PETROMAESTRO harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od petar3petar »

mogerpeti napisao:I nisam ti rekao da ti pravis a ja cu prodavati.
Zaboravljamo, šta ćete stari se.
mogerpeti napisao:Zastitit necu.Zasto bi.
Po ovome ispada da ja vas plagiram!?
mogerpeti napisao:Zaboravio si ime Gisto
e!

Vidim da ste zaboravili kako ste napravili prvu harmoniku koja je zadnjih 4-5 godina kod M. Navračića.
Kupili ste dvije kutiju za bas sa formiranom bas mehanikom koje je Carrini kupio kada se je u stečaj išla firam Giulietti, kod Carinija i niste znali što bi s njima.
Ja sam vas uputio na Egista Tocacellia i on vam je za jednu napravio kabinsku desnu stranu a druga je brila pre plitka pa kabinska harmonika nije mogla ispasti.
Ona kabinska ima bas stranu sa melodijskim basom što se uočava ćim se harmonika vidi.
Još je bilo problema sa jednim fasenom u basu pa harmoniku nismo odnijeli prvom prilikom već ste ju vi preuzeli drugi puta.
mogerpeti napisao:(Uh jbt,12 slova,ko ce to poljepiti)
Što se tiće natpisa i 12 slova to je malo idiotski ali nek vam bude ali tko će vam to povjerovati.
Zamislite 12 slova, pa tko će to zalijepiti. Lakše je zalijepiti moje ime i prezime koje također ima 12 slova a to sve "košta" oko 30 sekundi po slovu, dakle oko 6 minuta osim kod vas. Vi sve najbolje radite na svijetu pa kod vas to traje nešto manje, oko 29,5 sekundi po slovu ili još manje.
Ja sam iz tog razloga odabrao font pisanih slova koji mi odgovara pa sada imam natpis u jednom komadu. Sada to zalijepim u još kračem vremenu.
mogerpeti napisao:A prodao sam prof.Petrovicu dosta tvojih svakakvih harm.
Prodali ste dosta mojih "savkakvih" harmonika ali isključivo orginalnih. Najviše je bilo Guerrinki dvojki, Excelsior 940... Plagijate nemam i nije ih bilo.
Što znači svakakvih to onome tko čita može značiti svašta pa da pojasnim.
Znali ste doći k meni i koja bi vam se svidla dali ste prijedloga da je uzmete, a znali ste reći i da vam je dovezem. Bilo je svakakvih kombinacija.
Ja radim svoj redoviti posao, radim još koješta i radim servis.
Dan traje 24 sata a svaki servis traži vrijeme pa sve harmonike ne mogu biti dotjerane. Svaka čeka svoj red. Danas sam to sveo na manju mjeru jer imam čovjeka koji mi pomaže u tim poslovima. Vama je bilo bitno da harmoniku imate što prije pa ste poneku dobili u nesređenom stanju.
Tu ćinjenicu danas koristite da bi sebe stavili iznad svega a mene minorizirali jer kao ja to nisam znao odraditi.
Zaboravili ste da smo od mene otišli kupiti vam prvi pribor za štimanje.
Zaboravili ste da ste me sto puta zvali kada vam je zapelo u vašim počecima u tom poslu(to je bilo prije desetak godin a ne u vašoj 9. godini. To su gluposti. Priće za malu djecu.) Uvjek sam vam dao korektan odgovor, rekao sam vam što sam znao i kako bi ja to uradio.
Zaboravili ste da ste puno puta dolazili sa vašim klientima iz mađarske, između ostaloga i sa Orosz Zoltanom ... da ima ja nešto napravim na harmonici.
Zaboravili ste da ste rekli da je štimanje u kutiji moja izmišljotina da bi mi jednom prilikom rekli, kada ste otklanjali neke tvorničke mane na jednom Scandalli Extremu, da ste neke stvari naštimali vani ali da nešto ne ide osim u kutiji.
Ja sam taj način štimanja vidio kod Beltune prije nešto manje od 20 godina i dodao mu neke svoje ideje.
mogerpeti napisao:A settimios.me nije zanimalo ni njihove kutije.Boljereceno ranco kutije.
Zaboravili ste i to da ste uzimali kutije od Massimilana Cuciomeia, Polverinijeve kutije. Da ste od nejga mogli dobiti harmoniku a da je platite kada je prodate ili da je vratite ali niste zaboravili posr.ti se na njegov posao sada kad vam je on recimo konkurencija.
To je nakon svega u najmanju ruku nekorektno!( Na proizvodima firme koju vi propagirate ste također puno puta uklanjali tvorničke nedostatke. Ja sam jedan prošli tjedan a jedan pred 2-3 mjeseca.)
Ili ste možda vi njemu konkurencija on i negova obitelj taj posao rade dužeo od vas. Kakav god je-da je, nisam primjetio da on to radi bilo kome pa ni vama.


