Lucchini Super Stradella

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
accordst
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Feb 2017, 16:50

Lucchini Super Stradella

Post od accordst »

Da li netko zna nešto više o harmonici Lucchini Super Stradella sa linka ispod.
Koliko sam uspio saznati,ima duplu kabinu i navodno je zvučno jako bliska Dalappe Supermaestro (2+2) ne znam da li je to istina???
Svaka info. je dobro došla,a link sa youtube je ispod pa se može čuti i vidjeti o čemu se radi.
https://www.youtube.com/watch?v=_AV7prB-UdI
https://www.youtube.com/watch?v=r7h94N-a7Xc
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Lucchini Super Stradella

Post od Koca »

Trebalo bi da je tako, u Stradeli su se proizvodile razne harmonike sa istim ili slicnim delovima, ja bih otisao da je probam. Detaljno ne bih mogao da dam blize informacije za konkretnu harmoniku osim ovog da vredi probati. Bilo bi dobro da posle probe izneses misljenje na forumu o istoj, pozdrav.
accordst
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Feb 2017, 16:50

Re: Lucchini Super Stradella

Post od accordst »

Nažalos,harmonika je u Njemačkoj,a tamo nemam nikoga da je otiđe probati.Nadam se da će se javiti g. Petrović,možda on bude imao neku informaciju
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Lucchini Super Stradella

Post od petar3petar »

Poštovanje.
Ne znam čime ste bili "izazvani" da se obratite na mene ovim putem.
Budući da ove stranice ne gledam tako često uvijek me možete kontaktirati meilom na adresu: [email protected]
Meil čitam nekoliko puta dnevno a osim toga volim kad se potpišete punim imenom i prezimenom da znam s kime "razgovaram".

Ja osobno ne priznajem zvuk preko medije.
Što se tiče ove harmonike, nema sumnje da je kvalitetna te po kvaliteti puno ne bježi ostalim profesionalnim harmonikama.
Po mom mišljenju ima samo jednu manu, nema zvučno ime koje pod našim djelom sunca ima najveću težinu, niti ima standardni dizajn dalape ili guerinke.
Da to ima bila bi znatno vrijednija.
accordst
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Feb 2017, 16:50

Re: Lucchini Super Stradella

Post od accordst »

G. Petroviću ,hvala što ste se javili.
Evo ovako,što se tiče Vaše reputacije,ne znam kome bi ona mogla biti upitna tako da sam priželjkivao da se javite i napišete koju riječ.
Što se "izazova" tiče,bio sam "izazvan" Vašim dosadašnjim stručnim komentarima i naravno znanjem i iskustvom kad su harmonike u pitanju.
Slažem se s Vama da zvuk preko medije ne može biti relan pokazatelj,ali u nemogućnosti bilo kakve druge prezentacije stavio sam linkove da ljudi čuju i vide o čemu se radi.

Srdačan pozdrav i puno uspjeha u Vašem poslu !
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Lucchini Super Stradella

Post od petar3petar »

Ok
Uspostavili smo kontakt i e-mailom.
Hvala na Vašem komentaru.
Drago mi je ako sam Vam pomogao.
Odgovori