Molimo za savet oko kupovine harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Draganche
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Nov 2017, 12:14

Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od Draganche »

Poštovani prijatelji, harmonikaši a pogotovo roditelji malih harmonikaša... Molimo Vas za svet oko kupovine instrumenta za vredno i talentovane dete koje pohađa peti razred muzičke škole... Dakle, sin svira harmoniku a ćerka klavir. Klavir smo veoma lako obezbedili (kvalitetan električni pianino) ali sa harmonikom nemamo sreće. Promenili smo ih nekoliko - prodavci nas ubede da je u redu i ispravna, a posle samo visimo kod majstora koji nas, opet, redovno "zavrnu" što je potpuno neverovatno... Po prirodi smo skloni da verujemo ljudima pa nas, tim pre, baš uznemiri kada shvatimo da smo nasankani. Još kad vidimo reakciju deteta svaki put kada se nešto pokvari na harmonici, da Vam i ne pričamo... Ako sin bude nastavio da se bavi muzikom, investiraćemo u profesionalniji instrument ali zasad, po savetu nastavnika i prijatelja, ostajemo na ovim, takoreći, školskim kategorijama instrumenta. Molimo Vas za preporuku i savet. Uložili bismo u harmoniki sa 120 basova, vrednosti od 300€ do oko 500€. HVALA.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od Koca »

U tom cenovnom opsegu mozete kupiti cetvooglasnu Deliciu sa 2 kabine koja ima veoma lep zvuk i Hohnerove tonove. Nesto je laksa klavijatura kod Hohner atlantic IV , ali meni je lepsi kabinski zvuk Delicije. Hohner ima imitaciju kabine tj dodatak koji nesto omeksava zvuk ali nije to to mala kabina je bolja kod Delicije. Bason glas (najdublji) nije dovoljno ubedljiv ni kod jedne ni druge ali je zadovoljavajuci za tu cenu. Zvuk je topliji kod Delicije a klavijatura je bolja kod Hohner, pa se mora se probati i jedna i druga.
Draganche
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Nov 2017, 12:14

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od Draganche »

Koca napisao:U tom cenovnom opsegu mozete kupiti cetvooglasnu Deliciu sa 2 kabine koja ima veoma lep zvuk i Hohnerove tonove. Nesto je laksa klavijatura kod Hohner atlantic IV , ali meni je lepsi kabinski zvuk Delicije. Hohner ima imitaciju kabine tj dodatak koji nesto omeksava zvuk ali nije to to mala kabina je bolja kod Delicije. Bason glas (najdublji) nije dovoljno ubedljiv ni kod jedne ni druge ali je zadovoljavajuci za tu cenu. Zvuk je topliji kod Delicije a klavijatura je bolja kod Hohner, pa se mora se probati i jedna i druga.
Hvala na savetu. Nismo našli ništa od toga... Imamo ponudu za Scandalli 120 basova. Šta mislite o tome? Hvala.
Draganche
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Nov 2017, 12:14

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od Draganche »

Ili Paolo Soprani? Oko 600€.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od Koca »

Scandalli svakako samo je to van opsega 300-500e mislim na cetvoroglasnu harmoniku.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od Koca »

Pardon, evo jedne cetvoroglasne Scandalli sa izmenjenom deklom za koju vlasnik tvdri da je original i trazi 600e, svakako se moze probati. Ne znam o cemu se radi i u kakvom je stanju.

https://www.kupujemprodajem.com/Harmoni ... -oglas.htm
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od DzoksySp »

Ovo jeste original skandali, jedino je stanje upitno. Ako je u dobrom stanju ovo je odlična beskabinka. Ne znam da li dečko kome treba harmonika svira narodnjake ili samo klasiku
Draganche
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Nov 2017, 12:14

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od Draganche »

Koca napisao:Scandalli svakako samo je to van opsega 300-500e mislim na cetvoroglasnu harmoniku.
Evo, reč je o ovoj: https://www.kupujemprodajem.com/scandal ... =140504958
Draganche
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Nov 2017, 12:14

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od Draganche »

DzoksySp napisao:Ovo jeste original skandali, jedino je stanje upitno. Ako je u dobrom stanju ovo je odlična beskabinka. Ne znam da li dečko kome treba harmonika svira narodnjake ili samo klasiku
Dečko ima nepunih 13 godina - pohađa muzičku školu i to dobrovoljno. Baš voli i baš dobro svira. Solfeđo "razbija". Ukratko, ide mu. Mi, roditelji, ne forsiramo i ne maltretiramo ga. Puštamo da to ide svojim tokom. Na nama je samo da obezbedimo pristojan instrument. Tri harmonike smo do sada promenili, nikako da "ubodemo" neku dobru. Dakle - svira ono što se uči u školi, s tim da možda vremenom pređe i na neki repertoar po slobodnom izboru.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od DzoksySp »

Ovaj crveni skandali je odličan izbor jer je po meni dobra italijanska harmonika, ja imam sličnu harmoniku i radim profesionalno s njom(akustika i po koja svirka na struju), ako je harmonika ispravna, sa njom ne bi trebalo biti problema na slikama izgleda pristojno. Šteta je da ako dečak voli da nema instrument kako dolikuje. Ako imate kakvih nedoumica oko još nekih harmonika,slobodno šaljite linkove, kolege i ja ćemo se potruditi da pomognemo
Odgovori