Zaboravili ste i sve ostalo što sam napravio za vas izvan ovog miljea u kojemu se, između ostaloga, krečemo i o čemu pričamo.
Da vas slučajno svevišnji gospodin Bog nije poslao k meni, nisam siguran da bi danas bili tu gdje jeste tim više što ste dobili dva puta po 10 000 nečega i to mi vratili u harmonikama kada ste riješavali svoje stambeno pitanje. Kad god smo išli zajedno za italiju uzeo sam lovu i za vas. Onoliko koliko vam je falilo.
Što niste to tražili od vašeg prijatelja Hanesa Mihora koji je direktor Reifesen banke u Arnoldsteinu u austriji. On vam nije htio srediti ni kredit a kamoli "pljunuti" toliku lovu na riječ.
Koja još budala danas posuđuje nekome toliko novaca?
Da svakako budala!
Pa kad je već takva budala što da od njega ne napravite još veću budalu. Što da se na njegovo ime ne pose.ete kada vam god to zatreba?
Ja sam njega učio, ma on nema pojama, on je za mene ku.ac.......

Meni neistina nije u genomu stoga ne mogu na sve ovo ostati ravnodušan.
Moram reagirati.
Ne mogu protiv sebe kao što vi ne možete protiv sebe da sebe stavite iznad svih.

Nisam neki umni čovjek pa ne mogu zaključiti tko bi se u ovome svemu kome trebao ispričati.

PS
Ovo nije bilo namjenjeno čitateljima!
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od paponja »

Hm neznam ni sam dali je dobro ili lose sto je doslo do ove rasprave u vezi pomenutog modela.
Posjedujem Welteister supitu u vrhunskom stanju(tonski ubija) al mi svabska mehanika dosadila pa samim tim sam u potrazi za novim instrumentom.
I tako trazeci vec duze vrijeme i gledajuci razne Guerinke i Dallape sklepane s`brda s`dola a pritom astronomskih cijena ja odluci da kupim nesto sasvim drugo,a naravno da bude dobro i kvalitetno.O gospodinu Petrovicu sam cuo dosta lijepih stvari i dugo ga pratim,a onda taj petromaestro udje u uzi izbor i naravno plan je pao da se ide za Zagreb kod G.Petrovica.
Gospodina Vladu Veselinovica slusam redovno i sve njegove snimke sam pregledo i odusevljen sam kako zvuci petromaestro u rukama majstora,ja sam mislio da je rijec o harmonici koju potipisuje gospodin Petrovic,a sad vidim da sam grijesio i da tu harmoniku nije radio g.Petrovic pa tako neznam ni sam sta da radim.
Pitanje je sad sta je pametno:
Petromaestro Hrvatska
Petromaestro Madjarska
Guerini/Dallapa pitaj boga odakle ili nesto trece????
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od prestovivo »

Probaj sa Guerrini, ali ne sa "pitaj Boga odakle", vec sa originalnom.
Ko hoce kvalitet, mora i da plati.
blueblues
16 basova
16 basova
Postovi: 34
Pridružio se: 24 Nov 2015, 02:23

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od blueblues »

Pa ako cemo kvalitet gledati po ceni onda ima mnogo harmonika koje su skuplje od Guerini tako da ispada...
:cool:
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od paponja »

A danas kupit guerini ili dallape a da bude 100% sve orginalni po ps to je isto ko dobit sesticu na lotu.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od Koca »

