Weltmeister Stella 60 basova

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Senna2316
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Jan 2018, 16:02

Weltmeister Stella 60 basova

Post od Senna2316 »

Pozdrav svima...početnik sam i kupio sam ovu harmoniku prije nekih mjesec dana i nekako kao da pušta zrak negdje u području basova...otvorio sam je sa lijeve strane gdje se nalaze basovi i kao da pušta na tipki za ispuštanje zraka...Jednostavno kad sviram basove previše zraka ide i mijeh se lako razvlači! Početnik sam, tako da malo toga znam o harmonici! Tako da ako itko zna nek' mi javi! Hvala Vam unaprijed!
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister Stella 60 basova

Post od Koca »

Moze biti svasta, cak i majstor da se uhvati za glavu, nazalost mora u servis, zna ponekad da bude podmukao kvar, pozzz.
Senna2316
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Jan 2018, 16:02

Re: Weltmeister Stella 60 basova

Post od Senna2316 »

Hvala Vam na pomoći!
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Weltmeister Stella 60 basova

Post od mladen-marija1 »

imao sam identicno ponasanje na jednoj weltmeister 96 basova,mijeh se pri sviranju brzo razvlacio,a harmonika bila ko nova,odnio sam je kod majstora,za 10sec je detektovan kvar,mijeh se odlijepio na sredini od drvenog rama,majstor je onda potpuno odlijepio mijeh od drvenog rama,sve fino ocistio od starog lijepka,namazao novim lijepkom i stavio u stege 24 sata,ujedno mi je i zamijenio obadva dihtunga na mijehu,poslije te intervencije harmonika vise nije imala taj problem i dihtovala je ko zakucana,pozz :pozdrav:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister Stella 60 basova

Post od Koca »

To bi trebalo biti kao tipican problem, ali ne u svakom slucaju, pa se tada mora dodatno traziti gde pusta vazduh. Najgore je kad na vise mesta pusta po malo, pri tome se manje rupe u pocetku ne primecuju od strujanja vazduha u najvecoj, pa kad saniras najvecu eto i sledece po velicini odmah se odazove. Ako je neko zamenio duze i krace stifne eto opet takav simptom a nije ni dihtung niti se meh odlepio od rama, itd, itd. stvarno moze biti svasta.
Senna2316
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Jan 2018, 16:02

Re: Weltmeister Stella 60 basova

Post od Senna2316 »

Puno hvala na pomoći!
Odgovori