Pomoc za odabir harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Sinke123
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 02 Avg 2016, 03:34

Pomoc za odabir harmonike

Post od Sinke123 »

Zelim da kupim harmoniku,pa me interesuje koja je bolja od ove dve Weltmeister meteor 120 ili Weltmeister serino deluxe?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Pomoc za odabir harmonike

Post od petar3petar »

Obije su "tu negdje"!
Treba uzeti onu koja je u boljm stanju ili onu koja je jeftinija.
Mislim da se, osim u imenu i vanjskom izgledu, razlikuju samo u izvedbi bas mehanike.
Kod starije bi trebala biti bas mehanika izvedena od mesingane žice a kod mlađe od svojevrsne plastike.
Ni jedna izvedba nije kvalitetna.
Sinke123
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 02 Avg 2016, 03:34

Re: Pomoc za odabir harmonike

Post od Sinke123 »

A koju mi vi preporucujete do 300-400e?
Sinke123
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 02 Avg 2016, 03:34

Re: Pomoc za odabir harmonike

Post od Sinke123 »

Mislim ne od ove dve harmonike nego neku drugu
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Pomoc za odabir harmonike

Post od kompozitor »

Mozda hohner atlantic? Ako moze da se nadje za te pare, a trebalo bi da moze.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoc za odabir harmonike

Post od dugmetarac78 »

Neznam zasto ljudi retko spominju harmonike "Melodija" Al kad je rec o tim da tako kazem niskobudzetnim harmonikama, onda je Melodija Carmen IV DL.... President u odnosu na Rojal Standard i te Weltmeisterice sa plasticnim fasenama. I izrada i materijal i kopletno su sasvim solidne harmonike, tako da bih ja u svakom slucaju to kupio pre nego Royal st.. Ili te plastikanere.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Pomoc za odabir harmonike

Post od petar3petar »

Ne znam da se Hohner AtlanticIV može naći za taj novac. Ako se i nađe mislim da joj treba opsežan i skup servis ili se ne može ni servisirati odnosno dotjerati u "vozno stanje"!
Što se tiće Melodije, ako se nađe za 400 eura treba je uzeti, ali tastaturu treba svakako servisirati jer su i kao nove bile loše urađene.
Treba joj regulirati i dubinu i dinamiku.
Ostalo je sve OK osim što vosak nije dobro pripremljen pa se s godinama osuši do te mjere da ispadaju tonovi, no to se događa i na Royalki i na Weltmeisteru.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Pomoc za odabir harmonike

Post od kompozitor »

petar3petar napisao:Ne znam da se Hohner AtlanticIV može naći za taj novac. Ako se i nađe mislim da joj treba opsežan i skup servis ili se ne može ni servisirati odnosno dotjerati u "vozno stanje"!.
Ima za oko 500e potpuno ispravnih, video skoro jedan takav. Verovatno se moze dobiti i za 450-480e. To je oko cene koju je naveo u pitanju.

Verovatno su honeri najtrajnije harmonike. Ja sam kupio tango II, bio mu je upao jedan bas, i dve kozice su trebale da se peglaju. Serviser nije naplatio nista. Harmonika radi k'o zmaj, bas sam zadovoljan. Zato sam napisao da uzme honera - rade 80 god, pa onda na servis. :D Ako nadje pristojnog atlantika, mogu svirati i njegovi unuci na njemu. Mislim da se isplati potrositi malo vremena na oglase i malo vise para od toga sto je namenio.
Sinke123
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 02 Avg 2016, 03:34

Re: Pomoc za odabir harmonike

Post od Sinke123 »

Ne mogu naci hohnerku jeftiniju od 430e pa cu najverovatnje uzeti weltmeister meteor
Odgovori