Nije bas tako, mnoge originalne harmonike se popravljaju samo tipa zamena kozice ili perca a retko ko ce detaljno srediti harmoniku. pa onda takve harmonike zvuce svakako i ako su original. Klavijatura se samo zameni puknuta viljuska i ako je sva razlokana i ne dihtuje ali ljudi ne zele odrzavati harmoniku kao sto se odrzava auto pa da bar obavezno godisnje menjaju ulje i filter ulja da ne kazem i drugo, a kod harmoike se to radi redje pa i original vise ne zvuce kako treba. Onda se neko zalepi i hoce samo Binci tonove jer je probao jednu ful sredjenu sa Binci tonovima a drudu sa nekim drugim koje recimo slabo dihtuije ili nije tonski sredjena vec samo da radi ton a kako radi to je drugo pitanje. Takodje se neko bavi iskljucivo sa periodom proizvodnje harmonike jer godina mora da garantuje extra harmoniku i ako moze da bude sasvim prosecna jer nije detaljno sredjena. Znaci da ne pricam za r.r.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od paponja »

Koca napisao:Nije bas tako, mnoge originalne harmonike se popravljaju samo tipa zamena kozice ili perca a retko ko ce detaljno srediti harmoniku. pa onda takve harmonike zvuce svakako i ako su original. Klavijatura se samo zameni puknuta viljuska i ako je sva razlokana i ne dihtuje ali ljudi ne zele odrzavati harmoniku kao sto se odrzava auto pa da bar obavezno godisnje menjaju ulje i filter ulja da ne kazem i drugo, a kod harmoike se to radi redje pa i original vise ne zvuce kako treba. Onda se neko zalepi i hoce samo Binci tonove jer je probao jednu ful sredjenu sa Binci tonovima a drudu sa nekim drugim koje recimo slabo dihtuije ili nije tonski sredjena vec samo da radi ton a kako radi to je drugo pitanje. Takodje se neko bavi iskljucivo sa periodom proizvodnje harmonike jer godina mora da garantuje extra harmoniku i ako moze da bude sasvim prosecna jer nije detaljno sredjena. Znaci da ne pricam za r.r.
Ok razumijem!
Mislim da smo otisli malo u off sa teme pa molim moderatora ako krsimo pravila da ovo prebaci u neku drugu temu!

Da se razumijemo ja i nisam neki veliki poznavaoc harmonike,al stvarno sta sam sve vidio sa potpisom guerini i dellape da sam osto bez teksta.Ljudi rade sve i svasta da podvale neku kopiju pod orginal i kad se gleda u oglasima mozda od 100 kod jedne da pise otvoreno da je rucni rad (cjena ca.3500€)a kod vecine orginal pa cjena 5000-6000€ i vise!
Kako da bude covjek pametan da da 3500 za nesto sto je istina ili da da 5000 a dobije mozda istu stvar kao ona prva od 3500?
Vezano za godinu proizvodnje takodje sam se nasluso svega i svacega tipa "rodna godina " je bila 1979,pa nije to sljiva i krompir pa da ima rodnu godinu il ja grjesim?
Zbog svih gore navedenih razloga sam se zainteresovo za Petromaestro harmoniku,a pored nje razmisljam o nekom modelu od Setimo soprani,Pigini,Serenellini,Armando Bugari naravno radi se o novim harmonikama i tu bi jedino bio siguran da nisam prevaren,al onda dolazi ono pitanje rodna godina dali je to 2016 i danas se ne prave kvalitetne harmonike ko nekad davno!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od petar3petar »

paponja napisao:Vezano za godinu proizvodnje takodje sam se nasluso svega i svacega tipa "rodna godina " je bila 1979,pa nije to sljiva i krompir pa da ima rodnu godinu il ja grjesim?
Ovo je dobra definicija problema.

Mislim da ćemo uskoro diskutirati i o ranojesenjim, jesenjim, zimskim ... modelima unutar jedne godine.
Pa kuda to vodi?!
Dobra harmonika je dobra harmonika ma kada god ju je Bog stvorio.
Imam primjer od nedavno!
Imao sam jednu Superior 3 iz sredine 80. godina, šarana maska. Harmonika je pojela i stare i nove i dvojke i presidente i iz ranih i srednjih i kasnih sedamdesetih i po snazi i po ljepoti tona. Ne prema mom već prema mišljenju onih koji su je probali i usporedili sa svojim instrumentima u živo.
Imala je samo jednu manu!
Bila je iz "sušne" godine(ili vlažne, nemam pojma).

