PONOVO RADI GUERINI!

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od stoper »

Ja ipak mislim da bi bilo dobro da svako od nas, koji smo na ovom forumu, predstavimo instrumente na kojima sviramo. Dobro bi bilo i da se utvrdi neki kriterij, odnosno šta bi sve trebalo napisati, kakve slike ili videa priložiti (skale kroz sve registre, iz kojeg ugla fotografisati, šta sve trebaju slike da pokažu...); nešto što bi bilo onako tipsko, neka agenda...
A onda bi ta tema zapravo bila i svojevrstan katalog koji bi bio od velike pomoći onima koji žele kupiti/nabaviti novu harmoniku.
Ostajem pri tome da bi tu temu trebao otvoriti Webmaestro, a onda da svi slijedimo njegov primjer.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

Ma dobar predlog, ali ima par clanova koji se stalno ukljucuju u problematiku i zele pomoci, ostali se pojave da nesto pitaju, dobe odgovor a ne znaju reci ni hvala. Uglavnom kao sto vidis otvorio si temu pre 10-ak dana ali ne vidim da se neko otvara i prezentuje svoju harmoniku i daje neki opsti doprinos, ali zato ce biti puno sitnih licnih interesa za dobijanjem informacija o nekom instrumentu ili kvaru. Ja bi upotpunio tvoju ideju da predstavljanje svog instrumenta bude bude neka ulaznica u svet informacija. Puno ljudi misli da ce na forumu popraviti harmoniku, jednostavno da dobije uputstvo i sam resi, a pri tome objasni problem da jedva ko razume sta se tu desilo ili da premalo informacija i ocekuje identifikaciju resavanje problema. Kupovina nove ili polovne harmonike takodje u smislu "Koju harmoniku da kupim" je najcesce postavljano pitanje o kome ne vredi raspravljati, jer niko od forumasa ne zna da li kupuje dete od 10 godina, ucenik neke srenje skole ili profesionalac i koji stil svira, i gde svira itd, itd...? E sad smo dosli na pocetnu temu, da li cu "JA"(neko) nesto pisati i slikati svoju harmoniku i trositi vreme ako mene samo interesuje " Zasto mi klaparaju dirke ili npr. zasto glavi bas"? Dobicu odgovor i nema me vise na forumu jer cu ja sad to sam resiti a ne znam ni kako izgleda dirka od ispod a pogotovo ne znam sta znaci ona dzungla zica i poluga u bas sistemu. Onda posto ne uradim nista odem kod majstora i kazem da sam na forumu cuo da treba da se odradi to i to, sto ce neko i iskoristiti i odraditi ono sto mu se trazi ali da li je to uzrok problemu nije bitno. Ja sam tako u pocetku pre mnogo godina imao slicnu situaciju a nikakvo znanje, hteo sam da imam jak sopran i rece mi jedan iskusan harmonikas da trebam samo da ga nastimam na 444 hz, nisam ni znao da je on vec na toliko nastimovan i kaze majstor da mora ipak sve 4 fasene da nastima i da to kosta 300e a harmoniku nova 3+1 (ne mogu svi na 444), nasta ja nisam pristao jer sam ukapirao njegove namere. E ali ja nisam dobro objasnio sta hocu nego ponudio mu resenje koje nema veze sa problemom i sad posle toliko vremena setim se pa se smejam sam sebi. No vreme ce pokazati da li ce ova tema zaziveti ili nastavljamo po starom "Zasto skripi ton cis"? :affraid:
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od magicyzy »

Svaka cast Koca na napisanom tekstu. I ja sam jedan od onih koji manje vise dolazi na ovaj Forum samo citati sto su drugi napisali vezano za pojedinu temu. Niti sam neki virtuozni harmonikas(na zalost) niti majstor za harmomiku,ali volim ovaj Instrument i sve sto je vezano za njega. Divim se svima vama koji tako nesebicno dijelite svoje savjete drugima te s time ne pokazujete samo svoje znanje nego i velicinu kao ljudi.

Lijep pozdrav iz Duisburga!
Ivan
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

Hvala , pozdrav.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od guerini »

Hvala svima na odgovorima. sigurno ovaj forum prate i promoteri novih Guerini harmonika licno pa bih voleo i njihovu pricu cuti
Ibro dirka
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 04 Jan 2016, 23:31

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Ibro dirka »

Koca je u pravu,ja pratim forum i cim neko iznase neki problem on se odmah javi i kaze covjek otprilike to i to.Ali ljudi daju ponekad premalo inf.o problemu pa je tesko da se da pravi odgovor.U svakom slucaju vrijedno zahvale i on i Gos,Petar3Petar i Dugmetarac i ostali da ne nabrajam sad.Moja zahvala svima...
Jaric_T_Zivadin

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Jaric_T_Zivadin »

Slika

Mislio sam da ce neko vec objaviti fotografiju novog presidenta. Ovu fotografiju mi je poslao drugar pre nedelju-dve... Dobio je iz prve ruke. Neke spekulacije su da ce cena biti oko 9000e.

E sad kako to radi i kako zvuci, to ce se tek videti. Iskreno se nadam (zbog X razloga) da ce to biti pravi instrument.
Jaric_T_Zivadin

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Jaric_T_Zivadin »

nesto sam zeznuo kod postavljanja izgleda.... evo url https://ibb.co/hJPvbd
Popa
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 30 Jun 2018, 16:24

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Popa »

Prodao sam Dallapu supermaestro 71 god. da bi kupio novu Settimio Soprani Artist VI i prezadovoljan sam. Te price kako su nove harmonike generalno losije a stare dobre samo zato sto su stare su suludne. Uporedjivao sam na primer staru scandalli super 6 sa novom. Razlika postoji ali se ne bi usudio reci koja je apsolutno bolja. Jer i jedna i druga su imale vrline i mane. Imao sam stare Guerrini superior 2 (pola godine), Dallape supermaestro (16 godina) i Hohner Gola (mesec dana). A nove Bugari balkan (pola godine) Settimio Soprani artist 6 (godinu dana i nije na prodaju!!!). Da ne nabrajam sad i konvertore...

Ja sam Settimio Soprani Artist VI narucio sa Binci glasovima (kosta oko 600 evra vise) i prezadovoljan sam. Majstor Krstivoje Poslanovic je primetio da su glasovi radjeni izuzetno masivno i tom prilikom pohvalio taj detalj. Prof. Goran Kovacevic je primetio da velika kabina zvuci neverovatno dobro. Prof. Nermin Tulic insistira na kupovini nove Settimio Soprani za sebe i.t.d... Ovo je samo par primera iz prakse drugari. Moje misljenje je da postoje dobre stare i dobre nove, isto tako i obrnuto. Kakve su nove Guerrini ne znam ali cu ici u Castelfidardo kod Alberta pa kad se vratim mogu preneti utiske. :svirac:

Pozdrav
Jaric_T_Zivadin

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Jaric_T_Zivadin »

Slazem se sa tobom!
Uopste me ne interesuje godina proizvoidnje i sta pise, nego sta izlazi iz nje.
Baci neki snimak svoje harmonike kad nadjes vremena. Settimio Soprani Artist IV, dugmetara, je meni trenutno najlepsa harmonika za koju znam.

Obavezno napisi utiske posle posete fabrike. Naravno, prenesi nam sve sto saznas.
Odgovori