settimo soprani

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: settimo soprani

Post od prestovivo »

Za kolegu "PAPONJA"

Naravno da nije rijec o razlaufanim Guerrini harmonikama.
I naravno da nema za 4500€ ekstra dobar primjerak, jer ako je ta od 4500€ konkurencija novom ARTIST VI koji kosta kod lokalnih svercera 6.500-7.000€ onda nije realna uporedba.
ALI !!!
Dajte te novce koje ste sad planirali dati za tu novu, dajte ih za polovan Guerrini, pa da uporedimo.
Naravno, vi hocete novu, ali ima i starih koje su ocuvane, a sviraju tri puta bolje.

Sto se tice vase opaske, da u svijetu niko ne zna za Guerrini, slazem se sa tim, ali pod jednim uslovom - DA VI NAMJERAVATE SVIRATI SVJETSKU MUZIKU ?!
Ako zelite harmoniku za narodnjake i sve sto se pod tim podrazumijeva,dakle starogradske, novokomponovane, makedonske, sevdah itd... onda ta prica ne stoji, jer za te novce koje ste dali ili cete dati za novi Artist VI, mozete kupiti GUerrini primjerak "da vam i oci i dusa stanu".
Druga je stvar sto ljudi uporedjuju harmonike koje ne kostaju isto.

Razmislite, zasto bi neko vrhunski ocuvanu npr superior 2 prodao za 4500€, ako je ona bolja od tog Artista tri puta.
Dakle, ili je lose ocuvana dvojka ili morate vise platiti.
Ako mislite da za manje novca dobijete bolju harmoniku, onda nije realna uporedba.

I jos na kraju, ja niti imam za prodati, niti mi je bitno, ali znam iz iskustva koje nije malo, da su skoro svi preprodavci hvalili do beskonacnosti upravo stare modele Guerrini, Scandalli super 6 ili Artist VI, cak i Dallape supermaestro, dok ih je bilo za nabaviti iz Srbije i zaraditi na njima minimum 1.000€.
Danas, kada ih vise nema u tolikom broju, ili se prodaju za cijenu na kojoj se ne moze zaraditi, odnosno bar ne tako brzo, jer su skupe pa musterija mora dugo da se ceka, a to veze svercerski kapital, e onda odjednom ide prica "sta ce ti razlaufano, sto smrdi na znoj, uzmi novo, jer ja to mogu lakse da ti nabavim i da zaradim na tebi".

Treba ukljuciti mozak, i usi, potrositi 300€ benzina i obici region pa i sire, i onda realno odluciti.

Narudzba nove harmonika je kupovina "macka u vreci", jer niti jedna harmonika nije ista, cak ni one dvije koje su 2017. sisle jedna za drugom sa proizvodne trake, tj izasle iz radionice.
Vecina firmi u Italiji ima model za pokazati, ali nece da ga prodaju, vec uzmu avans, pa ce da ti naprave istu takvu, ali ne IDENTICNU.
Onda to bude 40% losije od onoga sto ste na licu mjesta probali. A ja imam osjecaj da vi uopste niste ni isli tamo da probate, vec ste probali neku ovdje.

Ja ne bih dao ni 1.000€ za harmoniku koju ne mogu na dan kupovine da probam, a kamoli da narucim postom da mi posalju, pa sta ispadne.

Kakva je to harmonika koja u radnji na zapadu kosta 12.000€ i preko nasih lokalnih svercera dodje 6.500€ +- nesto malo gore dole ?
Da li ona vrijedi 6 ili 12 hiljada ili tisuca ?
To je cirkus, ali sa druge strane ogromni novci da se kupuje putem poste.

Evo vam jedan primjer:

Postavite oglas da mijenjate nekog novog ARTIST VI za neku SUPER ocuvanu superior 2 iz prvih serija.
Ako se neko javi i ako obavite tu trampu, ja vas castim i povlacim sve sto sam napisao - javno cu se izvinuti, pod uslovom da nije nastimana transakcja.

Pogledajte koliko se novih harmonika marke ove ili one, da nikoga sad ne vrijedjam, prodaje vec u prve dvije-tri godine nakon kupovine.

