Cantus ili Supita?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Cantus ili Supita?

Post od dugmetarac78 »

Ja sam stavio akcenat na organtonku, četvorku sam naveo kao alternativu. Što se tiče (ako si mislio na težinu) nije supita baš lagana iliti nesto mnogo laša od organtonke, al i to malo što je lakša, ima da rodi mečku od razvlačenja, i opet nece dobiti ni 60% od snage u odnosu na dallapu sa upola manje forsiranja i razvlacenja. :pozdrav:
ifnatic
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 27 Nov 2016, 10:53

Re: Cantus ili Supita?

Post od ifnatic »

Sto mislite o zero sette b22?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Cantus ili Supita?

Post od petar3petar »

Ko i svaka druga bezkabinska harmonika.
Ako je ispala dobra dobra je a vrijedi i obrnuto.
To nije kabinska harmonika.
Dobar Atlantik 4 je ostavi iza sebe.
ifnatic
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 27 Nov 2016, 10:53

Re: Cantus ili Supita?

Post od ifnatic »

G.Petrovicu negdje sam procitao da prodajete i servisirate harmonike pa jel imate ili cete imati Organtonku ili nesto slicno
harmoniko_moja
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 02 Okt 2014, 23:14

Re: Cantus ili Supita?

Post od harmoniko_moja »

petar3petar- jel vi svirate hohner atlantic? jel možete nabaviti zero sette jedno 10-20 komada po realnoj cijeni atlantica od 500eu ?
ovo što ste napisali je najveća glupost koju sam dosad pročitao od Vas.
hohner atlantic može samo biti dobar onima koji ne znaju svirati.
za ifnatica -dugmetarac je dobro napisao orginal talijanku da je ispravna("nebitna marka") ,da dobro zvuči i naravno ako ti se sviđa.
pozz
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Cantus ili Supita?

Post od petar3petar »

harmoniko_moja napisao:petar3petar- jel vi svirate hohner atlantic? jel možete nabaviti zero sette jedno 10-20 komada po realnoj cijeni atlantica od 500eu ?
ovo što ste napisali je najveća glupost koju sam dosad pročitao od Vas.
hohner atlantic može samo biti dobar onima koji ne znaju svirati.
za ifnatica -dugmetarac je dobro napisao orginal talijanku da je ispravna("nebitna marka") ,da dobro zvuči i naravno ako ti se sviđa.
pozz
Hehehe, što ja ne smijem imati svoje mišljenje ako vi imate svoje!?
Svaki dan su mi u rukama i znam kako koja svira.
To što vi imate averziju prema Hohneru to je vaš problem.
Hohner Atlantic 4 je poput VW bube, proizveden je u najvećem broju primjeraka od svih harmonika na svijetu.
Kad zasvira jedna stara iz 60. godina ne ćuje se niti jedna talijanka u toj klasi.
Atlntici novije proizvodnje nisu te kvalitete.

Osim toga ovaj gospodin koji se informira za harmoniku nije vrhunski profesionalac već amater.
harmoniko_moja napisao:ovo što ste napisali je najveća glupost koju sam dosad pročitao od Vas.
Moja sugestija!
Nemojte ćitati gluposti. Ni moje ni tuđe.
harmoniko_moja
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 02 Okt 2014, 23:14

Re: Cantus ili Supita?

Post od harmoniko_moja »

hehe nije problem što ja pročitam nego drugi . pa podizali cijene na oglasima hohnerice 1000eura ,
svatko može birati i svirati što hoće, kao što su i mišljenja različita .
postoji riješenje jednostavno neka svatko tko kupuje atlantica,proba i neku talijansku .
pa neka bira i kupi što mu odgovara.
ifnatic
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 27 Nov 2016, 10:53

Re: Cantus ili Supita?

Post od ifnatic »

ifnatic napisao:G.Petrovicu negdje sam procitao da prodajete i servisirate harmonike pa jel imate ili cete imati Organtonku ili nesto slicno
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Cantus ili Supita?

Post od petar3petar »

Dallape Organtone kod nas je znatno rijeđa, ako govorimo o orginalu a izvorno je on najčešće 3+1. Ručni radovi odnosno plagijati pak najčešće imaju naziv "Organtone" bez obzira da li su 3+1 ili 2+2.
Nemam plagijte gotovo nikada.
Imam jedanu jeftiniju kabinsku harmoniku no probajte me kontaktirati preko facebooka jer mi je preko foruma komplicirano postavljati slike.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Cantus ili Supita?

Post od petar3petar »

harmoniko_moja napisao:hehe nije problem što ja pročitam nego drugi . pa podizali cijene na oglasima hohnerice 1000eura ,
Recite tim drugima nek ne ćitaju tuđe gluposti i 1 : 1 za nas!

Ljudi svašta cijene no druga je stvar za koliko se šta prodaje. I ovi svoje hohnerice i oni svoje talijanke.
Cijene diktira tržište a ne pojedinac.
Odgovori