I danas i nakada su ispadala iz proizvodnje i dobre i lošije i bolje harmonike!
Komad od komada se razlikovao u jednom segmentu ili u više njih.
Imam novi Artist VI kojemu sam osobno "udahnuo dah života". U novu kutiju stavio sam stare odabrane tonove koje sam ćuvao za takvu priliku.
Harmonika zvući drugaćije nego druge nove harmonike. No ova nije i prva, bilo ih je i sve su iznad onih koje su k meni došle dovršene.
Govorim o novim harmonikama!

Što se tiće Petromastro harmonika, ne mogu protiv najboljih na svijetu, to je utopija.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od petar3petar »

petar3petar napisao:
paponja napisao:Vezano za godinu proizvodnje takodje sam se nasluso svega i svacega tipa "rodna godina " je bila 1979,pa nije to sljiva i krompir pa da ima rodnu godinu il ja grjesim?
Ovo je dobra definicija problema.

Mislim da ćemo uskoro diskutirati i o ranojesenjim, jesenjim, zimskim ... modelima unutar jedne godine.
Pa kuda to vodi?!
Dobra harmonika je dobra harmonika ma kada god ju je Bog stvorio.
Imam primjer od nedavno!
Imao sam jednu Superior 3 iz sredine 80. godina, šarana maska. Harmonika je pojela i stare i nove i dvojke i presidente i iz ranih i srednjih i kasnih sedamdesetih i po snazi i po ljepoti tona. Ne prema mom već prema mišljenju onih koji su je probali i usporedili sa svojim instrumentima u živo.
Imala je samo jednu manu!
Bila je iz "sušne" godine(ili vlažne, nemam pojma).

I danas i nakada su ispadala iz proizvodnje i dobre i lošije i bolje harmonike!
Komad od komada se razlikovao u jednom segmentu ili u više njih. Pa ja sam samo obićni smrtnik.
Imam novi Artist VI kojemu sam osobno "udahnuo dah života". U novu kutiju stavio sam stare odabrane tonove koje sam ćuvao za takvu priliku.
Harmonika zvući drugaćije nego druge nove harmonike. No ova nije i prva, bilo ih je i sve su iznad onih koje su k meni došle dovršene.
Govorim o novim harmonikama!

Što se tiće Petromastro harmonika, ne mogu protiv najboljih na svijetu, to je utopija.
Jaric_T_Zivadin

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od Jaric_T_Zivadin »

@paponja

Cene prvenstveno Guerrini harmonika su danas nerealne i na silu nabijene zahvaljujuci prvenstveno nakupcima! Nazalost zbog lose kampanje danas je previse ljudi koji bi svirali i radijator na kom pise Guerrini.
Nikako nemoj da se zaleces! -Lepo stavis pare za harmoniku "pod tepih" i ne diras ih dok ne nadjes instrument koji ti odgovara. Strpljivo sacekaj da se pojavi instrument.
Nemoj da te odvrati od instrumenta ako vidis npr da je neko zamenio automat, pa stavio paciji kljun umesto standardnog ili promenio deklu itd. Sve sto ti deluje interesantno probaj! Naravno, uvek gledaj da sa tobom bude neko ko ima dovoljno znanja da razlikuje original od kopije i ko moze da primeti ako instrument ima neku falinku... Jos bolje ako pri tom imas da poneses neki odlican instrument sa kojim mozes da uporedis ono sto probas.
Sto se godine proizvodnje tice, moje misljenje je da je to prica za naivne! Bas me briga da li je napravljena 73' ili 86' godine i da li je saturn bio konjukciji sa uranom kada je sastavljana. -Daj mi da vidimo kako ona radi i sta izlazi iz nje. ;)
Kada stavis instrument na sebe, a on ti legne kao da je pravljen za tebe. I kada izlazi iz instrumenta bas ono sto si trazio... -Tad ga kupuj.
Nemoj kupovati instrument kom si vec u startu nasao nesto sto ti se ne svidja!
I savetujem ti da radije ides do pravih svirača koji prodaju instrument (jer hoce da kupe drugi, bolji, skuplji), nego kod nakupaca.

Nadam se da sam ti dao neki konstruktivan savet.
pozz
Odgovori