ZASTO ?
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Naravno da nije rijec o razlaufanim Guerrini harmonikama.
I naravno da nema za 4500€ ekstra dobar primjerak, jer ako je ta od 4500€ konkurencija novom ARTIST VI koji kosta kod lokalnih svercera 6.500-7.000€ onda nije realna uporedba.
ALI !!!
Dajte te novce koje ste sad planirali dati za tu novu, dajte ih za polovan Guerrini, pa da uporedimo.
Naravno, vi hocete novu, ali ima i starih koje su ocuvane, a sviraju tri puta bolje.
Ovako ne poredim te dvije harmonike jer nisu u istom cjenovnom rangu,ali sam moro navest taj primjer!
A dali je realno da poredim sa tom nekom super Guerrini harmonikom za koju traze vrtoglavih 10 000€ jer opet nije isti cjenovni rang?
Artista i druge nove harmonike kude samo Balkanci,a zasto?Jednostavan odgovor ako bi hvalili nove na kojima ne mogu da profitiraju kako bi se rjesili svojih djela i rukotvorina na kojima imaju odlicnu zaradu.Prijatelju nije ovdje niko lud,ko je digo cjenu polovnih harmonika i zasto?
Treba ukljuciti mozak, i usi, potrositi 300€ benzina i obici region pa i sire, i onda realno odluciti.

Narudzba nove harmonika je kupovina "macka u vreci", jer niti jedna harmonika nije ista, cak ni one dvije koje su 2017. sisle jedna za drugom sa proizvodne trake, tj izasle iz radionice.
Vecina firmi u Italiji ima model za pokazati, ali nece da ga prodaju, vec uzmu avans, pa ce da ti naprave istu takvu, ali ne IDENTICNU.
Onda to bude 40% losije od onoga sto ste na licu mjesta probali. A ja imam osjecaj da vi uopste niste ni isli tamo da probate, vec ste probali neku ovdje.

Ja ne bih dao ni 1.000€ za harmoniku koju ne mogu na dan kupovine da probam, a kamoli da narucim postom da mi posalju, pa sta ispadne.

Kakva je to harmonika koja u radnji na zapadu kosta 12.000€ i preko nasih lokalnih svercera dodje 6.500€ +- nesto malo gore dole ?
Da li ona vrijedi 6 ili 12 hiljada ili tisuca ?
To je cirkus, ali sa druge strane ogromni novci da se kupuje putem poste.
Slazem se da je kupovina nove "Macak u vreci", a de mi onda reci sta je kupovina polovne?
Ja nisam probao u Italiyi tu harmoniku,a nisam ni naivan da kupim u nevidjeno,dakle harmoniku sam porucio po nekim svojim zeljama i kad bude harmonika gotova ja putujem u Italiyu,ako ne bude ono sto je dogovoreneo nije problem odustat i vratit se nazad ne vadi me 300€ puta u zivotu!
Ako sam u kontaktu sa 5 osoba koje su kupili nove Artiste i svi prezadovoljni,ne vidim razlug da kod mene bude drugacije.

Sta se nudi na oglasima:Rucni rad made in Serbien Guerrini superior2 prezident oro 4700€,Guerrini prezident orginal extra stanje 10000€,Guerrini ni tamo ni ovamo za 6000€,Guerrini (Weltmeister supita) 2600 € i tako dalje ima cak i dva artista nova jedan polu talijanski,a drugi cisto talijanski po 7000€ i sve me to natjeralo da donesem ovakvu odluku kakvu sam donio!
Jos jedna veoma bitna stvar dali vi mislite da je realno da harmonika koja je kostala nova 4000 DM,danas razglabana kosto troduplo vise,i da je ista skuplja kod svercera nego neki nov model kod proizvodjaca?Samo ne zaboravite da su i te zlatne harmonike nekad bile nove!!!!!
Korisnikov avatar
zoranzlatkovic5
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 30 Avg 2013, 13:39

Re: settimo soprani

Post od zoranzlatkovic5 »

