harmonikom,mozda sam je trebao kupiti i preprodati,da nesto i zaradim,no dzaba bilo,nije mi se svidio zvuk prim sekcije,i zato je nisam ni kupio,posle sam malo kopao i istrazivao po internetu,i mnogi poznavaoci harmonike govore da je ta futura promasaj,to kazu cak i na dallapinom sajtu,znaci da bi ustedili na tezini i olaksali instrument,nesto su kemijali s laksim materijalima,s debljinom drveta i tako to,medjutim nisu se usrecili,opet kazem,to je moje misljenje,ta harmonika koju ste vi postavili da vas zanima,meni djeluje kao izvoran,originalan instrument,mada najbolje je otvoriti i videti je iznutra,posto vi navodite da je ta harmonika 91 godiste,ne znam kakva je tonski,nema nista dok se ne stavi na kolena i dok se ne proba,moje je misljenje da se za 4500 eur moze naci u italiji izvorna,vrhunska dallapa,iz "zlatnih" 70-ih,nije italija preko svijeta,nadam se da sam vam bar malo pomogao,lijep pozdrav :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape supermaestro IV

Post od dugmetarac78 »

Tacno je da nisu nista posebno te harmonike, daleko je to od one dallape kakva dallapa treba da bude. Nemislim po originalnosti, originalna je, nego po zvuku i kvalitetu. Ali treba malo da se prolista forum jer vec je pisano o tim modelima, i sam sam pisao o njima. I jos da dodam, moze se i bez odlaska u Italiju naci odlicna 'zlatna' dallapa za te, pa cak i manje novce.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Dallape supermaestro IV

Post od paponja »

Hvla puno na odgovorima isvjetima,meni djeluje dosta jaka cjena,a ako se radi o tom futura modelu onda nemam sta razmisljat o njoj.
Odgovori