Objašnjenje akorda (bez nota)

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Objašnjenje akorda (bez nota)

Post od Webmaestro »

Završila si muzičku školu a ne znaš šta su D dur, Gmol i slično? Jako zanimljivo :zbunjen:
Pa za početak, pošto si preskočila vrlo bitne časove u školi, pročitaj ovu temu od početka jer tu je objašnjeno šta su akordi, kako se grade i kako se sviraju.

Dodato:
Molim bez spamovanja. Ovo pitanje si postavila u još 5 drugih tema i još si otvorila i dve nove teme sa istim pitanjem. Pročitaj pravila foruma!
Poslednja izmena od Webmaestro u 27 Nov 2014, 02:52, izmenjeno 3 puta ukupno.
Rezlog: Dodato
emogirl007
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 31 Jan 2013, 21:50

Re: Objašnjenje akorda (bez nota)

Post od emogirl007 »

Webmaestro napisao:Završila si muzičku školu a ne znaš šta su D dur, Gmol i slično? Jako zanimljivo :zbunjen:
Pa za početak, pošto si preskočila vrlo bitne časove u školi, pročitaj ovu temu od početka jer tu je objašnjeno šta su akordi, kako se grade i kako se sviraju.

Dodato:
Molim bez spamovanja. Ovo pitanje si postavila u još 5 drugih tema i još si otvorila i dve nove teme sa istim pitanjem. Pročitaj pravila foruma!
Naravno da znam sta je dur, mol, akord (trozvuk, cetvorozvuk) i ostale teorijske stvari, ali mi tamo nikada nismo koristili oznake za akorde, vec iskljucivo note.I ne moras da budes toliko bezobrazan i neljubazan, samo pokusavam da naucim nesto vise. Ako nisi zeleo lepo da mi odgovoris, nisi ni morao.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Objašnjenje akorda (bez nota)

Post od Webmaestro »

Poštovana gospodjo/gospodjice ili možda čak gospodine, bezobrazno je to od Vas što ste jedno te isto pitanje po principu copy/paste postavili na 10 mesta na Forumu. Svuda drugde biste dobili BAN zbog toga, ali ste još uvek ovde zbog moje dobre volje. Upravo zato sam Vam i odgovorio, da bih Vam skrenuo pažnju na Pravila Foruma. Takodje zabranjeno je i postavljanje linkova ka drugim sajtovima!
Što se tiče Vašeg pitanja: tamo gde piše "D7" svirate akord D7 (D-Fis-A-C), tamo gde piše Gmol svirate Gmol akord (G-B-D) i tako dalje.
emogirl007
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 31 Jan 2013, 21:50

Re: Objašnjenje akorda (bez nota)

Post od emogirl007 »

Webmaestro napisao:Poštovana gospodjo/gospodjice ili možda čak gospodine, bezobrazno je to od Vas što ste jedno te isto pitanje po principu copy/paste postavili na 10 mesta na Forumu. Svuda drugde biste dobili BAN zbog toga, ali ste još uvek ovde zbog moje dobre volje. Upravo zato sam Vam i odgovorio, da bih Vam skrenuo pažnju na Pravila Foruma. Takodje zabranjeno je i postavljanje linkova ka drugim sajtovima!
Što se tiče Vašeg pitanja: tamo gde piše "D7" svirate akord D7 (D-Fis-A-C), tamo gde piše Gmol svirate Gmol akord (G-B-D) i tako dalje.
Moj prethodni odgovor se odnosio iskljucivo na nacin na koji ste mi odgovorili, shvatam da sam pogresila postavljajuci vise puta isto pitanje i postavljajuci link ka drugom sajtu (koji je bio samo moj primer za ono sto mi nje jasno, a ne namerna reklama tog sajta), ali, ispravite me ako gresim, smatram da ne morate da mi odgovarate krajnje cinicno i bezobrazno jer Vam nista nazao nisam ucinila, i da, ako vec rukovodite ovim forumom trebate da izadjete u susret svakom forumasu. Hvala Vam na odgovoru.
Struja11
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 10 Mar 2016, 02:41

Re: Objašnjenje akorda (bez nota)

Post od Struja11 »

Webmaestro napisao:Ovde ćemo pokazati kako mogu da se odsviraju svi akordi ukoliko se shvati jedan od njih. Demonstriraćemo na primeru jedne familije akorda, na koji način funkcionišu svi akordi. Predstavljamo jedan sistem i njegovu strukturu, tako da se ne mora učiti svaki akord i njegove varijante posebno.


C DUR AKORD

Reč akord dolazi od francuske reči "accorder" - dovesti u sklad, urediti. Akordi se sastoje od najmanje tri tona koji zvuče istovremeno, i koji se slažu. Najjednostavnija forma akorda je trozvuk. Predstavljamo C dur trozvuk. On se sastoji od tonova C,E,G.

Dijagram hvata C dur akorda

Slika
micobl1
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 30 Maj 2013, 16:40

Re: Objašnjenje akorda (bez nota)

Post od micobl1 »

Jedina steta sto su postovi davno objavljeni, odnosno sto su slike skinute sa forume. Inace, svaka cast za ulozeni trud. Tesko ce se negdje naci ovako precizno i detaljno objasnjenje.
vukvuk
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 12 Nov 2017, 13:58

Re: Objašnjenje akorda (bez nota)

Post od vukvuk »

dobar dan svima.Ja sam novi clan foruma.Preveliku zelju imam da naucim da sviram harmoniku,a o sviranju bas nista ne znam,cak ni osnovne stvari.Molio bih ako neko ima knjige za pocetnike(znaci od prvog razreda) da mi proda ili ako ima zelju pokloni.S postovanjem svima Vuk.
vukvuk
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 12 Nov 2017, 13:58

Re: Objašnjenje akorda (bez nota)

Post od vukvuk »

Prijatelju Webmaestro postavi poneku sliku,objasnjenja su sjajna.
Lea
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 07 Jan 2018, 18:38

Re: Objašnjenje akorda (bez nota)

Post od Lea »

Ne vidim slike, koje bi trebalo prikazati teorijski dio
Koje je rješenje za to? :?
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Objašnjenje akorda (bez nota)

Post od Administrator »

Ova tema je jako davno postavljena na forum a slike su bile "zakacene" na odredjen sajt za deljenje slika. Na zalost, zbog dugog perioda od trenutka kada je tema postavljena, te slike vise nisu dostupne :(
Odgovori