Izvinite se sto ovako upadam u razgovor ali evo jedna informacija koju sam video na Facebooku od Zorana Paunovica licno - on prodaje svoj Guerini 90-to godiste i trazi 9000 eura.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

zoranzlatkovic5 napisao:Izvinite se sto ovako upadam u razgovor ali evo jedna informacija koju sam video na Facebooku od Zorana Paunovica licno - on prodaje svoj Guerini 90-to godiste i trazi 9000 eura.
Hvala na informaciji znam za tu harmoniku,al neznam dali je bas toliko vrjedna....
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: settimo soprani

Post od dugmetarac78 »

paponja napisao:
zoranzlatkovic5 napisao:Izvinite se sto ovako upadam u razgovor ali evo jedna informacija koju sam video na Facebooku od Zorana Paunovica licno - on prodaje svoj Guerini 90-to godiste i trazi 9000 eura.
Hvala na informaciji znam za tu harmoniku,al neznam dali je bas toliko vrjedna....
Naravno da nije toliko vredna, ali uvek se nadje neki mutant koji pati od kompleksa u smislu.....kupljena od, Paunovica, Radivojevica, Cergara.....nebitno, i sad ili mu to dodje kao statusni simbol ili tripuje da sad i on svira kao taj neko od koga je kupio harmoniku.
A sto se tice teme, postujem svaciju odluku, ali pravilo je da nema pravila, moze da bude i nova a dobra, ali ima Bogami i starih primeraka koje je tesko prevazici, Recimo dobra slDallapa supermaestro iz nekih ranih 80-ih kad je malo redizajnirana, i da je pri tom ocuvana, ubija na mestu sve te "Navikane modele" nedavno sam malo sredjivao jednu takvu, izgledala je bukvalno kao nova.. Poenta je da se zasigurno moze naci starija dobra harmonika, i da nemora nuzno kostati 8500 ili 10000eura.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: settimo soprani

Post od Koca »

Ja bih se kratko ukljucio u diskusiju obzirom da je moj prijatelj bio zagrejan za kupovinu nove S.Soprani artist VI, pa sam saznao da 7.000e kosta najjeftiniji model a one koje su tzv. specijalna porudzbina kostaju cinimi se 11.000e, detalje ne znam sta se sve dobija po porudzbini ali on je probao jednu takvu bio je zadovoljan sa mehanikom, tonovi imaju toplinu ali rece musete je malo tup nema reskost u odnosu na Guerrini. Ko hoce ovo neka prihvati ko nece nemora jer bi ja detaljnije sa obrazlozenjem opisao da sam je ja probao. Moj savet svima je da se harmonika mora probati, jer ukusi su razliciti a takodje i harmonike.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

dugmetarac78 napisao:
paponja napisao:
zoranzlatkovic5 napisao:Izvinite se sto ovako upadam u razgovor ali evo jedna informacija koju sam video na Facebooku od Zorana Paunovica licno - on prodaje svoj Guerini 90-to godiste i trazi 9000 eura.
Hvala na informaciji znam za tu harmoniku,al neznam dali je bas toliko vrjedna....
Naravno da nije toliko vredna, ali uvek se nadje neki mutant koji pati od kompleksa u smislu.....kupljena od, Paunovica, Radivojevica, Cergara.....nebitno, i sad ili mu to dodje kao statusni simbol ili tripuje da sad i on svira kao taj neko od koga je kupio harmoniku.
A sto se tice teme, postujem svaciju odluku, ali pravilo je da nema pravila, moze da bude i nova a dobra, ali ima Bogami i starih primeraka koje je tesko prevazici, Recimo dobra slDallapa supermaestro iz nekih ranih 80-ih kad je malo redizajnirana, i da je pri tom ocuvana, ubija na mestu sve te "Navikane modele" nedavno sam malo sredjivao jednu takvu, izgledala je bukvalno kao nova.. Poenta je da se zasigurno moze naci starija dobra harmonika, i da nemora nuzno kostati 8500 ili 10000eura.
Fino napisano i sa vasom konstatacijom se slazem,ali male su sanse kao sto sam vec pisao da ja budem taj sretnik i da potrefim na staru dobru u moru krseva,a da pritom ostane i cjena razumna!
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Koca napisao:Ja bih se kratko ukljucio u diskusiju obzirom da je moj prijatelj bio zagrejan za kupovinu nove S.Soprani artist VI, pa sam saznao da 7.000e kosta najjeftiniji model a one koje su tzv. specijalna porudzbina kostaju cinimi se 11.000e, detalje ne znam sta se sve dobija po porudzbini ali on je probao jednu takvu bio je zadovoljan sa mehanikom, tonovi imaju toplinu ali rece musete je malo tup nema reskost u odnosu na Guerrini. Ko hoce ovo neka prihvati ko nece nemora jer bi ja detaljnije sa obrazlozenjem opisao da sam je ja probao. Moj savet svima je da se harmonika mora probati, jer ukusi su razliciti a takodje i harmonike.
Bas ovako kako ste napisali,ukusi su razliciti,a sto se cjene tice mislim da niste dobro informisani ili da je neko na vesam kolegi vidio dobru zaradu,jer te price osnovni model 7000€,a o voj drugoj cjeni netreba ni pisat!
Istina da je kataloska cijena te harmonike kod trgovaca u Evropi maloprodaja ca.11000€,ali tu treba uzet u obzir da je ukljuceno 20% poreza,da je ukljucena dobra zarada tog trgovca,transport,a ako je izvan EU onda i carina!
Ako to sve iskljucimo onda se dobije realna cijena tog instrumenta ili bilo kojeg drugog u Italiji!!!
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: settimo soprani

