Pigini harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Pigini harmonike

Post od Webmaestro »

Pigini

Slika

Filipo Pidjini (Filippo Pigini) je 1946. godine registrovao kompaniju za proizvodnju harmonika, pod nazivom "F. Pigini di Filippo" sa poslovnim sedistem u Ankoni u Italiji. Svoje harmonike Pigini je od samog pocetka proizvodnje plasirao u SAD, Kanadu, Svedsku, Dansku, Argentinu, Egipat i Pakistan. Od osnivanja fabrika je imala inernacionalnu poslovnu politiku i harmonike Pigini postale su poznate u celom svetu. Dugo godina u toj fabrici bio je glavni ekspert za tehnologiju proizvodnje harmonike i stimovanje tonova Gino Pidjini (Gino Pigini), takodje clan porodice Pigini. Devedesetih godina prosklog veka, Pigini je imao vrlo uspesnu saradnju na razvoju i proizvodnji konvertorskog bas mehanizma sa firmom Hohner. Iz te saradnje nastala je citava familija instrumenata pod oznakom Hohner-Pigini.

Firma Pigini proizvodi raznovrsne modele internacionalnog tipa harmonika visokog kvaliteta, na kojima sviraju najpoznatiji izvodjaci sveta. Vrhunske koncertne modele harmonika Pigini promovisu najpoznatiji svetski umetnici. Amerikanac Piter Soave svira na specijalnom modelu harmonike Pigini "super bayan sirius special". Pored njega harmonike Pigini sviraju Vjaceslav Semjonov, Rajmund Kakoni, Kristina Rosi i mnogi drugi harmonikasi. Nekoliko nasih istaknutih izvodjaca umetnicke muzike takodje sviraju na Pigini harmonikama. Jedan od njih je i Jovica Djordjevic.

Od harmonika dugmetara Pigini najkvalitetniji modeli su "mythos" i "super bayan sirius", a od klavirskih harmonika model "super bayan sirius piano"

Pigini Super Bayan Sirius Button freebass convertor
Slika
CROharmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 37
Pridružio se: 04 Apr 2012, 17:26

Re: Pigini harmonike

Post od CROharmonika »

isplati li se kupovati pigini posto cujem da cesto kvare, naime nasao sam jednu model de luxe klavirnu kod petrovica a za pristojnu cijenu :svirac:
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Pigini harmonike

Post od Motif »

po meni su to hartmonike za školu,ne za sviranje na gažama,to je moje mišljenje.
CROharmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 37
Pridružio se: 04 Apr 2012, 17:26

Re: Pigini harmonike

Post od CROharmonika »

ma znam ja to nego me zanima isplati li ih se kupiti jer cujem da se kvare a opet ih svi imau tonski su mi lijepe i zanimaju me vasa misljenja :)
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pigini harmonike

Post od Bokic »

U globalu, po dosadasnjem iskustvu, a probao sam mnogo koncertnih harmonika, Pigini je mozda i najkvalitetniji.
Meni je za 15 godina samo jednom pukla poluga i to zato sto sam jako udario dirkom u kvaku.
Naravno sve zavisi od komada do komada.
CROharmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 37
Pridružio se: 04 Apr 2012, 17:26

Re: Pigini harmonike

Post od CROharmonika »

ispricavam se na zakasnjelom odgovoru nisam bas aktivan, samo da javim da prekosutra idem po jednu pigini de luxe :) nadam se da ce me sluziti jednako dobro kao i Vas
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pigini harmonike

Post od Bokic »

Neka je sa srecom. :)
Nemanjaaa
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 27 Mar 2015, 22:56

Re: Pigini harmonike

Post od Nemanjaaa »

Harmonike su vrhunske,ali naravno prvenstveno za klasicnu muziku,i imaju jako lep ton :svirac:
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Pigini harmonike

Post od paponja »

Potrebna mi je pomoc u vezi jednog modela Pigi harmonike.Naiso sam na harmoniku pigini iz 80 godine,na harmonici je sve fabricko koristena jako malo u kucnoj svirci,harmonika ima 15 registara+tri bradna+master tonski je jasna i glasna dopala mi se,jedno nigdje na njoj nema oznake koji je to model!Evo par slika pa ako neko zna da mi pomogne o kojem se modelu radi i ujedno misljenje o istoj hvala u naprjed
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Pigini harmonike

Post od paponja »

Pa nije valjda da se niko nije susreo sa ovim modelom Pigini,i da niko nezna nista o ovom harmonikama?
Odgovori