Post od prestovivo »

Kolega Paponja je napisao:
Jos jedna veoma bitna stvar dali vi mislite da je realno da harmonika koja je kostala nova 4000 DM,danas razglabana kosto troduplo vise,i da je ista skuplja kod svercera nego neki nov model kod proizvodjaca?Samo ne zaboravite da su i te zlatne harmonike nekad bile nove!!!!!

Poredjenje koje navodite je jednako mjerodavno kao cinjenica da su tada plate na zapadu bile npr u Njemackoj prije 30 godina oko 800DM, a danas su oko 4000€, tj 8.000 maraka, dakle 10x vise.
Po tome bi harmonika trebala biti 40.000KM odnosno 20.000€.
Jedna vrhunska Hohner GOLA kosta danas nova po narudzbi upravo nekih 18.500€.
Ostale harmonike se prave sa mnogo manje radnih sati, pa i kostaju mnogo manje, pa kako koja ispadne.
Jer, one istinski precizno srednjene i sa vrhunskim materijalima, toliko bi kostale, da ih danas nove niko ne bi kupovao.

Vi kupite sto zelite, ali ja tvrdim odgovorno da cete dobiti mehaniku i dihtaciju, ali tonski nema sanse da je to uporedivo.
Dajte neki Guerrini od 6.000-7.000€, da uporedimo sa novim Artistom koji ce kostati oko 7.000€, mozda i vise.
Tonski je usporedba zavrsena vec nakon 10 minuta, bez obzira cija je koja harmonika, jer ne navijam ni za jednu.

Odluka je vasa.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Vidim da barate sa brojkama dobro,samo nazalost to sto vi pisete nema veze sa vezom s jos manje sa stvarnoscu!
Dali ste mozda nekad kupili nov instrument?
Dali ste mozda u skoroje vrjeme dogovarali neku kupovino sa firmom Hohner,Bugari,Settimio soproni ili Pigini mozda?
Odgovor je jasan ne jer da jeste nebi lupali napamet neke cifre koje veze sa stvarnoscu nemaju,dakle imam ponudu na stolu od Settimio soprani,Bugari,Hohner i Scandalli i moram vam rec da vi vidite te ponude razumili bi me o cemu pisem,a to sto vama neki promoteri,majstori,sverceri pakuju cjene na Balkanu nije ni priblizno onom sto je cijena kod proizvodjaca u Italiji!!!!
Dakle stupite u kontakt sa nekom od gore navedenih proizvodjaca,vi osobno i zatrazite ozbiljnumponudu za neki njihov model,kada dobijete ponudu pricacemo i porediti nov instrument sa Guerinkom iz proslog vjeka za koju se ne zna ni koj je proizveo ni koje sve po njoj kopo ni koliko je pregazila.
Lijep pozdrav
Odgovori